Відкрита проводка у Львові. Як бути, якщо робочий стіл з комп’ютером, принтером та іншими потребами так затишно розташовується в тому кутку кімнати, де немає розетки? Або холодильник в кухні найзручніше встає біля стіни, до якої, як на біду, будівельники не довели проводку?
Можна піти від примітиву: купити в магазині подовжувач (або два!), закупитися проводами. Але вже через кілька днів переступання через скручування кабелів, що ніби навмисне кидаються під ноги, щоб ви спіткнулися, багато хто задумаються про інші способи вирішення питання.
На цей випадок є відмінний варіант: провести в будинку відкриту проводку. На відміну від звичайної, що ховається в стінах, для неї абсолютно не знадобиться псувати декоративні покриття, прорізати штроби, ковтати штукатурку і пил. Проводи можуть лягти прямо поверх стін і стелі. І виглядати при цьому все буде акуратно, красиво і стильно.
Відкрита проводка у Львові
Пластикові кабель-канали
Найпопулярніший девайс для монтажу відкритої проводки – пластиковий короб-профіль, частіше званий кабель-каналом, всередину якого укладаються дроти. Кабель-канали виробляються самих різних кольорів і форм: трикутні, овальні, вигнуті. Їх можна прокладати по стінах, підлозі та стелі. При цьому зовсім не обов’язково розташовувати їх на однаковій відстані, стикувати під прямим кутом. Є, де розгулятися фантазії.
Перед монтажем проводки необхідно підготувати стіни: максимально видалити нерівності, обробити ґрунтовкою. Це особливо важливо, якщо ви збираєтеся кріпити канали на клей. Правда, якщо стіна зовсім нерівна, грубо оштукатурена і пофарбована, краще вибирати кріплення дюбель-цвяхами.
Для гіпсокартонних стін використовуються спеціальні дюбелі-метелики, а для дерев’яних покриттів підійдуть навіть звичайні цвяхи і шурупи.
Починаючи роботу, прокресліть від розподільного боксу або щитка по стіні лінію, що визначає положення каналу. Потім відрізок каналу прикладіть до стіни по лінії і крізь нього через кожні 30-40 см перфоратором просвердліть отвори, в які пізніше вставите дюбелі.
Виробники випускають безліч аксесуарів для кабель-каналів: кути, заглушки, з’єднувачі, якими обробляються повороти і стики. Легко знайти в продажу і модулі для електричних точок, і розпаєчних (розподільних) коробок різних розмірів. Відкрита проводка у Львові від remontuem.lviv.ua.
Як правило, від щитка йде цілий жмут проводів, і кожен з них відповідає за певну зону живлення. Загальний кабель-канал повинен бути досить широким, щоб всі дроти містилися в ньому вільно. Далі, якщо проводиться «європейське» розведення проводки – кожна зона забезпечується своїм автоматом-вимикачем або пристроєм захисного відключення (ПЗВ), – можна зробити «деревовидний» монтаж: при підході кабелю до кожної нової зоні від нього «відгалужується» канал поменше.
Найскладнішими місцями для прокладання відкритої проводки є дверні прорізи. Щоб проблем з ними не виникало, в стіні біля дверей сверлится отвір, і туди спочатку вставляється відрізок пластикової труби, а потім крізь нього простягаються дроти. Кабель-канали в таких місцях закінчуються, відкриті торці прикриваються спеціальними заглушками.
Ведучи канал над підлогою, багато майстрів, знову-таки дійшовши до дверного отвору, піддаються спокусі просто провести провід по підлозі, якщо далі він піде по тій же кімнаті. Насправді ховати кабель під килимом або лінолеумом – не найкраща ідея. Краще спокійно обвести його по периметру прорізу навколо двері.в
Відкрита проводка у Львові від remontuem.lviv.ua
Підлогові канали-плінтуси
Всім хороші кабель-канали: надійні, зручні в монтажі, функціональні. Однак декому здається, що вони роблять житлове приміщення схожим на офіс. Тим, хто віддає перевагу чисто домашньому затишку, більше підійдуть канали-плінтуси.
На вигляд вони не відрізняються від звичайних пластикових плінтусів і монтуються так само просто. Тільки всередині у них є жолобки для укладання проводів. Там, де провід треба вивести назовні (зазвичай до розетки), в кришці робиться отвір, провід витягується і далі ведеться під кабель-каналом – в таких випадках його вибирають під колір плінтуса.
Мінусом таких каналів можна назвати лише невелику місткість: в жолоби зазвичай поміщаються всього 3-4 дроти. Втім, в більшості випадків цього обсягу достатньо.
Гофровані труби
Металеві та пластикові гофровані труби, можливо, виглядають не настільки красиво, як кабель-канали. Зате вони дешеві і вже точно незамінні для маленьких технічних приміщень – комор, тамбурів. Відкрита проводка у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com.
Працювати з гофрованими трубами дуже легко: вони повертаються під будь-якими кутами, стикуються з розетками, вимикачами, розподільними коробками. Перед монтажем не потрібно проводити ніяких підготовчих робіт. Труба просто нарізається відрізками потрібної довжини, крізь них простягається кабель, потім вся конструкція вставляється в спеціальні кліпси, замикається, і кліпси кріпляться до стіни шурупами, дюбель-цвяхами або металевими скобами.
Тим не менш, є кілька правил, які варто пам’ятати, працюючи з гофрованими трубами:
- дроти не повинні займати більше 50% внутрішнього об’єму, інакше їх важко тягнути;
- з трубами з ПВХ не можна працювати на сильному холоді, вони можуть зламатися на згинах;
- якщо труб кілька, стежте, щоб вони не перепліталися, інакше будуть порушені правила електромонтажу.
Відкрита проводка у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com
По-старому: порцелянові ролики
50 років тому дроти в будинках і квартирах прокладалися за допомогою порцелянових роликів, підвішених до стелі. Таке розведення ще можна зустріти в старих будинках. І не дарма кажуть, що все нове – добре забуте старе: роликовий спосіб вам напевно припаде до душі, якщо вам в цілому подобається ретростиль. Благо виробники зараз можуть порадувати великою кількістю аксесуарів «під антикваріат».
* * *
Звичайно, відкрита проводка у Львові має деякі обмеження: наприклад, її не рекомендують для приміщень з підвищеною вологістю – кухонь і ванних кімнат. Зате вона дуже дешева, пожежобезпечна (прихована проводка може тліти роками і в підсумку влаштувати пожежу, відкрита ж має на увазі, що будь яке потемніння каналу – привід для перевірки), проста в монтажі, а крім того, в будь-який час доступна для ремонту і модернізації. Різноманітність матеріалів, використовуваних для її проведення, дозволяє ще й доповнювати інтер’єр ексклюзивними деталями та оригінальними дизайнерськими знахідками.