Ремонт туалета (санвузла) Львів

Ремонт суміщеного санвузла своїми руками вдвічі складніше ремонту туалету та ванної разом узятих. Обмеження і додаткові умови для того і іншого приміщення доводиться застосовувати у взаємозв’язку, і, крім того, додаються специфічні вимоги. Останнім часом в ремонті і переплануванні квартир спостерігається стійка тенденція влаштовувати спільний санвузол замість роздільного. Будь-які технічні або просто з точки зору здорового глузду обгрунтування цього знайти важко, тому з питань суміщення ванної та туалету рекомендуємо почитати присвячені цьому статті. Тут же ми торкнемося лише особливості ремонту спочатку існуючого санвузла. Способи ремонту суміщеного санвузла визначаються насамперед його плануванням: об’єднання службових приміщень обумовлено вимогами дати швидше і побільше дешевого житла, і зайвих квадратів в «потрібну кімнатку» не закладали. Нерідко, правда, зустрічаються і проекти елітного житла з поєднаним санвузлом площею 26, а то і 40 кв.м. Ремонт туалета (санвузла) Львів.

Ремонт туалета (санвузла) Львів

Планування типових суміщених санвузлів

Способи поєднати непоєднуване в тісній, захаращеній кімнатці реально застосовні два: розбиття простору і його уявне збільшення. Ми торкнемося обох, але ще раз врахуйте: «розтягнення» простору ефективніше, але складніше і дорожче.

Ремонт туалета (санвузла) Львів

Етапи ремонту

Ремонт ванної, поєднаної з туалетом(ремонт туалета (санвузла) Львів), відрізняється від їх ремонту окремо вже тим, що початкові стадії взаємопов’язані: «сховавши» в нерозв’язне протиріччя, доводиться повертатися до попереднього етапу. Тому будьте готові витратити на планування, проектування, підбір сантехніки і матеріалів більшу частину часу. Власне ж етапи ремонту такі:

 1. прив’язка до приміщення;
 2. планування розміщення сантехприладів;
 3. вибір номенклатури сантехніки;
 4. розробка схеми комунікацій;
 5. проектування вентиляції;
 6. розробка дизайну і вибір матеріалів для обробки;
 7. визначення витрат часу і праці на ремонт;
 8. коригування по пп. 2-5;
 9. після досягнення прийнятного результату — зачистка приміщення;
 10. ремонт підлоги;
 11. ремонт стін і прокладка комунікацій;
 12. пристрій сантехшкафа і вбудованих меблів;
 13. ремонт стелі;
 14. установка системи вентиляції;
 15. оздоблення приміщення;
 16. установка сантехніки;
 17. установка нових вхідних дверей або доробка колишніх.

Що стосується пп. 9-17, то технологія виконання робіт по ним описана в статтях про ремонт ванної та про особливості дизайну і ремонту туалету. Далі ми торкнемося лише окремих деталей, а докладніше розберемо те, що відноситься саме до ремонту суміщених ванних кімнат.

Ремонт туалета (санвузла) ЛьвівПрив’язка

Мета даного етапу — визначити, що зручно, а що ні і далі — що залишити на місці, а що пересунути. Вже на цьому етапі можна прикинути майбутню розводку комунікацій, складність і вартість робіт. Що майже завжди залишається на місці, так це унітаз: його 100-мм відведення повинно входити безпосередньо в хрестовину стояка.

Ремонт туалета (санвузла) Львів від remontuem.lviv.ua

Розміщення сантехніки

При плануванні нової сантехніки потрібно враховувати наступне:

 • відвід унітазу повинен сполучатися з трубою 100 мм, і її звуження до хрестовини неприпустимо, інакше самі себе заллєте;
 • відносити унітаз від хрестовини можна не більше ніж на 1,5 мм з ухилом труби в 100 мм / м;
 • горизонтальні кути цільних жорстких каналізаційних труб неприпустимі.

Що це може означати на практиці? Погляньте на малюнок справа. Це вдалий приклад лінійно-зонального дизайну санвузла. Але щоб дотримати правила і не затопити самих себе, хрестовину напевно довелося напіввтопити в підлогу. А це означає, крім зайвої роботи, і домовленість з сусідами, і, можливо, компенсацію їм за шкоду — адже довелося торкнутися, і грунтовно, їх стелі.

Вибір сантехніки

Тут мають значення не тільки зовнішній вигляд, розміри і ціна. Наприклад, кутовий унітаз може вирішити багато проблем планування; скажімо, двері можуть відкриватися в будь-яку сторону, не зачіпаючи колін сидячого на ньому.  Ремонт туалета (санвузла) Львів написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com.

Але просто його поставити можна лише при стояку в кутку, або доведеться купувати дорогу хрестовину з боковим 40-мм патрубком під 45 градусів. Якщо ж проводиться ремонт суміщеного санвузла в хрущовці блочного типу, то про кутовий унітаз можна і не думати: стояк проходить в ніші капітальної стіни, чіпати яку, щоб його розгорнути, не можна.

Ремонт туалета (санвузла) ЛьвівПро що дійсно варто подумати, так це про ванну — «грушкову» або ступінчасту. Подивіться на малюнок справа внизу: і лежати у ванні досить зручно, і пральна машина встала на місце «як рідна». А найголовніше — шланг виливу пральки можна завести з ванну, і зекономлено багато і часу, і грошей на підключення її до каналізації.

Вибір умивальника теж неоднозначний: тюльпан економить місце уздовж стіни, а широкий і вузький — поперек приміщення. Тобто, тюльпан добре доведеться в поз. Б і В на першому по тексту малюнку (квадратні), а «коритце» — в поз. Д (вузькі і довгі). В інших випадках — залежно від виконання і розмірів приладу. Тут рекомендація — не обмежуватися інтернетом, походити по магазинах, подивитися і заміряти на місці.

Ще про умивальник: найчастіше саме на ньому вдається вигадати додатковий простір. Досить вузьке «коритце», щоб уникнути розбризкування, потрібно вибирати з виливом на розі і округлою чашею.

Ремонт туалета (санвузла) Львів написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com

Вентиляція

Вентиляція в санвузлі суміщеного типу повинна бути посиленою з причин, описаних вище. Якщо кошти дозволяють — придбайте вентилятор-робот, що спрацьовує по температурі і / або вологості. При покупці звертайте увагу насамперед на продуктивність: виходячи з того, що площа типових санвузлів становить 3 — 5 кв.м, вона повинна бути не менше 2500 л / год.

Кращу продуктивність при тій же споживаної потужності і менший рівень шуму дають низькообертові вентилятори з шаблевидними лопатями, але їх діаметр більше, так що доведеться в місці установки розширювати вентиляційний короб. Якщо короб відкритий підвісний, це простіше зробити, поставивши вентилятор на його торець.  Ремонт туалета (санвузла) Львів.

Для вентиляції потрібен і приплив повітря. Тут два варіанти:

 • знизу двері влаштувати вентиляційну решітку. Досить складно, вимагає ретельного оформлення. Крім того, у багатьох хрущовках двері санвузла виходить в передпокій, і в санвузол піде холодне повітря.
 • При заміні каналізації заложити в отвір, ведучий на кухню, відрізок труби 32-40 мм. Всім би добре, але в санвузол може потягнути кухонним чадом.

Ремонт туалета (санвузла) Львів