Монтаж колектора опалення :: Ціни у Львові

В системі опалення колектор виконує наступні функції:

  • отримання теплоносія з котельні;
  • розподіл теплоносія по радіаторам;
  • повернення теплоносія до котла;
  • видалення повітря з системи. В тому сенсі, що на колекторі встановлюється автоматичний повітрявідвідник, через який і видаляється повітря. Монтаж колектора опалення у Львові. Втім, не завжди відведення повітря ставиться саме на колектор, можна і на радіатори;
  • відключення радіатора або групи радіаторів. Втім, відключати кожен радіатор окремо можна і просто перекривши теплоносій за допомогою вентилів, установлених на самому радіаторі.

Тобто, мати ще на колекторі якісь дублюючі вентилі не обов’язково.

Монтаж колектора опалення у Львові

На колекторі також часто ставиться кран, через який можна заповнювати або зливати систему.

При монтажі колектора ми маємо багато однакових за видом труб, що йдуть від радіаторів, тому ці труби потрібно якимось чином позначати, щоб не підключити, скажімо, і подачу і обратку одного радіатора до одного колектора, наприклад, що подає — в цьому випадку теплоносій циркулювати не буде. Монтаж колектора опалення у Львові від remontuem.lviv.ua.

Монтаж колектора опалення :: Ціни у ЛьвовіНа малюнку зображений покупний колектор опалення, який продається в спеціалізованих магазинах:

На таких колекторах є вже все, що потрібно: вентилі для перекривання теплоносія, автоматичні повітрявідвідники з відсічними клапанами, крани для підживлення та зливу системи. Як було вже сказано, на колекторі без вентилів для відключення радіаторів можна обійтися.

Які пристрої ще встановлюють на коллектор опалення?

Розглянемо малюнок:

Монтаж колектора опалення :: Ціни у Львові

Кранів для від’єднання радіаторів тут немає з причини, зазначеної вище.

Автоматичний повітрявідвідник(1) ставиться, коли і колектор і радіатори знаходяться на одному поверсі. Відведення повітря має різьбу 1/2 дюйма, а різьблення на колекторі на 3/4, тому потрібен перехідник (2). Ну, і куточок (3), щоб відведення повітря дивилося вгору.

Кран для підживлення ставити не обов’язково, так як в котельні така можливість вже є. Єдине, що цей кран може бути потрібен при роботі від колектора водяної теплої підлоги.

Монтаж колектора опалення у Львові від remontuem.lviv.ua

До труби, що йде від котла, колектор опалення підключається через кран (4) зі згоном і накидною гайкою (5) — щоб можна було при необхідності перекрити краном подачу теплоносія і за допомогою накидної гайки від’єднати колектор. Монтаж колектора опалення у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com.

Надалі на фото зображений куточок (6) для під’єднання металопластикової труби, але якщо труби плануються з іншого матеріалу, то зовнішній вигляд цього елемента теж буде іншим.

Також на малюнку умовно показані дві металопластикові труби, які прийшли до колектора від радіаторів ( «умовно», тому що зображені тільки деталі їх кріплення (7), а самі труби маються на увазі). Елементи, з допомогою яких ці труби приєднуються до колектора, називаються євроконус; разом з ними йдуть накидні гайки і обтискні кільця.

Як збільшити довжину колектора?

Для збільшення довжини можна з’єднати два або більше колекторів разом.

На різьбу накручуємо клоччя, змащуємо герметиком і — скручуємо. Однак зазвичай колектори ставляться не більше ніж на десять-дванадцять радіаторів.

Кріплення колектора

Колектор можна кріпити до стіни хомутами з пластиковими дюбелями

Це найпростіший і дешевий спосіб. Для кріплення колекторів є кронштейни, які кріпляться до стіни.

Верхній колектор на такому кронштейні висунутий вперед, щоб його труби не заважали підходити трубам нижнього колектора.

Монтаж колектора опалення у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com

Розглянемо випадок, коли колектор на нижньому поверсі, а радіатори на верхньому.

Це як раз той випадок, коли автоматичний повітрявідвідник або крани Маєвського повинні бути на радіаторах. Якщо вам довелося обходити трубою двері поверху, то відведення повітря і повинно бути на ділянці над дверима.

Монтаж колектора опалення :: Ціни у ЛьвовіЯкщо частина радіаторів на першому, а частина на другому поверсі, то можна з’єднати два колектори так, щоб вони були спрямовані в різні боки. Монтаж колектора опалення у Львові.

Автоматичний повітрявідвідник в цьому випадку теж на колекторі не потрібен.

Колектори, зібрані самостійно, по грошах виходять дешевше рази в 3-4, а на якість це не впливає.

Максимальна відстань від колектора до радіаторів слід обмежити 20 м, ставити далі недоцільно, радіатор буде холодним.

Місце для установки колектора бажано вибирати таким чином, щоб відстань до всіх радіаторів було приблизно однаковою.

Ось таких правил потрібно дотримуватися, щоб встановити колектор опалення.

Монтаж колектора опалення у Львові