Електрик Львів :: Ціни на електромонтажні роботи

Перш ніж почати розбиратися в тому, як робити електромонтаж в багатоквартирному будинку, слід розрізняти три категорії, що забезпечують надійність подачі електроенергії і самих електроустановок.

Наступна категорія передбачає прокладку двох кабелів від різних трансформаторних установок. Це дозволяє уникнути тривалої відсутності подачі електрики, так як при виході з ладу одного кабелю, забезпечення проводиться другим. Електрик Львів. Відповідно, час відключення світла в квартирах скорочується до мінімального, необхідного на перепідключення.

Існують два режими підключення:

  • перший передбачає задіяння в робочому режимі тільки одного кабелю;
  • Електрик Львів :: Ціни на електромонтажні роботидругий варіант створюється шляхом рівномірного розподілу навантажень на обидва.

Третя категорія монтується прокладкою двох кабельних ліній від одного трансформатора в електрощитову. Тут аварійне підключення до працюючого кабелю проводиться за рахунок спеціального приладу автоматичного включення резерву, або скорочено — АВР.

Найменш простим визнана третя, коли житловий будинок живиться від звичайної трансформаторної підстанції одним електрокабелем. При такій схемі аварійна відсутність електроживлення не перевищує 24 годин.

Електрик Львів

Вибір і застосування категорії надійності при проектуванні і проведенні монтажу

Відповідь на питання про те як робити електромонтаж в багатоквартирному будинку не буде повним, якщо не взяти до уваги існування окремої спецгрупи, до якої відносяться:

  • пожежна сигналізація;
  • охоронна сигналізація;
  • системи оповіщення та димовидалення;
  • теплові пункти;
  • ліфти.

Вони живляться за першою категорією надійності. В якості забезпечення аварійного підключення використовуються акумулятори та локальні електростанції. Вона ж застосовується для постачання таких видів будов, як адміністративних будівель, де загальна чисельність працівників менше 2 тисяч, а також лікарняних операційних і прирівняних до них пологових відділень. Електрик Львів від remontuem.lviv.ua.

Третя проектується  там, де встановлюються газові плити і кількість поверхів не перевищує п’яти або в будинках, де розташовано менше дев’яти квартир укомплектованих електроплитами.

Друга категорія передбачає наявність газового обладнання для приготування їжі та кількість поверхів — п’ять і більше, а також будинків з електричними плитами, в яких понад вісім квартир.

Електрообладнання в системі енергозабезпечення

В обов’язковому порядку монтується обладнання, що забезпечує роботу системи енергопостачання. Це одне з важливих питань про те, як робити електромонтаж в багатоквартирному будинку.

Електрик Львів :: Ціни на електромонтажні роботиУ спеціальних шафах встановлюють рубильник реверсивного типу і захищають запобіжники, а також необхідні вступні пристрої, що забезпечують на лініях, що відходять, автоматичне включення / вимикання.

Немислимі сучасні електричні схеми без приладів і вузлів обліку споживаної енергії, які встановлюються окремо для кожної квартири і для підрахунку витрат на загальнобудинкові потреби.

Крім установки обладнання, устрою стояків, підключення до живлячої кабелю необхідно створити систему заземлення.

Електрик Львів від remontuem.lviv.ua

Електромонтаж багатоквартирного будинку включає також пристрій систем оповіщення про пожежу та димовидалення, а також систем пожежогасіння та охоронної сигналізації, якщо вони передбачені проектом.

Улаштування електросистем від введення в квартиру здійснюється, як правило, силами власників. Для виконання монтажу слід запрошувати спеціалізовані організації, які мають спеціальні дозволи і ліцензії, працівники яких володіють відповідними допусками.

Правильний електромонтаж проводки вимагає не тільки досвіду, але і знання нормативних правил, які регулюють всі питання, пов’язані з проведенням проводки в житлових і нежитлових приміщеннях. Сьогодні існує три види проводки, які застосовуються на практиці: прихована, відкрита і комбінована.

Для кожного виду існують свої нормативи, які дозволяють убезпечити майбутніх мешканців квартири. У будь-якому випадку слід знати, як правильно розрахувати електромонтаж, щоб не було порушень нормативних актів і не виникло пожежонебезпечної ситуації. Цим питанням займаються професійні електрики, що володіють не тільки знаннями, а й спеціальними схемами по проводці.

Якщо проводка, наприклад, прокладається в квартирі, то сьогодні найчастіше використовується прихований спосіб, що дозволяє приховувати кабель в стіні або, в крайньому випадку, всередині гофрованої або пластикової трубки. Відкритий тип проводки може використовуватися на підприємствах або будівельних майданчиках, де електромонтаж застосовується на строк ведення будівництва конкретного об’єкта.

Електрик Львів :: Ціни на електромонтажні роботиРозраховуємо електромонтаж проводки в квартирі

При прокладанні проводки в квартирі або приватному будинку слід врахувати розміри приміщення, матеріал з якого він побудований, і кількість побутових приладів. При розрахунку електромонтажу слід також звернути увагу на:

  • виробника проводки;
  • маркування на кабелі;
  • рекомендації виробника і т. д.

Крім цього, імпортні розетки можуть не підійти для вітчизняних вилок від деяких побутових приладів. Електрик Львів написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com.

Якщо квартира велика і власники збираються використовувати багато побутових електроприладів, то слід врахувати, що споживання електрики буде велике, як і навантаження на електромережу.

В цьому випадку рекомендується використовувати більш міцні і надійні дроти, які спеціально призначені для застосування під підвищеним навантаженням. Неякісна проводка з тонкою ізоляцією почне швидко плавитися і її доведеться терміново міняти.

До того ж, проводка з тонкою ізоляцією може не тільки розплавитися, а й призвести до пожежі. Тому краще не економити на власній безпеці і відразу купувати якісну проводку, розетки, вимикачі та коробки розподілу.

Електрик Львів написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com

Електромонтаж розеток і вимикачів

Електрик Львів :: Ціни на електромонтажні роботиОсобливу увагу слід приділити монтажу розеток і вимикачів. За нормативами розетки не можна розміщувати ближче, ніж на півметра до батарей опаленням або газового стояка. Встановлювати потрібно не більше однієї розетки на шість квадратних метрів. Це вимоги пожежної безпеки. Електрик Львів. На кухні повинно бути не менше трьох, щоб розподілити навантаження між побутовими приладами, які є на кожній кухні. Наприклад, холодильник, посудомийна машина, духовка, кондиціонер і т. д.

Забороняється також встановлювати розетки в туалетах і в ванній кімнаті. Висока вологість може привести до пробоїв електрики і ураження електричним струмом. Виняток — сучасні розетки з подвійною ізоляцією, які спеціально захищені від проникнення всередину вологи.

Розраховувати електромонтаж проводки в квартирі або будь-якому приміщенні краще доручити досвідченим майстрам. Крім цього, необхідно скласти ретельну схему проводки, яка дозволить швидко знайти і замінити проводку.

Електрик Львів