Укладка ламінату Львів

Вирішили зробити настил ламінату на підлогу? Для цього необхідно мати вирівняну підлогу, певний набір інструментів, а також сам ламінат і шумоізоляцію, яка є основою його укладання. Процес укладання даного підлогового покриття проводиться двома способами: клейовим або безклєйовим.

Укладка ламінату ЛьвівПроцес укладка ламінату Львов, як правило, не представляє будь-яких труднощів, але має певні особливості, які доведеться враховувати. Слідуючи з розробленими інструкціями укладання, ламінат зможе тривалий час служити вірою і правдою, радуючи око.

Підготовка підлоги має велике значення в процесі роботи. Спочатку поверхня підлоги повинна бути твердою, абсолютно рівною (нерівності не можуть перевищувати рівня 2-х мм на 2 метри). У разі більшого показника нерівності підлоги їх доведеться виправляти: зашпакльовувати поглиблення, зрізати нерівності, а при значних нерівностях потрібно буде грунтовно вирівнювати підлогу. Поверхню можна вирівняти стяжкою або спеціальними сумішами, що самовирівнюються (в залежності від ступеня нерівності), щоб вийшла ідеально рівна підлога.

Укладка ламінату Львів

Укладання ламінату виробляють на шумоїзолюючий матеріал, який поглинає кроки і вирівнюючий похибки поверхні. У разі укладання покриття на підлогу з підігрівом, слід дотримуватися нижчевикладених рекомендацій:

  • Між ламінатом і підігріваючою системою відстань має становити мінімум 30 мм;
  • За 48 годин, які передують укладанню покриття, потрібно відключити обігрів підлоги, щоб поверхня була кімнатної температури;
  • Перед початком робіт необхідно гарненько провітрити приміщення, що дозволить позбутися надлишку вологості;
  • При експлуатації температура підлоги не повинна перевищувати позначку в 28 ° С.

Процес укладання

Укладка ламінату Львів можна виробляти трьома способами: уздовж, поперек або по діагоналі.

Останній спосіб викликає найбільше труднощів, зате він найкрасивіший і при цьому візуально збільшує площу квартири.

Укладка ламінату ЛьвівЛамінатна дошка укладається «плаваючим» способом, тоді панелі не доведеться приклеювати до поверхні підлоги, прибивати або використовувати інші засоби для скріплення з основою або стіною — з’єднуються лише торці самих панелей. Пази і шипи з’єднуються спеціальним клеєм (клейовий метод укладання), або обходяться без клеючих мас (безклейове укладання). Обидва методи передбачають монтаж паркетної дошки в напрямку до світла, що дозволить приховати стики, зробити їх практично непомітними.

Укладаючи ламінат, обов’язково залишають зазор в безпосередній близькості від стін і конструкцій.

Технічний зазор від кожної стіни становить не менше 10 мм, для його створення використовуються спеціальні інструменти, наприклад розпірні клини. Характерна для ламінату властивість вбирання вологи призводить до збільшення його в розмірах, а тому залишати зазор надзвичайно важливо.

Клейовий метод

Плаваючий клейовий метод укладання полягає в скріпленні ламінатних дощок за допомогою спеціального клею, в основі якого використовують ПВА. Склеєні таким чином панелі витримують високе навантаження, стаючи згодом більш вологостійкими. Мінус такого методу — в його клопіткості. Панелі практично нереально зістикувати руками, краще скористатися спеціальними стяжками або струбцинами, які міцніше закріплять їх між собою.

Укладка ламінату Львів від remontuem.lviv.ua

Бесклейовий метод

Сьогодні широке поширення одержав принцип бесклейового з’єднання панелей, розроблений з метою спрощення процесу укладання ламінату. Виділяють два види кріплення: вирізане і металеве. Перший вид став дуже популярним і здатний повністю витіснити клейовий спосіб укладання. Металеві кріплення — не найкращий варіант для дерев’яних матеріалів, адже такі конструкції можуть з легкістю відійти від ламінованої панелі.

У бесклейового принципу укладання є кілька переваг:

  • До монтажу можна приступати з будь-якого кута кімнати, просуваючись в будь-якому напрямку;
  • Ламіновані панелі можна використовувати багаторазово;
  • Завершивши настил ламінату на поверхню, можна відразу ж приступити до експлуатації підлоги;
  • Кваліфікація укладальника мало впливає на якість роботи, покриття можна укласти самостійно, адже ніяких спеціальних навичок не потрібно, крім знання основних правил укладання.

Укладка ламінату ЛьвівЛамінат має замкнуту систему з’єднання і не завдає труднощів при монтажі. У процесі роботи потрібно укласти 2-3 ряди панелей, враховуючи що перша повинна бути мінімум 40 см.

Важливо розрахувати, скільки панелей буде витрачено на ширину кімнати, адже ширина панелей останнього ряду не повинна становити менше 5 см.

Підводячи підрахунки і з’ясувавши, що даний показник менше, фахівці радять зменшити панелі першого ряду (бажано, щоб ширина першого і останнього ряду були однаковими). Після цього, наявні панелі замикаються або склеюються один з одним по всій підлозі. Після укладання ламінату приступають до кріплення плінтусів. Способи монтажу залежать не від ламінатної дошки, а, перш за все, від структури самого плінтуса.

В процесі укладка ламінату Львов велике значення мають шви. Недостатньо щільне прилягання панелей один до одного призведе до порушень герметичності поверхні, дошки стануть роз’їжджатися і здуватися, що зіпсує зовнішній вигляд покриття, підвищить рівень шуму, і в кінцевому підсумку скоротить термін служби ламінату.

Укладка ламінату Львів написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com

Укладання і підгін

Маючи рівну підлогу на неї потрібно настелити шумоізоляційний матеріал, встик, кожен ряд з якого з’єднується з допомогою клейкої стрічки.

Укладання панелей ламінату повинна проводитися так, як і укладання цегли, тобто стик панелей попереднього ряду, має припадати на середину панелі попереднього.

Укладка ламінату ЛьвівПри укладанні першого ряду, спочатку від стіни укладається цільна дошка, а наступний ряд починається з укладання ½ дошки. Що стосується діагональношо укладання, то кожна дошка, яка перебуває з краю, спилюється під кут 45 °. Укладка ламінату Львів  починається з тої ділянки, в якій кладеться цілісна дошка, підігнана по кутах, від неї стелиться ряд як далі, так і до простору в кутку, що залишився.

Для того щоб правильно зістикувати дошки їх обов’язково потрібно буде підганяти за розмірами. В даному випадку потрібно використовувати або звичайний лобзик, або електричний.

Як ви самі могли переконатися, прочитавши наш мануал з укладання ламінату, процес не вимагає особливих розрахунків і зусиль, тому цілком під силу кожному чоловікові, який має, як кажуть в народі, прямі руки.

Укладка ламінату Львів