Для чого потрібен острів?
Кухонний острів – це спеціальний елемент меблів, в основному розташовується в середині простору, окремо від гарнітура. Його використовують для готування або прийому їжі. Дана конструкція зручна тим, що до неї можна підійти з усіх сторін, маючи все необхідне під рукою.
Плюси і мінуси
Основні переваги і недоліки.
На острівній конструкції розташовуються відразу кілька робочих поверхонь.
Займає багато вільного місця.
Відмінний спосіб для зонування приміщення, наприклад в квартирі-студії або суміщеної кухні-вітальні.
У багатоквартирному будинку виникають проблеми з установкою комунікацій і їх підведенням до мийці або плиті.
Надається можливість готувати їжу і одночасно спілкуватися з домочадцями або гостями.
При використанні острова замість обіднього столу, барні стільці можуть бути незручними.
Як влаштована кухня з островом?
Острівна конструкція має оптимальний розмір 180х90 сантиметрів і відрізняється висотою 80-90 сантиметрів. Для комфортного пересування, відстань від кухні до острова, має становити не менше, ніж 120 сантиметрів. Над модулем з вбудованою поверхнею встановлюють потужну витяжку з підсвічуванням. Дуже цікавий дизайнерський елемент являє менсола, надає зручне розміщення різної кухонного начиння.
На фото кухонний гарнітур з островом білого кольору.
Планування
Дана конструкція вимагає достатню кількість вільної площі, тому кухню часто об’єднують з вітальнею. Особливо зручно використання острова на кухні з габаритами не менше 16-ти квадратів. Для великої кухні 20 кв у квартирі в елітній забудові, вибирають об’ємні моделі більш 2-х метрів у довжину.
На фото планування кухні-вітальні з островом прямокутної форми.
У невеликому просторі можлива установка компактного острова з урахуванням не тільки естетичні, але і практичних і безпечних складових. При грамотному плануванні кухні 12 м. кв, острівний елемент повинен розташовуватися від стін на відстані 1 метра, а від обідньої зони на 1,4 метра. Така схема дозволить забезпечити легке і вільне пересування в просторі і вибудувати правильну робочий трикутник.
На фото маленький острів з білої глянсової стільницею в інтер’єрі малогабаритної кухні.
Варіанти островів
Види острівних конструкцій.
Кухонний острів з обіднім столом
Досить часто острівної елемент включає в себе обідню зону, об’єднує простір і наделяющую приміщення оригінальним і незвичайним виглядом. Конструкція може бути обладнана, як стаціонарним, так і викатним або висувним столом. Найбільш стандартної різновидом є велика модель прямокутної форми.
На фото кухонне простір з острівним модулем, оснащений висувною стільницею.
Стільці для острови повинні одночасно відрізнятися зручністю, функціональністю, а також гармонійно доповнювати інтер’єрну композицію. Особливо популярними вважаються високі табурети.
На фото дизайн кухні з островом, поєднаним з обідньою зоною в червоно-сірих тонах.
Острів з мийкою
Такий хід є дуже корисним планування кухонного простору і дозволяє заощадити додаткову площу. У разі якщо конструкція застосовується в якості робочої поверхні, раковина стає необхідним елементом.
На фото бежева мийка, вбудована в світлий кухонний острів.
Кухонний острів з барною стійкою
Поєднана барна стійка являє собою продовження стільниці або невелику виділяється височина з перепадом. Стійку також доповнюють за допомогою різних аксесуарів, у вигляді поличок під пляшки і фрукти, підвісних власників келихів, серветниць та інших корисних деталей.
На фото різнорівневий острів білого кольору, об’єднаний з барною стійкою в інтер’єрі кухні.
Острів з диваном
Одна із сторін острівної тумби може поєднуватися зі спинкою дивана, перед яким встановлюють традиційний стіл.
На фото інтер’єр кухні з острівним елементом, сполученим з невеликою канапкою.
Кухня-острів з системою зберігання
Така модель є дуже зручною. Висувні шафи заповнюють коробками з крупами, а вітрини – кулінарної літературою та іншим. Відкриті полиці прикрашають різним декором у вигляді каменів, ваз або кімнатних рослин.
Ідеї з варильною панеллю
Конструкція з плитою відрізняється стильним і сучасним виглядом. Завдяки такій опції надається комфортне перемикання з готування на їжу і навпаки. Острів з варильною панеллю потребує великої кількості аксесуарів у вигляді прихватки, сковорідок, каструль та інших необхідних деталей.
Робоча зона
Вважається класичним варіантом, мають складну технологічну форму. Острівний елемент наповнюється різним обладнанням для готування, наприклад мийкою, варильною панеллю, жарочною поверхнею або духовою шафою. Велику конструкцію можна обладнати посудомийною машиною. Обробну поверхню виконують із стійкого і міцного матеріалу.
Пересувний острів на коліщатках
Досить функціональний предмет, який у разі потреби, можна пересунути, тим самим звільняючи центральну частину приміщення. Невеликі мобільні конструкції підійдуть для заміни повноцінного модуля в малогабаритній кухні.
Форми кухні
Конфігурації кухонних гарнітурів.
Кутова кухня
За рахунок подібної планування виходить звільнити додаткове місце в невеликій кімнаті. Щоб підвищити ергономіку простору, встановлення кутовий моделі більш доцільна в приміщенні площею не менше 9 кв.
На фото кухня з г-подібним матовим гарнітуром і островом в біло-зелених тонах.
Пряма кухня
Лінійне розташування припускає не тільки установку острова, але і обідньої групи. Таке рішення стане оптимальним для кухні-їдальні. В даному випадку рекомендована установка мийки на модулі, духової шафи в пеналі, а варильну панель і холодильник, буде краще поєднати з кухонним гарнітуром.
П-подібна
Для розташування п-подібної конструкції з острівним модулем, потрібна велика кількість площі. Таке рішення найбільш доречно для просторій кухні в заміському будинку.
Кольори
Відтіночний колорит грає важливу роль в оформленні кухонного приміщення. Острівний елемент повинен гармонійно поєднуватися з усією навколишньою обстановкою. Він може мати, як єдине колірне виконання, так і виступати в якості акценту.
На фото дизайн білої кутової кухні без верхніх шаф, доповненої островом.
У дизайні сучасної кухні часто застосовують світлі тони. Біла модель не тільки виглядає дуже привабливо, але і сприяє візуальному розширенню кімнати. Оригінально будуть вписуватися в інтер’єр конструкції в чорних, бордових або кавових тонах.
На фото лінійна сіра кухня з островом.
Дизайн
Існує безліч варіантів оформлення кухні. Найбільш поширеним рішенням вважається модуль у формі квадрата або прямокутника, а також напівкруглий, овальний або круглий острів, який виглядає дуже стильно. Цікавим рішенням стане острів у вигляді комода, вітрини або буфера, розрахований для малогабаритних кімнат або модель-трансформер з мобільними секціями.
На фото інтер’єр сучасної кухні з островом від вікна, поєднаним з барною стійкою.
Привнести в обстановку динаміки дозволить дворівневий острів з різною висотою поверхні. Часто нижній ярус обладнують раковиною або плитою, а верхній оснащують баром.
Освітлення
Такий незвичайний кухонний інтер’єр доповнюють загальним, місцевим освітленням і світлодіодним підсвічуванням. Світильник над островом повинен мати можливість зміни напрямку світла. При наявності навісних шафок, їх можна обладнати вбудованими міні-лампочками. Це додасть дизайну особливої естетичності.
На фото люстра над островом в інтер’єрі кухні, виконаному в сільській стилістиці.
Стилі інтер’єру
В класичній кухні, для виготовлення настінного модуля застосовуються дорогі породи деревини в поєднанні з декоративними позолоченими деталями. Стільниця виконується з каменю або мармуру, має благородну фактуру. Тумба являє собою велику стаціонарну конструкцію у формі прямокутника із закругленими кутами.
Острів в сучасному стилі повторює дизайн гарнітура. В основному він відрізняється гладким підставою з каменю, сталі або скла.
В інтер’єрі в стилі прованс, модуль має світлу мармурову або дерев’яну стільницю і має простий конфігурацією. Елемент оформляється в ніжних тонах і обладнується шафами, висувними шухлядами або плетеними кошиками.
На фото пряма біла кухня з островом в стилі лофт.
Для дизайну у стилі модерн характерне застосування металу і скла. Стільниця має обтічними лініями, а тумба має круглу або квадратну форму.
У мінімалізмі застосовуються максимально функціональні моделі з вбудованою побутовою технікою та системами для зберігання посуду та іншого.
Скандинавський інтер’єр доповнюють лаконічні і прості за кольором моделі зі стільницею з деревини і каркасом з таких матеріалів, як метал, цегла або навіть бетон.
Кухня в стилі хай-тек передбачає модулі з високотехнологічних матеріалів, у вигляді пластику, металу або скла. Тут доречно виглядають хромовані поверхні, що сприяють створенню суворого дизайну.
На фото кухня в стилі неокласика, оформлена лінійним гарнітуром з островом.
Фото в маленькій кухні
В сучасному дизайні існують міні-модулі, що надають економне і раціональне використання площі. Крім цього, для малогабаритної кімнати часто вибирають вузький півострів.
На фото вузький острів в невеликій кухні, витриманої в стилі кантрі.
Для маленького приміщення чудово підійдуть мобільні вироби, оснащені коліщатками. У витягнутому просторі, острів нагадує собою барну стійку і використовується у вигляді перегородки.
На фото малогабаритна кухня, доповнена прямокутним островом з закругленими кутами.
Приклади для кухні-вітальні
Таке планування вимагає ретельної розробки концепції простору. Острівна конструкція відмінно вписується в дизайн поєднаної кухні-вітальні. Вона виконує чудову роль розмежувачами простору.
На фото інтер’єр кухні-вітальні з островом білого кольору.
В даному інтер’єрі одну частину модуля використовують під робоче місце, а інша замінює барну стійку або обідній стіл. Зону прийому їжі оформляють високими стільцями, настінними картинами або навіть меню.