Підключення до системи опалення :: Ціни у Львові

У широкому розумінні байпас в системі опалення приватного будинку, це звичайний трубопровід, встановлений паралельно, або в обхід конкретної ділянки труби, прокладеної в основній системі.

Підключення до системи опалення :: Ціни у ЛьвовіЗгідно існуючим нормам зазначене поняття використовується, в першу чергу, саме стосовно до опалювальних систем, а також до систем газопостачання, а також водопостачання будинків будь-якої поверховості. У розмовній мови байпас для опалення часто іменують «перемичкою». Підключення до системи опалення у Львові.

Навіщо потрібен байпас в системі опалення приватного будинку?

У приміщенні з самим дивним і дорогим дизайном людина не зможе відчувати себе затишно і комфортно в тому випадку, якщо в ньому розрегульований температурний режим (надмірно спекотно або занадто холодно). Подібні відхилення водяної СО легко демпфувати, виконавши таку операцію, як установка байпаса в системі опалення.

Підключення до системи опалення у Львові

У переважній більшості випадків зазначена конструкція відноситься до числа обов’язкових пристроїв конструкції СО. Байпас в системі опалення. Що це таке? Він представляє невелику перемичку, виконану із звичайної труби, обрізаної до необхідної довжини.

Її внутрішній діаметр обов’язково повинен бути меншим від того, який мають труби, що складають основну магістраль. Зазначена перемичка монтується між обраткою і подачею стаціонарного радіатора в стандартному виконанні. Підключення до системи опалення у Львові від remontuem.lviv.ua.

На питання, для чого потрібен байпас в системі опалення, можна дати таку відповідь. Він дозволяє вирішити цілий ряд питань:

 • Повернути зайвий теплоносій в основний стояк, якщо його обсяг несанкціоновано збільшився. Виконати це можна вручну або з використанням автоматики;
 • Збільшити швидкість, з якою теплоносій надходить або видаляється з СО;
 • Створити можливість вибору використовуваної в системі циркуляції теплоносія, примусову, або природну.

Останній варіант підвищує якість функціонування СО старих типів, які не обладнані вбудованими насосами (циркуляційними) і чинними виключно в результаті природної циркуляції. Досягається це за рахунок монтування у байпаса, з встановленим в ньому насосом.

Байпас в системі опалення приватного будинку досить актуальний у випадках зникнення електроенергії, так як для роботи насосів він потрібен обов’язково. Його відсутність автоматично перетворює насоси в гальмо для руху теплоносія. А установка байпасу і декількох кульових кранів дозволяють оперативно перевести систему на самоплив.

Пристрій дає можливість знизити обсяги переміщуваного теплоносія в СО майже на 40 відсотків, що автоматично знижує витрати, потрібні для його обігріву.

Підключення до системи опалення у Львові від remontuem.lviv.ua

Підключення до системи опалення :: Ціни у ЛьвовіСхеми складання байпасу і особливості підключення системи

Установка байпаса в системі опалення може бути виконана кількома способами:

 • Безпосередньо на опалювальний радіатор;
 • На основній магістралі системи обігріву;
 • На лінії СО багатоповерхового будинку.

Перший варіант використовується як в приватних будинках, що мають однотрубну СО, так і в багатоповерхових будинках, які мають централізовані СО. В цьому випадку він являє собою перемичку з двома кульовими кранами.

Байпас для опалення в СО індивідуального домоволодіння встановлюється в магістраль. У цьому випадку комплектація байпаса інша. У нього входять: два кульових крана, фільтр для насоса (зазначену комплектацію досить часто іменують насосних вузлом) і ще один кульовий кран, встановлений на основній магістралі СО.

Схема байпаса опалення досить проста і інтуїтивно зрозуміла і може підштовхнути на її самостійне виготовлення. Але краще придбати готовий сертифікований елемент, особливо якщо це насосний вузол. Підключення до системи опалення у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com.

При монтажі пристрою на лінії СО багатоповерхового будинку, його комплектація виглядає наступним чином: насос з фільтром, а замість кранів кульових (з метою забезпечення регулювання температури в автоматичному режимі) монтуються терморегулятори.

Вони виконують подачу теплоносія, і припинення його руху до насосу після досягнення в кімнаті заданої температури. Після зниження її значення подача поновлюється.

Різновиди конструкції байпаса

Як встановити байпас в систему опалення, майстер вирішує в кожному конкретному випадку самостійно. Байпаси, з урахуванням місця їх розміщення в системі, прийнято підрозділяти на кілька видів. Це:

 • Байпас для водяних лічильників. Його наявність дозволяє виконувати їх обслуговування і заміну, не перекриваючи подачу води у квартиру.
 • Схема байпаса опалення для рушникосушки застосовується для тих же цілей. Змінювати його або усувати виявлену протечку можна, не відключаючи системи ГВП (подачі гарячої води).
 • Будучи встановлений в системі опалення, даний пристрій здатен регулювати в системах водяного опалення об’єм теплоносія, що подається в опалювальні прилади, і забезпечує її безперебійне функціонування.

Підключення до системи опалення у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com

Етапи монтажу пристрою в опалювальній системі

Підключення до системи опалення :: Ціни у ЛьвовіБайпас в системі опалення своїми руками встановлювати рекомендовано недалеко від котла опалення, на зворотній магістралі, так як саме в зазначеному місці фіксується мінімальна температура переміщуваного теплоносія. Це захищає встановлений насос від можливого перегріву.

Монтується пристрій горизонтально. Робиться це для того, щоб виключити появу повітряної пробки на етапі включення системи опалення. Підключення до системи опалення у Львові.

Приладів на такому пристрої, як байпас, встановлюється мінімум. Їх монтаж виконується по ходу переміщення теплоносія в наступному порядку (обов’язково!):

 • Фільтр;
 • Клапан зворотний;
 • Власне насос (циркуляційний).

Головним геометричним параметром байпаса, який використовується для здійснення спеціальних теплотехнічних розрахунків, є величина так званого умовного проходу, діаметр байпаса в системі опалення, позначуваний «Ду». За результатами проведених розрахунків здійснюється вибір потрібних елементів конструкції СО. Значення «Ду» дорівнює діаметру обратки (близько п’ятдесяти міліметрів).

Якщо встановлений насос має фільтр грубого очищення і запірний кран, то діаметри труб, що використовуються для його врізки, повинні бути рівними діаметру труб самого насоса. При складанні слід всі крани комплектувати.

Підключення до системи опалення у Львові