Будівництво котеджу та будинку під ключ Львів

Будь-кому хочеться, щоб його заміський будинок або садовий будиночок був побудований якнайскоріше. На жаль, темпи робіт часто визначаються не майстерністю будівельників, а використовуваними технологіями та фізико-хімічними процесами, які протікають в будматеріалах. Спробуємо розібратися, скільки часу займають ті чи інші етапи будівництва будинків і до яких проблем може привести необдуманий поспіх. Будівництво котеджу та будинку під ключ Львів.

Якісні бетонні роботи

Як відомо, застигання цементної суміші — це не просто висихання матеріалу, а хімічний процес взаємодії силікатів і алюмінатів з молекулами води. Цементні суміші набирають міцність протягом багатьох днів, в залежності від температури і вологості зовнішнього середовища. Тому часовий чинник відіграє провідну роль при заливці монолітних бетонних конструкцій для приватного будинку: пальових, стрічкових і плитних фундаментів, міжповерхових перекриттів, сходів і несучих стін.

Будівництво котеджу та будинку під ключ Львів

Будівництво котеджу та будинку під ключ ЛьвівФахівці стверджують, що при нормальних погодних умовах (температурі близько + 20oC і відносній вологості 90-100%) бетон марок М250-М300, який зазвичай використовується для цих цілей, досягає 70% розрахункової міцності на 7-у добу, а 100% міцності — тільки на 28-ту добу. Однак на практиці багато що залежить не тільки від погоди, але і від типу монолітних конструкцій.

Так, при заливці стрічкового фундаменту повинно пройти як мінімум три тижні, перш ніж можна буде приступати до зведення стін. Проводити роботи на сирому фундаменті категорично заборонено. Це може привести до його просідання і деформації, а в кінцевому підсумку — до руйнування конструкцій.

Якщо будується кам’яний будинок в 2-3 поверху, то після зведення першого поверху роботи рекомендується призупинити на 7-10 днів, щоб фундамент отримав можливість осісти.

Цементні розчини застосовуються і при зведенні зовнішніх і внутрішніх стін з цегли та інших штучних матеріалів. Встановлено, що розчин в цегляній кладці набирає 75% максимальної міцності приблизно за 28 діб. Але зазвичай стільки чекати не потрібно. Залежно від характеристик цементного розчину подальші роботи на цегляній стіні можна проводити через 3-10 днів. У будь-якому випадку не варто приступати до обробки відразу, так як при висиханні цегляної кладки стіна дає невелику усадку. Будівництво котеджу та будинку під ключ Львів від remontuem.lviv.ua.

В цілому, з урахуванням графіка робіт, раціональніше всього починати заливку фундаменту в квітні-травні з тим, щоб до кінця теплого сезону була можливість закінчити стіни з перекриттями і до зими підвести будинок під дах. В такому випадку до зовнішньої обробки кам’яної будови можна буде приступити вже навесні наступного року.

Зовнішнє оздоблення: довговічні штукатурні системи

Будівництво котеджу та будинку під ключ ЛьвівПитання витримування термінів вкрай важливе і на етапі зовнішнього оздоблення будинку, особливо якщо для цього вибрано штукатурна фасадна система.

Зараз це дуже популярна технологія зовнішнього оздоблення та утеплення фасадів приватних володінь, яка забезпечує як високий рівень теплозахисту будівлі, так і відмінний зовнішній вигляд. Кожному шару в цій багатокомпонентній системі відводиться своя роль: утеплювач скорочує тепловтрати через зовнішні стіни, армована склотканева сітка перешкоджає розтріскуванню штукатурного шару, базовий шар штукатурки підвищує міцність фасаду, а декоративний штукатурний шар несе захисну і естетичну функцію .

Будівництво котеджу та будинку під ключ Львів від remontuem.lviv.ua

На кожному етапі монтажу такої багатокомпонентної системи доводиться витримувати суворі часові рамки. Перший етап — підготовка поверхні зовнішньої стіни за допомогою грунтовки. Для її висихання потрібно не менше 6-8 годин. Якщо на поверхні стіни є значні нерівності, їх доведеться вирівнювати ремонтною штукатуркою. В такому випадку такі етапи робіт починають не раніше, ніж через три дні.

На наступному етапі теплоізоляційний матеріал (наприклад, плита з кам’яної вати) приклеюється до основи за допомогою клейового складу. Фасадні дюбелі, що служать додатковим кріпленням плит утеплювача, можна встановлювати тільки через 72 години після приклеювання теплоізоляційного шару. Будівництво котеджу та будинку під ключ Львів написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com.

Далі виконується базовий штукатурний шар, коли на поверхню утеплювача наноситься клейовий склад, в який занурюється армована склотканева сітка. Цей базовий армуючий шар також вимагає 3 дні для повного висихання. Наступний етап — нанесення кварцової ґрунтовки, якій потрібно дати висохнути від 3 до 6 годин.

Потім приступають до монтажу декоративного шару штукатурки. Декоративний штукатурний шар схоплюється протягом трьох діб, причому весь цей час його слід захищати від прямого попадання води і пересихання. Після цього можна приступати до його фарбування фасадними фарбами, які наносяться в два проходи. При цьому між нанесенням шарів має пройти не менше 12 годин.

З огляду на, що для монтажу штукатурної системи не підходить ні занадто холодна (менше + 5 ° C), ні занадто спекотна (більше 30 ° C) і сонячна погода, фасадні роботи рекомендується планувати на пізню весну або ранню осінь.

Внутрішнє оздоблення будинку

При чорновій і чистовій обробки приміщень також використовується чимало «мокрих» процесів, для яких є чіткі часові рамки. Так, вельми популярною основою для багатьох видів підлог є бетонна стяжка, якій для набору достатньої міцності потрібен досить тривалий термін.

Будівництво котеджу та будинку під ключ ЛьвівФахівці рекомендують використовувати нескладний розрахунок часу, необхідного для застигання стяжки: якщо її товщина не більше 4 см, то на кожен сантиметр потрібно тиждень. Однак якщо потрібен шар більшої товщини, то на кожен додатковий сантиметр знадобиться вдвічі більше часу. Наприклад, шар товщиною в 8 см повинен вистоятися до 12 тижнів. Крім того, знижена температура повітря (менше + 20oC) збільшить термін набору міцності цементної стяжки в 2-3 рази.

За схожим принципом розраховується і час висихання штукатурки для внутрішніх робіт, наприклад, для вирівнювання стін. За твердженням фахівців, цементно-піщана штукатурка висихає з розрахунку 1 мм шару за добу. Тобто для повного схоплювання шару в 2 см достатньо трьох тижнів. Набагато швидше сохне гіпсова штукатурка — в середньому за 4-7 днів.

Будівництво котеджу та будинку під ключ Львів написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com

Фактор часу важливий і при монтажі наливних полімерних підлог на основі поліуретанових складів або епоксидних смол, які стали популярні при облаштуванні котеджів. Полімерні рідкі склади розливаються по поверхні і застигають, утворюючи безшовне, естетичне і надзвичайно міцне покриття. Будівництво котеджу та будинку під ключ Львів.

Наливна підлога складається з двох шарів: базового і фінішного. Базовий шар товщиною 2-3 мм наноситься через 6-12 годин після грунтування, якщо має бути нанесення поліуретанової підлоги, і через 12-17 годин, якщо мова йде про епоксидне поле. Полімерний склад наливають на підлогу, маса мимовільно розтікається і вирівнюється. Ходити по новому покриттю можна вже через 24 години, але повну міцність воно набирає тільки за 3-7 доби.

Отже, очікування залишається невід’ємною частиною будівельних робіт із застосуванням «мокрих» процесів. Точне дотримання регламентів є гарантією надійності і довговічності конструкцій, зовнішньої і внутрішньої обробки котеджу або дачі. Поспіх і аврали в такій відповідальній справі ніколи не виправдовуються і ведуть лише до погіршення якості будівництва або оздоблювальних робіт.

Будівництво котеджу та будинку під ключ Львів