Водяне опалення у Львові. Перш ніж обладнати систему водяного опалення, необхідно провести ряд проектно-розрахункових операцій. Особливо це стосується дерев’яних житлових будівель. Адже за характеристиками базових матеріалів вони суттєво відрізняються від інших будинків.
У перелік проектування опалення заміського будинку і теплового розрахунку входять такі етапи:
- підготовка;
- теплотехнічні розрахунки об’єкта;
- гідравлічний розрахунок нормативної потужності обладнання;
- підбір обладнання для водяного опалення;
- проектування котельні або зони установки агрегату;
- конструювання опалювальної системи;
- узгодження і затвердження проекту профільних органах, техпідтримка.
Етап 1-й: підготовка
Підготовчий етап розпочинається з приїзду фахівця на майбутнє місце роботи. Його завдання – збір вихідних технічних даних. Для проектування і розрахунку водяних опалювальних систем базовими параметрами служать:
- призначення і особливості будівельних конструкцій будинку;
- розташування об’єкта на місцевості;
- вологість і температура в основних житлових приміщеннях;
- поверховість та розпланування будівлі;
- характеристики використаних будматеріалів і перекриттів;
- кількість дверних прорізів, скляних конструкцій та їх розміщення;
- стандартні погодно-кліматичні показники регіону;
- джерело теплозабезпечення (основна сировина).
Для їх точного з’ясування майстер на місці виконує ряд необхідних замірів та уточнень. Потім він погоджує з власником будинку техзавдання на проектування опалювальної мережі та її принципову схему. Також проводить орієнтовний підбір обладнання для опалення та комплектуючих. Складає попередній кошторис загальної вартості проекту.
Водяне опалення у Львові
Етап 2-й: теплотехнічні розрахунки об’єкта
Способи виконання теплотехнічних розрахунків житлового дерев’яного будинку проводяться лише профільними фахівцями. Вони повинні мати відповідну підготовку та практичні навички впровадження високотехнологічних інженерних систем. Це виключить будь-які помилки у подальшому проектуванні і монтажі.
Робота обов’язково будується на:
- підрахунках початкових тепловтрат об’єкта;
- підрахунках тепловтрат на прогрівання інфільтруючого повітря;
- підрахунках тепловтрат будинку в цілому і всіх приміщень окремо, виходячи із тепловіддачі через будівельні конструкції і зовнішні загородження;
- підрахунках утеплювальних заходів дверних/віконних прорізів, будівельних конструкцій та огороджень;
- підрахунках теплового навантаження для обігріву.
Вони будуть покладені в основу проектної документації і плану, тому здійснюються строго за вимогами СНіП. До таких належать: TCH 45 – 4/01 – 52 – 2007 про системи внутрішнього водопостачаня об’єктів, РНБ 4/02/01 – 03 про опалення, вентиляцію та кондиціювання повітря в будівлях, ТКП 45 – 2/04 – 43 – 2006 про будівельну теплотехніку. Водяне опалення у Львові від remontuem.lviv.ua.
Етап 3-й: гідравлічний розрахунок нормативної потужності обладнання
Цей етап також базується на розрахунках – в даному випадку гідравлічних. Відноситься виключно до опалювального обладнання. Враховує відомості, отримані при підготовчих роботах. Складається з послідовного проведення проміжних обчислень:
- тепловому розрахунку приладів опалення (в результаті чого встановлюються приблизні і орієнтовні розміри теплотехніки);
- гідравлічному підрахунку системи опалення в цілому (з коригуванням попередньо виведеної величини опалювальної апаратури щодо актуального гідророзрахунку);
- фінального визначення розмірів вибраних приладів опалення.
Етап 4-й: підбір обладнання для водяного опалення
Отримані дані дають можливість підібрати оптимальний перетин труб на кожній конкретній ділянці і вибрати циркуляційну помпу. У підсумку це полегшить монтаж системи і заощадить кошти.
Крім цього, перед фахівцем також стоїть завдання точно визначитися з типом і маркою обладнання. Підбір виконується не лише виходячи з отриманих підрахунків, але й фінансових можливостей господаря будинку. В результаті техніка повинна адекватно підтримувати задану температуру і будуватися на прогресивних технологіях автокерування процесом.
Таким чином, розрахунок обсягу тепловтрат дозволяє з’ясувати кількість теплового навантаження на кожну з кімнат і визначити підсумкову потужність приладів. Вирішальною основою для підбору котла служать сумарні теплові втрати будівлі.
Водяне опалення у Львові від remontuem.lviv.ua
Етап 5-й: проектування котельні або зони встановлення обладнання
Робота полягає в графічному оформленні проекту і побудову плану розміщення опалювального обладнання та систем. План обов’язково повинен враховувати наступні критерії:
- модель і вихідні параметри котла, насоса, труб, колін, фітингів та інших складових;
- безпеку керування приладами і оптимальне проходження мережі (вхід/вихід, циркуляція);
- графічне рішення місця установки агрегату і електросхеми його підключення.
За основу беруться потужностні даного котла і вид використовуваного палива. Крім того, його вихідні дані визначають тип димохідного каналу.
Етап 6-й: конструювання опалювальної системи
Конструювання системи опалення полягає в прокладці труб, монтажі і підключенні агрегатів. На цьому етапі визначаються:
- розташування теплопровідної нитки;
- місця спуску та заповнення водою систем і стояків;
- розміщення запірної та регулюючої арматури;
- трасування трубопроводів і стояків опалення;
- місця встановлення ключових агрегатів і приладів.
Етап 7-й: узгодження і затвердження проекту проекту у профільних органах, техпідтримка
В ході всіх робіт фахівці суворо відстежують розрахунки, вимоги і норми проектування. Вносять необхідні поправки, корективи. Пов’язують всі інженерні системи в єдиний комплекс, погоджують проект в профільних закладах. А у фіналі представляють власнику повністю готову і затверджену техдокументацію. Водяне опалення у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com.
Підбір і встановлення радіаторів опалення
Приватне виробництво пропонує кілька видів радіаторів для автономних систем опалення. Їх можна використовувати і для обігріву дерев’яних житлових приміщень. Найчастіше рекомендують:
- радіатори конверторного типу;
- панельні сталеві радіатори;
- трубчасті сталеві радіатори;
- секційні біметалічні радіатори;
- секційні алюмінієві радіатори;
- секційні чавунні радіатори.
Перший етап
Спочатку виконують розрахунок потужності. Наприклад, для загальноприйнятих умов необхідно від 90 до 125 Вт Вт на кожен квадратний метр площі, що обігрівається. Під загальноприйнятими розуміються такі характеристики кімнати:
- 1 дерев’яне вікно;
- двері;
- 70 градусів температура теплоносія;
- до 3 м висота стель.
Якщо який-небудь показник зміщується в більшу сторону, то, природно, збільшуються і межі необхідної потужності системи обігріву. Виняток становлять вікна зі склопакетами. Їх наявність автоматично зменшує вимоги до радіаторів по тепловій потужності на 10-20 відсотків.
При температурі теплоносія в батареї опалення менше або більше стандартних 70 градусів потрібно, відповідно, збільшити або зменшити потужність на 15-18 відсотків на кожні 10 градусів. Так, при теплоносії в 50 градусів її слід підвищити в 1,5 рази.
Другий етап
Потім переходять до обліку конструктивних особливостей опалювальної системи. У тому випадку, якщо теплоносій (вода або антифриз) надходить у нижню частину радіатора, а виходить з верхньої, то такий прилад краде кілокалорії. Він недодає приміщенню від 7 до 10 відсотків тепла.
Далі. Якщо підводка до приладу проходить лише з одного боку, то монтувати понад 10 секцій не має сенсу. Це пов’язано з тим, що останні з них будуть погано прогріватися. Збільшити тепловіддачу можна тільки одним способом – змонтувавши відбиваючу ізоляцію на стіні поза радіатором. Також треба врахувати і допустиму величину тиску в системі.
Водяне опалення у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com
Третій етап
Наступний етап – визначення відповідних габаритів радіатора і перерізу труб. Перш за все враховують відстань між ними і схему підводки. Варіантів може бути кілька: відкритий чи прихований підхід, з боку стіни, підлоги, збоку або зверху. Це дозволить відразу доповнити обладнання необхідними комплектуючими. І скоротити час монтажу. Водяне опалення у Львові.
Щоб точніше співвіднести габарити радіатора, треба врахувати деякі технологічні особливості. Біля нього повинно залишатися досить багато простору для вільного руху повітряних мас. В іншому випадку приміщення недоотримає близько 10-15 відсотків тепла. Відстань від приладу до підлоги повинна бути в межах 70-100 мм, до підвіконня – 100-150 мм, до стіни – 30-50 мм.
Четвертий етап
Головна умова для будівель з індивідуальними теплопунктами – облік обпресувального і робочого тиску, який витримає батарея.
Чавунні радіатори розраховані на обпресувальні тиски до 15-16 атм, робочі – від 6 атм до 9 атм. Гранична температура теплоносія – 130 градусів.
Біметалічні і алюмінієві радіатори здатні витримувати обпресувальний тиск до 37 атм, робочий – від 6 атм до 25 атм. Гранично висока температура теплоносія може бути 130 градусів.
Сталеві радіатори панельного типу розраховані на обпресувальний тиск 13 атм., робочий – в межах 6-10 атм. Максимально допустима температура теплового носія може досягати 120 градусів.