Сучасні покриття для підлоги відрізняються міцністю, зносостійкістю, бездоганно гладкою поверхнею, естетичним зовнішнім виглядом. На жаль, підлогова керамічна плитка, ламінат, паркет, травертин у холодну пору року стають прохолодними, тому ходити по кімнатах без капців вкрай не комфортно. Водяна тепла підлога Львів — гарний вибір для тих, хто цінує тепло та затишок. Вибираючи альтернативний вид опалення, варто виважено підійти до вибору матеріалів та обладнання для реалізації Вашого індивідуального проекту «тепла підлога», віддаючи перевагу перевіреним постачальникам професійного кліматичного обладнання.
Однак, не все так просто, якщо постає питання встановлення теплої водяної підлоги в квартирі. У багатоповерхових будівлях старого зразка отримати офіційний дозвіл на монтаж теплої підлоги в квартирах, розташованих вище за 1 поверх, практично неможливо. У сучасних новобудовах системи опалення вже мають окремий спеціальний кран для монтажу та безперешкодного підключення водяної підлоги. Водяна тепла підлога Львів — ідеальний вибір для повноцінної системи опалення приватного будинку, котеджу, квартири на 1 поверсі багатоповерхового будинку за умови відсутності в підвальних приміщеннях електроустановок.
У якому разі потрібна тепла підлога, або погляд професіоналів
Якщо прислухатися до думки професіоналів, можна визначити три основні правила у вирішенні питання: у якому разі в будинку чи квартирі потрібна тепла підлога.
Правило №1 — тепла підлога є найкращою альтернативою звичним радіаторам, оскільки характеризуються
- більш високим ступенем енергоефективності (можливість обігріву певної квадратури за мінімальних витрат енергії);
- більш рівномірна система прогріву повітря по всьому об’єму приміщення (на відміну від радіаторів опалення, що нагрівають повітряні маси навколо опалювального приладу);
- естетичним зовнішнім виглядом, оскільки систему «теплі підлоги» абсолютно не видно (за винятком мінімалістичних перемикачів та регуляторів);
- більш легкий догляд через відсутність батарей опалення та магістралей, на яких накопичується пил;
- максимальний ступінь комфорту, що досягається при фізичному контакті ніг людей, які перебувають у приміщенні з теплою поверхнею підлоги.
Правило №2 — теплі водяні підлоги можна і потрібно встановлювати в приміщеннях, підлога яких облицьована керамічною плиткою.
Такий будівельний матеріал, як плитка має високий рівень вологостійкості і високий рівень теплопровідності. Плитка — актуальний матеріал для оформлення передпокою, кухні та ванної кімнати. Система теплої підлоги дозволяє ефективно прогрівати підлогу у разі випадкового розлиття води, що блокує розвиток грибків цвілі. Примусова система підігріву керамічної підлоги сприяє збереженню здоров’я завдяки тому, що з «теплими підлогами» поверхня плитки завжди залишатиметься чистою і сухою.
Правило №3 — водяна тепла підлога Львів хороша для капітально утепленої лоджії або заскленого балкону, який є продовженням кімнати.
«Тепла підлога» на лоджії стане справжньою знахідкою для тих, хто:
- прибирає перекриття між квартирою та балконом (лоджією) для збільшення корисної площі;
- встановлює на лоджії або балкон батареї опалення або конвектори;
- утеплює іншими способами балкон або лоджію (додаткові шари пінопласту, утеплювача, ДСП на стінах, стелі, підлозі).
Коли виникає «табу» на встановлення теплих водяних підлог
У приватних будинках та котеджах господарі мають право самостійно вибирати способи та види опалення приміщень. Не вдасться замінити радіатори опалення на систему «тепла водяна підлога», якщо Ви проживаєте в квартирі багатоповерхового будинку старих будівель вище першого поверху. БНіП забороняє подібні маніпуляції:
- заборонено врізати магістралі для системи теплої водяної підлоги в центральну систему опалення, оскільки подібні дії можуть внести дисбаланс у гідро- та теплообмінні процеси між квартирами, підключеними до одного стояка опалення;
- не можна підключати магістралі для водяної теплої підлоги в індивідуальну та централізовану систему опалення за умови проживання не на 1 поверсі багатоповерхового багатоквартирного будинку через заборону на розміщення «мокріх зон» над сусідніми житловими приміщеннями (заборона пов’язана з ризиком аварійного затоплення квартир).
Переваги водяної теплої підлоги
Система водяної теплої підлоги Львів має деякі переваги, порівняно з універсальними радіаторами опалення:
- високий рівень комфорту, оскільки «тепла підлога» — це масштабний радіатор, розташований у горизонтальній площині;
- рівномірний ступінь прогріву приміщень;
- рівномірне розподілення тепла по всій висоті приміщень;
- відсутність протягів, менший ступінь циркуляції пилу в повітрі, ніж при використанні конвективних систем опалення;
- миттєве поширення тепла після нагрівання підлоги;
- скорочення тепловтрат навіть за відкритих на провітрювання кватирках;
- мінімізація осушення повітря;
- естетичний зовнішній вигляд; відсутність видимих опалювальних приладів;
- можливість регулювання подачі теплоносія за окремими секціями;
- безшумна робота обладнання;
- високий рівень екологічної безпеки;
- можливість створення здорового та комфортного мікроклімату в кімнаті;
- економія фінансових ресурсів – до 40%.
Недоліки водяної теплої підлоги
Система «тепла водяна підлога» має свої недоліки:
- по-перше, при високих тепловтратах (більше 100 Вт/м²) слід подбати про можливість встановлення комбінованої системи опалення: «тепла водяна підлога» та радіатори опалення;
- по-друге, неможливість монтажу у багатоквартирних будинках будівель старого зразка (крім квартир, розташованих на перших поверхах);
- по-третє, бетонне стягування для теплої підлоги на висоту до 10 см збільшує навантаження на несучі конструкції;
- по-четверте, відсутність природної вентиляції, тому при проектуванні системи «тепла підлога» варто врахувати необхідність встановлення систем примусової вентиляції;
- по-п’яте, для «чистового» (фінального) підлогового покриття підходять не всі матеріали (натуральні породи дерева можуть з часом розтріскуватися і деформуватися під впливом високих температур).
Принципи роботи теплої водяної підлоги
Труби невеликого перерізу з’єднуються у спеціальні магістралі, які вбудовуються у підлогу та поміщаються під шар сухої стяжки чи бетону. При цьому загальна система складається з безлічі елементів, кожен з яких виконує свої завдання:
- опалювальний котел;
- базовий колектор;
- функціональний вузол підмішування (у разі використання котла опалення, відмінного від газового);
- спеціальні труби;
- універсальна арматура;
- насос для подачі води;
- термостати та програматори.
Вода — основний теплоносій нагрівається в котлі опалення (переважно в газовому до 40-45⁰С), розподіляється по розводці та концентрує тепло внизу приміщення. Сучасні технологічні новинки на 100% застраховані від гідроударів, корозії, протікання та пошкодження труб. Головною запорукою успіху є професійний монтаж системи опалення досвідченими та кваліфікованими спеціалістами. Саме тому виконання робіт з монтажу теплої водяної підлоги слід довіряти професійним організаціям, таким як наша компанія.
Які фінішні підлогові покриття прийнятні для системи «тепла підлога»
Вода — універсальний теплоносій, який швидко нагрівається, але остигає досить довго. Деякі види покриттів для підлоги реагують на нагрівання не найкращим чином, тому варто розглянути різні варіанти підлогових покриттів, їх технічні характеристики і експлуатаційні властивості. Найчастіше фахівці рекомендують використовувати сучасні, передові види фінішних покриттів для підлоги для системи «тепла підлога»:
- лінолеум характеризується хорошим ступенем теплопровідності (покриття без утеплювача), відмінними характеристиками для теплої підлоги мають деякі види натурального лінолеуму (мармолеуми) та ПВХ (вінілові) підвиди;
- ламінат має максимальні показники теплопровідності, але схильний до негативного впливу вологості, для системи «теплі підлоги» варто купувати ламінат не нижче 32 класу міцності;
- паркет з натурального дерева, що відповідає високим вимогам екологічної безпеки, використовується в житлових приміщеннях з низьким рівнем вологості;
- керамічна плитка — лідер з теплопровідності, має високу тепловіддачу і максимальний рівень захисту від деформацій, застосовується в приміщеннях з високим рівнем навантажень і високим рівнем вологості (коридори, вітальні, ванні та туалетні кімнати, кухні);
- підлоги з натурального або інженерного дерева займають лідируючі позиції за рівнем екологічної безпеки для дорослих та дітей, але при нагріванні теплоносія до +27⁰С дерево розсихається та деформується з часом. Вид фінального покриття визначається залежно від особливостей планування приміщення та фінансових можливостей.
Водяна тепла підлога – основи монтажу
Монтаж водяного опалення підлоги — дуже нелегке завдання. Є ряд істотних особливостей та нюансів, які потрібно враховувати при встановленні системи.
Слід зазначити, що практично опалення підлоги доступне тільки в приватних домоволодіннях і квартирах з автономною системою опалення. У багатоквартирних будинках комунальної власності легальне встановлення підлогового опалення практично нездійсненне насамперед через трудомісткість та високу вартість проектних робіт зі зміни існуючої системи.
Монтаж системи
Монтаж системи водяної теплої підлоги Львів слід починати з укладання шару теплоізоляції, через який не повинно проникати вниз тепла більше, ніж 10% (90% тепла повинно йти вгору на обігрів приміщення). Для цих цілей застосовується теплоізоляція з шару пінополістиролу товщиною 4-5 см, якщо підлогове опалення виконується над приміщенням, що обігрівається, і 7-8 см — якщо над приміщенням, що не обігрівається, або на грунті. Ціни на монтаж опалення можна уточнити у наших спеціалістів.
Слід також пам’ятати, що ізоляція повинна відповідати вимогам несучої здатності у житловому будівництві – 150 кг/м2 поверхні підлоги при вдавлюванні цементної стяжки не більше ніж 3 мм. Таким вимогам відповідає пінополістирол із щільністю не менше ніж 20 кг/м3. Оптимальна щільність полістиролу з точки зору теплопровідності і механічної міцності — 30 кг/м. На шар теплоізоляції рекомендується укладати поліетиленову плівку, яка буде служити для того, щоб захистити пінополістирол від бетонного розчину та проникнення бетонного розчину між плитами утеплювача, утворюючи тим самим температурні та акустичні містки.
На поліетиленову плівку слід укладати арматурну сітку із осередками 150-300 мм. Практичним рішенням є застосування сітки з осередками, що відповідають кроку або половині кроку труб. Арматурна сітка грає роль стелажу, що полегшує точне укладання труб опалення підлоги. До неї прикріплюються труби за допомогою кріпильного дроту або пластикових фіксаторів. Крім цього, сітка не дозволяє трубі опалення лежати безпосередньо на шарі теплоізоляції, тим самим труби повністю будуть втоплені в бетоні. Після заливки розчину рекомендується струсити сітку так, щоб бетон повністю заповнив простір під трубами.
Зрозуміло, перед заливанням бетонного розчину необхідно виконати випробування системи на герметичність. Якщо немає спеціальних рекомендацій щодо виконання випробування на герметичність, випробування системи з полімерних матеріалів виконують таким чином:
- слід випустити все повітря із системи та підняти тиск до 1,5 робочого;
- підтримувати підвищений тиск протягом 30 хвилин (протягом цього часу тиск може знизитися приблизно на 10% через лінійне розширення матеріалу);
- швидко знизити тиск наполовину та спостерігати за показаннями манометра. Якщо протягом наступних кілька хвилин його показання зростуть і не зміняться протягом 90 хвилин, система є герметичною.
Під час виконання стяжки підлоги система має бути заповнена водою та перебувати під робочим тиском. Це дозволяє виключити зайву напругу. Оптимальна товщина бетонної стяжки в житловому будівництві відповідно до німецьких норм становить 6,5 см. Якщо товщина стяжки буде меншою, то на поверхні підлоги може спостерігатися занадто велика різниця температур, яка не повинна перевищувати 1-1,5 0С. У свою чергу, занадто товсте стягування, крім великих інвестиційних витрат, є причиною зайвих навантажень на конструкції будівлі та зростання теплової інертності системи (і так значно більшої, ніж при радіаторному опаленні).
Істотним питанням є якість бетону, що використовується для виконання стяжки підлоги. Одні радять додавати в бетон різні добавки та пластифікатори, які полегшать виконання стяжки та покращать її параметри роботи при нагріванні та охолодженні. На думку інших, добавки в бетонній стяжці не завжди сприятливі для здоров’я людини у зв’язку з чим слід відмовитися від їх застосування. З практики відомо, що ці методи виправдали себе на об’єктах з підлоговим опаленням, добре взаємодіючи з системою опалення. Стяжку підлоги виконують із напівсухого бетонного розчину з консистенцією, як у вологої землі, щоб уникнути розтріскування бетону, після того як він «схопиться».