У будь-якому місті люди ремонтують свої квартири, у вторинному житлі чи новобудовах. Ремонтні, будівельні та оздоблювальні роботи ведуться в офісах, торгових, інших комерційних та громадських приміщеннях.
Проблеми після проведення будівельно-ремонтних робіт
Однією з головних проблем після завершення будівництва чи ремонту є залишкове сміття. Сміття, яке залишається після будівельних дій, називають будівельними відходами. Його можна розділити на 5 груп:
- Залишки від пиломатеріалів.
- Розлами від бетону чи цементу різних розмірів.
- Непридатна для будівництва цегла та бетонні панелі.
- Пластикові відходи.
- Хімічні відходи. Наприклад, фарби, лаки тощо.
Цей список можна поповнити ще безліччю класифікацій сміття. Однак дані 5 груп дозволяють класифікувати відходи за складом та способом утилізації. Кожна група потребує певної уваги. Десь потрібне спеціальне обладнання для транспортування, десь індивідуальний спосіб утилізації.
Звичайно, дрібний ремонт не завдає труднощів у утилізації сміття. Сюди можна віднести переклеювання шпалер або фарбування різних конструкцій. Внаслідок невеликого ремонту утворюються відходи, які людина здатна знищити самостійно без застосування спеціального обладнання. Капітальний ремонт завдає набагато більше проблем зі знищенням відходів. Після нього залишається набагато більше за сміття різних категорій.
Утилізація відходів професіоналами
Під час будівництва або капітального ремонту неминуче постає питання вивезення будівельного сміття Львів. Найкраще звернутися для цього до спеціалізованої служби. Її працівники виконують збирання, транспортування, потім подальше знищення будівельних відходів. Професіонали вивозять будівельне сміття на спеціалізовані полігони, де відбувається його знищення з використанням спеціальних технологій.
При зверненні до організації з вивезення будівельного сміття Львів замовник отримує такі переваги:
- Його територія швидко позбавляється сміття. Його особливим чином упаковують, вантажать у машину та транспортують до місця утилізації.
- Економія часу та сил. Виконавці всю роботу беруть на себе.
- Санкціонована утилізація відходів. Виконавець гарантує, що сміття буде знищено на спеціально відведеному для цього полігоні з використанням усіх екологічних правил. Замовник не сплачуватиме штраф за незаконну утилізацію сміття.
Вивіз сміття у Львові
Наша компанія надає повний комплекс послуг у сфері вантажоперевезень, доставки сипких вантажів, переїздів та вивезення будівельного сміття у Львові, передмісті та Львівській області. Ми також можемо організувати тривалі планові роботи (наприклад, демонтаж будівель або вивіз сміття партіями з будівельного об’єкту) та скласти кошторис. У зимовий час компанія надає послуги з прибирання та вивезення снігу у Львові.
Багаторічний досвід дозволяє нам якісно та швидко організовувати процес, починаючи від повного попереднього розрахунку замовлення та закінчуючи своєчасною подачею автомобіля та навантаженням у найкоротші терміни. Наші водії та вантажники працюють професійно, менеджери ввічливі та компетентні; всі умови та тарифи (вивіз сміття, доставка піску, щебеню, чорнозему, ціни на демонтаж тощо) повідомляються по телефону при першому ж зверненні (або ми приймемо заявку на розрахунок та передзвонимо вам найближчим часом, озвучивши результати).
Вивіз будівельного сміття за допомогою бункера
Стрімкий та повсюдний розвиток будівельної, промислової, побутової та іншої діяльності, безумовно, спричиняє значне зростання масштабів та площі забруднень навколишнього середовища. Водночас збільшуються обсяги різноманітних відходів.
Наприклад, середньостатистичні дані свідчать, що сміття від будівельного виробництва зростає приблизно на 2,5 мільярда тонн щорічно. Через це також змінився спосіб організації та проведення очисних робіт – від звичайних урн до використання контейнерів і бункерів.
Організація вивезення будівельного сміття Львів за допомогою бункера має свою певну специфіку та, відповідно, свої плюси та мінуси. Варто також розглянути такі питання: що являє собою бункер, як і для чого він використовується.
Для початку варто визначити, що ж являє собою цей пристрій, і які види його існують. Бункер є великогабаритним контейнером. Як правило, він виробляється зі спеціального металевого сплаву, який має високу стійкість до механічних та кліматичних впливів.
Щоб правильно і ефективно здійснювати вивезення будівельного сміття Львів великих обсягів застосовують бункери як відкритого, так і закритого типу. Місткість таких контейнерів може досягати від 8 м³ до 27 м³. Це дозволяє значно зменшити витрати на вивезення відходів практично будь-якої життєдіяльності людини.
Водночас більш доцільним було б їх використання на будівельних майданчиках, а також у садово-городних товариствах, котеджних селищах, а також у таких місцях, де частий та систематичний вивіз сміття вкрай проблематичний чи взагалі неможливий. Крім того, в деяких ситуаціях бункер є незамінною технікою. Наприклад, повноцінний ремонт квартири або офісу, безумовно, спричиняє вивезення та утилізацію всього сміття, починаючи від будь-яких предметів меблів, закінчуючи елементами обробки стін, стелі та підлоги. Завдяки використанню бункерів можна швидко та без зайвого клопоту організувати вивезення від п’яти до десяти тонн сміття при цьому, не витрачаючи зайвих фінансових засобів та трудових ресурсів.
Разом з тим, у тому, щоб збільшити ефективність вивезення сміття з допомогою бункера необхідно здійснити його класифікацію. Невелике, легке і летюче сміття найкраще транспортувати та складати у контейнерах закритого типу, які також мають систему автоматичного ущільнення для пресування відходів.
Якщо ж сміття важке і має великі розміри, а також не підлягає подальшій переробці, то в таких випадках можна використовувати бункер відкритого типу. Актуально і важливо також дотримуватися поділу на металобрухт, цегляні та плиткові відходи, паперове, обгорткове та плівкове сміття та інше. Подібні ситуації можуть спостерігатися при будівництві, а також у садових та городніх ділянках у період весни – осені.
Утилізація та вивіз сміття проводиться, як правило, на таких автомобілях, які мають змінні кузови, наприклад, КАМАЗи, ЗІЛи та МАЗи. Також можуть використовуватися бункеровози зі спеціальним обладнаним гідравлічним вантажно-розвантажувальним пристроєм.
Також різні види бункеровозів із гідравлічним пристроєм можуть розвивати різні потужності. Наприклад, бункероз типу МКС-3101, потужністю до 169 кВт, має вантажопідйомністю до 10 тонн, а МКС-1 — 5,5 тонн.
Крім того, транспортування бункерів на полігон може також проводитися з використанням вантажівок імпортного виробництва. Навантаження заповнених та встановлення на місце порожніх змінних контейнерів буде здійснюватися повністю автоматично, що дозволяє значно прискорити процес, а також заощадити для вас гроші та час на утилізацію сміття.
Практика також показує, що раніше проведені логістичні розрахунки значно збільшують ефективність та продуктивність не тільки компаній – замовників, але також тих організацій, які надають свої послуги з вивезення сміття.
Правильний розрахунок, високий рівень кваліфікації та професіоналізму працівників, мобільність роботи – це все безперечна запорука успішного підприємства. Всі ці якості допоможуть позбавитися численних проблем, як клієнту, так і самому виконавцю.
Негативні наслідки технічного прогресу — будівельне сміття
Протягом десятків століть традиційним місцем проживання в містах та селах були дерев’яні будівлі. З натурального будівельного матеріалу зводилися не лише житлові будинки, а також громадські будинки, підсобні будівлі та іншого призначення об’єкти. З початком масового використання у будівництві натурального каменю, роль дерев’яного матеріалу зменшилася, але не набагато. Перекриття, настил і стіни, як і раніше, створювали з дерева, відходи якого не завдають шкоди навколишньому середовищу. Тирса, стружка і залишки деревини протягом короткого терміну розкладаються, перетворюючись на природне для природи добрива. Так тривало сотні років, поки урбанізація, що почалася, не призвела до появи нових, створених штучним способом будівельних матеріалів. Неминуче потрапляючи на звалища, вони несли величезні проблеми, забруднюючи ґрунт, підземні води та атмосферу. Ситуація ускладнювалася відсутністю належного контролю з боку влади за утилізацією відходів будівельної промисловості та організацій, які здійснюють зведення та ремонт будівель та споруд. В результаті, ситуація стала настільки критичною, що стала загрожувати екологічній безпеці деяких регіонів.
Переробка будівельного сміття
Сьогодні у більшості країн здійснюється суворий контроль за вивезенням будівельного сміття, якого щорічно виробляється сотні тисяч тонн. Технічний прогрес, що бурхливо розвивається, не залишив людству виходу — або розробити ефективні методи збирання та утилізації відходів будівельної промисловості, або знищити навколишнє середовище. У багатьох державах діє жорстке законодавство у цій сфері, що передбачає суворе покарання його порушникам. Відходи з підприємств та будівельних майданчиків збираються у металеві контейнери, які потім спеціалізованим транспортом вивозяться до місця утилізації чи поховання. До розміщення на полігонах твердих побутових відходів дозволена лише невелика частка будівельного сміття, основу якого складають натуральні матеріали, що не впливають на природу. Складніше з утилізацією такого сміття, що є складним та дорогим процесом. Оптимальний варіант — переробка будівельних відходів, яка дозволяє спрямовувати частину сміття на виготовлення нових матеріалів, а решту — доводити до безпечного для навколишнього середовища стану.
Для переробки будівельного сміття використовується комплекс обладнання, що дозволяє знищувати великі частини відходів та сортувати отриману подрібнену масу. В даний час виробники пропонують два основних типи такого обладнання.
- Стаціонарні дробильно-сортувальні комплекси, для яких характерна висока продуктивність та висока чистота розділених матеріалів. Використовуються на підприємствах із виробництва будівельних матеріалів, і навіть на полігонах твердих побутових відходів.
- Мобільні дробильно-сортувальні комплекси самохідного типу або на платформі з шасі, що відрізняються коротким терміном розгортання. Використовуються на будівельних майданчиках та об’єктах капітального будівництва в рамках їхньої капітальної реконструкції або зносу.
Активно використовуючим пересувні установки для знищення та сортування будівельного сміття компаніям не обійтися без організацій, що спеціалізуються на вивезенні таких відходів. Навіть цілком безпечне для людини та природи сміття не може бути вивезене на полігон твердих побутових відходів звичайним вантажним транспортом. Під час руху автомобіля дрібні фракції будівельних відходів розлетяться на території по ходу руху машини. Призначене для знищення або виготовлення нових будівельних матеріалів сміття можна перевозити тільки спеціалізованим закритим транспортом, який є у комерційних структурах, що спеціалізуються на транспортуванні даного виду відходів.