Кожен потенційний забудовник має власне уявлення про ідеальне житло, для багатьох таким є цегляний будинок. Для кого-то головними достоїнствами будинку є функціональність і максимальна комфортність, комусь до душі вишуканість і ексклюзивність, а хтось віддає перевагу простоті, надійності, розумній економічності проживання. Але всіх потенційних забудовників цікавить вартість будівництва будинку з цегли та газоблоків у Львові. Спробуємо розібратися, скільки коштує побудувати будинок з цегли під ключ в 2021 році, з чого почати, які матеріали застосувати.
Скільки коштує побудувати будинок під ключ
Ескізний проект
Найважливішим моментом для початкового проектування вважається місце розташування ділянки забудови. Від гармонійного поєднання з навколишнім середовищем залежать всі пропорції майбутнього будинку і навіть вибір матеріалів для будівництва та оздоблення.
Для ескізного проектування бажано підготувати фотографії ділянки і загальних видів місцевості.
Підготовка земельної ділянки
Придбання земельної ділянки досить складна процедура для непідготовленої людини. Але тільки пройшовши весь шлях оформлення, отримавши свідоцтво про власність, кадастровий номер, дозвіл на використання ділянки для індивідуального житлового будівництва — можна приступати до зведення будинку.
Не варто починати з вирівнювання поверхні ділянки або вирубки дерев під місце будівництва будинку. Будинок починається з проекту, а фахівець-проектувальник завжди враховує у своїй роботі такі тонкощі, як рельєф місцевості або збереження дерев і чагарників. І, швидше за все, будівельні і навіть підготовчі роботи до розробки будівельного проекту виявляться марними витратами.
Рельєф ділянки досить сильно впливає на вартість підготовчих робіт
Норми для ескізу
Будівельні норми рекомендують почати проектування з ескізу. Першочергове завдання — визначення меж «плями забудови» ділянки з урахуванням ряду правил і нормативів:
- відстань від дороги (проїзної частини) до проектованого будинку повинна бути не менше 5 м;
- лицьовий фасад будинку повинен бути звернений на вулицю;
- відстань від огорожі ділянки до будинку не менше 3 м;
- відстань від господарських нежитлових будівель до будинку не менше 1 м;
- між житловими будівлями мінімальна відстань 6 м;
- проект повинен враховувати орієнтацію по сторонах світу;
- в проекті повинна враховуватися можливість зведення на ділянці інших будівель;
- проект зобов’язаний враховувати можливість підключення будинку та інших будівель до інженерних мереж.
Середня площа споруджуваних індивідуальних будинків в два поверхи або в один поверх з мансардою коливається від 100 до 300 м². Стандартні габаритні розміри по довжині і ширині варіюються від 8 до 16 м. Це розміри і площі в найбільш популярному діапазоні з повним набором допоміжних приміщень для комфортного проживання. Візьмемо середню площу в 200 квадратних метрів, щоб докладніше розібратися: яка вартість будівництва будинку з цегли та газоблоків у Львові під ключ в 2021 році.
Будівельний ескіз будинку і прилеглої ділянки допомагає не тільки правильно виконати компоновку, а й визначити пріоритети в роботі
Складові частини ескізного проекту
Розробка ескізного проекту методом підбору найкращих рішень, заснованих на побажаннях замовника і знаннях професійного архітектора, дозволяє створити найбільш вдалий і раціональний варіант екстер’єру будинку і уникнути неприємних несподіванок в ході будівництва.
Сам ескіз можна розділити на дві частини:
- Схема планувальної забудови (ПЗД). На ній вказуються всі передбачувані додаткові будови, малі архітектурні форми, рослинність, огорожі.
- t600142-3D-модель забудови ділянки, що дозволяє візуально оцінити закладені в ескіз рішення.
Етапи розробки проекту
Розробка проекту включає в себе кілька етапів, кожен з яких важливий сам по собі, але невіддільний від інших — тобто не може розраховуватися без їх урахування.
Архітектурні рішення
Для першого поверху звичайний комплект приміщень: тамбур, передпокій, коридор, санвузол, кухня, при наявності другого поверху або мансарди — сходи, при відсутності окремого приміщення — бойлерна і котельня. Можливо спланувати гостьове приміщення, кабінет, а також кімнати для прання, розміщення гардероба, зберігання речей або продуктів і ще ряд приміщень спеціального призначення. Можна передбачити улаштування веранди або тераси.
Архітектурний проект будинку
На другому поверсі можуть бути розташовані спальні, санвузол, кабінет. Іноді влаштовуються балкони, гардеробні та інші необхідні власнику приміщення.
Наступна стадія цього етапу — визначення висоти поверхів «в чистоті». Це висота від готової підлоги до стелі, зазвичай становить від 270 см до 330 см. Після чого визначається матеріал для оздоблення фасаду.
Конструювання
Після повної готовності ескізів і архітектурних рішень слідує конструювання. На цьому етапі опрацьовуються в деталях конструкції фундаментів, стін, покрівлі, даху:
- проводиться розробка схем розташування окремих елементів і вузлів примикань;
- складаються специфікації окремих елементів;
- пропонуються рішення і рекомендації по монтажу.
Інженерно-геологічні вишукування можна розглядати як обов’язкову складову частину конструювання. По суті це звіт за характеристиками грунтів на ділянці будівництва. Він необхідний для розрахунку основи дому — фундаменту.
Зазвичай для індивідуального будинку досить пробурити дві-три свердловини глибиною 6 м, щоб отримати необхідні дані по грунтових умовах.
Інженерні мережі
Проектування інженерних мереж (електрика, опалення, водопостачання, каналізація, вентиляція) в основному залежить від зовнішніх вихідних параметрів і проводиться після закінчення розробки конструктивних рішень.
Інженерні комунікації — це обов’язкова частина проекту
Дозвіл на будівництво видається в Управлінні архітектури району будівництва, для отримання необхідні:
- схема планування ділянки;
- архітектурно-будівельні рішення;
- конструктивні рішення;
- рішення, що стосуються інженерних мереж.
Скільки коштує будинок побудувати
Зразкові розрахунки витрат на проектування наведені з розрахунку загальної площі будинку від 40 м² і не вище трьох поверхів:
- Вартість геологічних вишукувань залежить від місця розташування будівництва і глибини буріння свердловин для аналізу. Розрахунок вартості досліджень слід проводити з приблизною ціною буріння одного погонного метра грунту в 500грн.
- Орієнтовна вартість ескізного проекту будинку з плануванням ділянки до 20 соток — 45 гривень за 1 м² площі будинку.
- Архітектурно-будівельні рішення і конструкції (АБРіК) обійдуться замовнику від 56 до 720 гривень за 1 м² площі будинку в залежності від складності конструкції покрівлі
- Проекти інженерних рішень, приблизна вартість по загальній площі будинку: водопостачання і каналізація — 20 грн \ м²; електрообладнання — 20 грн \ м²; опалення, кондиціонування, вентиляція — 20 грн \ м².
- Середня вартість дизайн-проекту коливається від 80 до 200 грн \ м² в залежності від складності.
Дизайн-проект повинен враховувати безліч нюансів і побажань власника будинку
- Проект теплої підлоги: від 15 грн \ м² опалювальних приміщень
Підсумкова вартість індивідуального проекту для будинку площею 200 м² складе:
мінімальна — 63 тис. грн.
максимальна — 91 тис. грн.
До загальної суми, можливо, доведеться додати приблизно 10% на непередбачені витрати. Відповідь на питання про те, яка буде вартість будівництва будинку з цегли та газоблоків у Львові під ключ, дасть повне обрахування параметрів, закладених в проект.
Фундаменти: вартість робіт з улаштування та монтажу
Скільки коштує побудувати будинок з нуля залежить також від застосовуваного фундаменту. Для будівництва будинку з цегли допускається застосування будь-яких видів фундаментів. Доцільність влаштування того чи іншого виду фундаментів обумовлена розрахунковими проектними навантаженнями, глибиною залягання грунтових вод і типом грунтів.
Пальові фундаменти
Палі можуть бути використані буронабивні, буронабивні з обсадної трубою, забивні, вдавлювані, гвинтові:
- Буронабивні палі: вартість залежить від схеми армування, глибини, діаметру, необхідної верхньої позначки, загального обсягу робіт і складає від 760 до 1520 грн \ м³
- Буронабивні з обсадної трубою: вартість роботи починається від 1500 грн \ м³
- Вартість забивання залежить від розмірів палі в перерізі і довжини., Вартість робіт починається від 200 грн \ м.п.
- Вартість вдавлення паль залежить від перетину, довжини палі і грунтів ділянки: від 400 грн \ м.п.
- Вартість загвинчування паль залежить від діаметру, довжини палі і грунтової обстановки від 140 грн \ м².
Палі можна закручувати за допомогою спецтехніки або вручну
Заливні бетонні фундаменти
- Монолітний стрічковий армований фундамент — ростверк. Вартість фундаменту з монолітного залізобетону включає в себе армування і опалубні роботи: від 840 до 1640 грн \ м³
- Ціна монтажу блоків ФБС або плит ФО збірного стрічкового фундаменту залежить від розмірів плит або блоків і варіюється від 340 до 520 грн \ шт.
- Вартість улаштування плитного монолітного фундаменту змінюється зі зміною схеми армування, залежить від перепаду висот і форми плит: від 800 до 1600 грн \ м³
- Розцінки на влаштування стовпчастого монолітного фундаменту варіюються від типу армування, кількості ступенів, глибини закладення підошви, кількості заставних деталей: від 1200 до 2200 грн \ м³.
Якщо розрахувати зведення фундаменту для будинку площею 200 м² квадратного перетину, то, з урахуванням глибини промерзання для середньої смуги, зведення стрічкової монолітної армованої основи обійдеться:
Мінімально: 75 тис.грн. без урахування вартості матеріалів.
Максимально: 150 тис.грн. також без витрат на матеріали.
Заливка стрічкового фундаменту
На збільшення вартості фундаментних робіт може вплинути відстань до місця будівництва, поганий стан доріг до об’єкту, близьке розташування грунтових вод, важкорозпрацьовуваність грунтів і збільшення земляних робіт, потреба в посиленні армування, погодні умови.
Укладання стін і перегородок
Зведення стін повністю з цегли сьогодні вкрай рідкісне явище. У будь-якому випадку такі стіни виконуються з двох шарів, двох видів цегли: бутової для внутрішніх рядів і облицювальної з боку фасаду. Найчастіше бутова цегла замінюється крупноблочними штучними матеріалами: шлакоблоками, керамзитоблоками, піноблоками, газоблоками, арболітовими і іншими. Такі поєднання дозволяють прискорити будівництво, домогтися економії, побудувати будинок теплішим і спростити внутрішню обробку стін.
Приблизно уявити вартість будівництва будинку з цегли у Львові можна підрахувавши витрату цеглини і інших стінових матеріалів. Це, в принципі, нескладно: досить периметр будівлі помножити на висоту стін, потім відняти від результату площу всіх отворів і помножити результат на товщину.
Наприклад, щоб побудувати будинок з цегли розміром в плані 14 х 14 м в один поверх, приблизний розрахунок її кількості буде виглядати так:
периметр будівлі: 56 п.м;
площа трьох дверей і 10 вікон: 30 м²;
товщина цегляної стіни: 0,38 м;
висота стін 3,5 м;
(56 х 3,5 -30) х 0,38 = 63,08 м³ цегли;
в одному кубі 380 шт. одинарної цегли, значить необхідне для будівництва загальна кількість дорівнює 63,08 Х 380 = 23971 шт. або приблизно 24 тис.шт.
Вартість укладання цегли і деяких видів блоків
Укладання слід розділяти на лицьову облицювальну з цегли з відмінною геометрією і гладкою або декоративною поверхнею граней, а також на забутовочну з недорогої і простої цегли. В окремих випадках в якості забутовки укладаються блоки, тому слід зупинитися і на розцінках на їх укладання.
Цегла в укладанні, вартість робіт:
- забутовочне укладання одинарної рядової цегли: від 600 до 1280 грн. за 1 м³ кладки;
- забутовочне укладання, цегла рядова полуторна: 560-1240 грн \ м³;
- забутовочне укладання, рядова подвійна: 520-1200 грн \ м³;
Уладання забутовочної цегли
- забутовочне укладання, шлакоблок, піноблок, газоблок, керамічний блок, полістирол блок: від 440 до 1160 грн \ м³;
- забутовочне укладання з бутового каменю: 2000грн \ м³;
- облицювальне укладання, цегла облицювальна: 520-1120 грн \ м³;
- облицювальна кладка, полуторний облицювальний: 520-1120 грн \ м³;
- перегородкове укладання, одинарна або полуторна рядова цегла: 180-340 грн \ м².
Деякі види цегли з цінами і короткими характеристиками
Вибір цегли на ринку вражає, тому загальна інформація про деяких його видах не буде зайвою в якості загального огляду:
- темно-червона цегла для облицювання фасадів з можливим використанням в улаштуванні печей і камінів, ГОСТ 530-2007, розміри стандартні, одинарна, вартість до 4 гривень за штуку;
- цегла керамічна, полуторна, червона, для зовнішніх робіт, виразна фактура, випускається по ГОСТ 530-2007, орієнтовна ціна 5 гривень за штуку;
Полуторний керамічний саман
- цегла темно-червона, лицьова, гладка, ідеально підходить для зовнішньої кладки і облицювання, ціна 6 гривень за штуку;
- цегла силікатна повнотіла, одинарний, випускається по ГОСТ 379-95, широкий діапазон застосування, низька ціна до 3,3 гривні за штуку в залежності від марки.
Ціна цегли може відрізнятися в рази, але на ринку завжди можна знайти оптимальний варіант за ціною і якістю. Цілком можна повністю звести будинок з силікатної цегли, а можна застосувати дорогу цеглу, але тільки для облицювання фасаду.
Вартість покрівельних робіт
Ціни на покрівельні роботи не включають обробку дерев’яних виробів захисними фарбами і антисептиками і вартість самого матеріалу:
- монтаж мауерлатів скатної покрівлі: 170-300 грн \ п.м;
- монтаж кроквяної системи скатної покрівлі з коником, стійками, елементами фронтону: 100-300 грн \ п.м;
- монтаж коників: 60-180 грн \ шт .;
- монтаж обрешітки стелі, контробрешетування, скатної покрівлі: 30-80 грн \ м²;
- гофролист, профнастил, металочерепиця: 60-100 грн \ м²;
- єврошифер: 60-100 грн \ м²;
- м’яка черепиця: 100 грн \ м²;
- рулонні покрівлі: 80-200 грн \ м²;
- сланцева черепиця: 240-360 грн \ м²;
- керамічна, композитна, цементно-піщана черепиця: 1400-220 грн \ м².
Оздоблювальні роботи
Оздоблювальні роботи слід віднести до найбільш непередбачуваних за максимальними розцінками на їх виконання. Різноманіття оздоблювальних матеріалів в різних цінових групах, із застосуванням знову ж безлічі витратних кріпильних, клеячих, фарбувальних і інших додаткових матеріалів вимагають тривалого і ретельного вивчення.
Для приблизної оцінки витрат на виконання оздоблювальних робіт досвідчені будівельники виходять з негласного правила: вартість роботи повинна бути трохи нижче вартості матеріалу. В цілому внутрішня обробка за індивідуальним дизайн-проектом може скласти від 30 до 50% кошторисної вартості будинку.
Якщо орієнтуватися на ринкові пропозиції по будівництву будинків площею 200 м² за типовими проектами, то зведення такого будинку обійдеться замовнику:
- із застосуванням стінових блокових матеріалів або бутової цегли 2000 тис. грн .;
- з обробкою фасаду з облицювальної цегли 2600 тис. грн.;
- внутрішнє оздоблення за індивідуальним дизайн-проектом може скласти 1280 тис. грн.
Підсумкова вартість будівництва будинку з цегли у Львові 200 кв. м під ключ складе приблизно 4-8 тис. грн. за квадратний метр
Вартість будівництва будинку з газоблоків у Львові
Досвід нашого будівництва показує, що будинок з газобетону загальною площею близько 200 м2 можна побудувати приблизно за 1,4 -1,5 млн. гривень.
Давайте розберемо, з чого сьогодні складаються такі, досить немаленькі, суми і у скільки в кінцевому підсумку нам обходиться квадратний метр житла, побудованого з газобетону. Для прикладу візьмемо будинок 13,5 х 15,1 м, побудований в цьому сезоні з газобетону, загальною площею 204 м2.
Фундамент
Будівництво будь-якого будинку починається з фундаменту. Для газобетонного будинку найкраще підходить монолітна бетонна плита, яку ми зробили піднятою до рівня підлоги 1-го поверху на неглибоко заглубленном ростверку висотою в 1 м, вартість — 142 тис грн.
При цьому, звертаємо увагу, що цей фундамент без підвалу або цокольного поверху. Фундамент з підвалом поки не розглядаємо так як він приблизно в 3 рази дорожче.
Будівництво стін
Витрата пористого бетону на квадратний метр загальної площі знаходиться в межах від 0,8 м3, в багатоповерхових будинках, до 1,2 м3 в одно або двоповерхових будинках. В середньому можна прийняти 1 м3 / м2, як у нас і вийшло в двоповерховому будинку без мансарди і фронтонів. В середньому по 2020 року продажна ціна газобетонних блоків з урахуванням доставки з заводу становить 1500 грн. / м3.
Загальна вартість — 370 тисячі гривень.
Перекриття та покрівля
Перекриття першого поверху зроблено пустотними плитами, які обійшлися нам в — 62 тисячі гривень з доставкою їх на місце.
Перекриття другого поверху робили дерев’яним, тому воно увійшло в вартість матеріалів покрівлі. Покрівля вийшла складна, вальмова з шістьма скатами, еркером і двома маленькими фронтонами.
Вартість — 292 тисячі гривень.
Загальні трудовитрати по будівництву, зведення стін і влаштування покрівлі обійшлися трохи більше 400 –сот тисяч гривень
Інженерні мережі: електропостачання, світло, опалення, каналізація та водопостачання в економічному варіанті, ще -224 тисяч гривень.
Крім уже перерахованого необхідно поставити вікна і двері, періодично викликати техніку для земляних та вантажопідйомних робіт, в загальному, передбачити транспортні та інші витрати приблизно в — 150 тисяч гривень.
Підсумок
Разом реальна вартість будівництва будинку з газобетону у Львові — 1567000 гривень,
собівартість квадратного метра 7610 грн / м2.
Якщо рахувати тільки будівельну частину вартості будинку з газоблоку, без інженерних комунікацій, собівартість збудованого квадратного метра -6600 грн. / м2.
Вартість проекту в даному випадку не враховується, тому що в основному ми будуємо за типовими проектами, які легко можна знайти в мережі, а їх вартість несуттєва.
Будь-яка консультація безкоштовна, навіть у вихідні.
Висновок
Замовник має право розбити будівництво на окремі види робіт, надавши їх виконання вузькоспеціалізованим будівельним фірмам. Може це в якійсь мірі розумно в плані якості, але в плані економії можна порекомендувати замовникам скористатися послугами однієї, але сильної і перевіреної фірми з комплексного будівництва будинку під ключ. З’ясувати наскільки компанія сильна можна хоча б тому, скільки будинків на її рахунку здано в експлуатацію, часто всі виконані роботи розміщуються в портфоліо. Таке рішення дозволить отримати значні знижки і бонуси, і, що дуже важливо, юридичні гарантії якості на побудований будинок. Фахові консультації remontuem.lviv.ua – ваш помічник.