Шліфування паркету Львів. Шліфування підлоги застосовується для поліпшення, оновлення та ремонту дерев’яних покриттів зокрема паркету. Хоча паркет довговічний і невибагливий, періодично освіжати його поверхню не завадить.
Ручні шліфувальні інструменти та обладнання
Машинний спосіб шліфування паркету Львів максимально швидкий, ефективний, але дуже дорогий. Тому, якщо з грошовими коштами на найм обладнання погано, можна вирішити питання циклювання підлоги за допомогою ручної циклі.
На дерев’яній ручці цього інструменту закріплена металева пластина, заточена з одного і зазублена — з іншого. Так зручно зрізати шар старого лаку, але рука швидко втомлюється, та й коротка ручка циклі не дозволяє зайняти зручну позицію для роботи. Тому шліфування краще проводити автоматизованим способом, використовуючи ручну циклю тільки в тих куточках, які складно обробити шліфмашиною.
Шліфування паркету Львів
Серед переваг ручної циклі – відсутність пилу і можливість зняти хороший шар деревини з поверхні. Ще один спосіб без особливих витрат поциклювати підлогу – наждачне полотно. Його акуратно вирізують за розміром ноги і прикріплюють на взуттєву підошву, якою затирають підлогу. Це теж досить трудомісткий, але цілком прийнятний спосіб.
Машини для шліфування – види, завдання
Повноцінне шліфування паркету Львів проводиться в кілька етапів, для кожного з них необхідний певний тип пристосувань і устаткування. Розглянемо їх:
- ПШМБТ – паркетно-шліфувальна машина барабанного типу – застосовується для глибокої обробки будь-якого типу дерев’яних поверхонь. На території колишнього СРСР такі машини виробляли в РФ і в Україні. Апарат оснащений барабаном і помпою, яка збирає всі відходи, що утворилися в процесі роботи, в спеціальний збірник-мішок. Вітчизняні шліфмашинки володіють істотним недоліком – наявністю гуми, яка приклеєна до барабанної частини. Якщо абразив затиснутий слабо або машинка наштовхується на цвях, що стирчить з підлоги, гума виявляється самим слабким місцем, яке пошкоджується в першу чергу. Вартість обладнання — від 1300 доларів і вище.
- ПШМ – плоскошліфувальні апарати, оснащені 1 або 3 дисками. Лідерами виробництва таких машин вважаються німці, їх Лаглер Тріо коштує близько 10 тис. доларів, і такі витрати себе виправдовують. ПШМ використовують для шліфування підлог з масивних дощок, підготовки підлоги до колеровання або тонування, міжшарового полірування для покриття лаком, для нанесення масла. Зазвичай подібне обладнання набувають для професійної діяльності будівельно-ремонтних компаній. ПШМ імпортного виробництва здатні демонструвати філігранну роботу в процесі циклювання підлоги.
- Чобіток – додатковий інструмент для шліфування важкодосяжних місць. Насадка у вигляді чобота дозволяє поциклювати дерев’яну поверхню в кутах, під батареями, уздовж кромок по периметру. Уніфікація таких машин дозволяє використовувати деталі різних виробників і змінювати абразивні насадки. Чобітки оснащені мішками для збору пилу і відходів. Виробляють такі машини як на території колишнього СРСР, так і в Німеччині.
- Промисловий пилозбірник – надпотужне обладнання, що працює за принципом пилососа. Поверхня після циклювання покрита шаром пилу, яку необхідно усувати промисловими машинами, інакше покриття лаком стане неможливим. Шар лаку або іншої колеровочної речовини не зможе рівномірно розподілитися по неочищеній деревині.
Шліфування паркету Львів від remontuem.lviv.ua
Етапи шліфування паркету:
Відшліфувати старий паркет досить складно вручну, але з застосуванням сучасної апаратури це цілком здійсненне завдання. Навіть якщо ви збираєтеся вдатися до допомоги професіоналів, розуміння порядку робіт дозволить проконтролювати процес їх виконання більш якісно.
Підготовка до шліфування
Спочатку необхідно оцінити обсяг робіт і, головне, їх доцільність. Адже якщо паркет можна охарактеризувати зазначеними на початку статті критеріями, то його оновлення можна зробити тільки за умови повної заміни.
На підготовчому етапі приміщення звільняється від меблів, плінтусів. Проводяться роботи по зміцненню плашок, усунення скрипу, заміні окремих складових. Підлогу необхідно перевірити на наявність виступаючих цвяхів або кріплень. Виступаючі елементи варто втопити в поверхню на 2-3 міліметра. Підлогу перед основними роботами пилососять.
Вибір обладнання
Залежно від площі приміщення, глибини шліфування паркету Львів вибирається шліфувальна машинка. Слід враховувати, що вага обладнання буде не менше 70 кг. Для робіт необхідні: спеціальний костюм, беруші і респіратор.
Циклювання паркету
Проводиться при закритих дверях і відкритих вікнах. На барабанну частину надягають абразивний папір, враховуючи який його тип необхідний:
№16 — очищає підлогу від фарби або лаку;
№24-40 — для видалення фарби та поверхневої частини дерева;
№ 60 — для глибокої шліфування.
Наведемо інші важливі моменти:
- Напрямки для шліфування — від далекого правого кута до нижнього лівого, і навхрест, подальші маніпуляції проводяться по спіралі від центру.
- Увага! Маніпуляції шлифмашиною повинні проводитися тільки уздовж волокон деревини. Винятки можуть бути тільки при короткочасних поворотах апарату.
- Початок робіт варто проводити від дальньої стіни, переміщаючись в бік найбільш прохідних ділянок. З пилозбірників відходи можна переміщати в поліетіленовий пакет.
- Увага! Виробляти підйом і спуск ПШМ можна тільки у включеному стані, інакше на підлозі буде перепад висоти.
- Важливо підтримувати тиск на поверхню рівномірним, щоб шар, що знімається з паркету, був однаковим по всій площі. У міру зношування абразиву, його слід знімати і встановлювати свіже полотно.
Шліфування паркету Львів написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com
- Після 1 шліфування, необхідно використовувати «чобіток» і наждачне полотно №40-60 для полірування «затишних» куточків і невідшліфованих «плям».
- Роботи по шліфуванню виробляються до ідеального стану поверхні підлоги, поки вона не стане однорідною за рівнем і кольором.
- Плоскошліфувальною машинкою виконуються фінальні тонкі роботи — 3-4 рази -, в процесі яких усуваються нерівності, вибоїни і подряпані місця абразивом від № 60 до 100.
- Оцікльований паркет пилососять промисловим способом. Потім обробляють щілини шпаклівкою за допомогою гумового шпателя, якщо є така необхідність.
- Останнім етапом в основних роботах буде шліфування паркету Львів поверх шпаклівки за допомогою наждачки №100 до ідеальної гладкості.
- Фінішна обробка підлоги, яка ще раз очищена від пилу і забруднення після шліфування, здійснюється за допомогою масла або лаку, що наноситься в 3-4 шари з періодом висихання 4 години після кожного нанесення. Можливо, знадобиться ще один етап шліфування після першого шару.