Способи реставрації ванни Львів в домашніх умовах – це економія часу та мінімум витрат сімейного бюджету.
Давайте розглянемо методи реставрації їх 3, який вибрати вирішувати Вам, плюси та мінуси.
Заводське емальоване покриття служить приблизно 15-20 років, але чавунний корпус залишається у чудовій формі і прослужить ще не один десяток років. Так що просто викидати його шкода, оскільки чавун набагато довше тримає тепло в порівнянні з сталевими або акриловими (пласиковими) ваннами. Тому набагато доцільніше відреставрувати.
Отже ми зупинилися що вигідніше реставрувати ванну Львів ніж купувати нову, оскільки це плавно переросте в повномасштабний ремонт.
Кожен розуміє що таке — взяти хоча б той ж демонтаж ванни, не будемо зупинятись на подробицях але це вже спричинить собою чималі витрати, доставка та нарешті придбання нової ванни.
Способи реставрації їх три
- 1 Емалювання ванни, ( — з використанням емалі та пензлика)
- 2 Реставрація ванни рідким наливним акрилом, (метод — наливна ванна)
- 3 Акриловий вкладиш у стару ванну, (метод — ванна у ванній)
Не будемо брати в рахунок реставцію мозаїчною плиткою — хоч це і не поганий метод, але дорого, ретельно і клопітко.
Емалювання ванни.
Емалювання — дуже застарілий спосіб реставрації ванни Львів. У минулому при союзі колись існував дефіцит нову ванну взагалі не знайти, а в старій шорсткій пожовклій іноді потрісканій ванні купатися зовсім не хотілося найсміливішим.
Для реставрації ванн Львів почали використовувати фарби. Але ж фарби бувають різного роду і складу не кожна фарба підійде для емалювання ванн але в цілому спосіб схожий на звичайне фарбування якоїсь поверхні.
Якщо застосовувався спосіб — Емалювання ванни то відновлена поверхня прослужить 1- ин максимум 3 роки і то залежить від якості виробника емалі.
Важливо застосовувати емаль спеціально призначену безпосередньо з метою реставрації ванн Львів. Тільки вона забезпечує небезпечний контакт з гарячою водою. У жодному разі не використовуйте інші фарби оскільки вони токсичні та й не зможуть протистояти гарячому потоку води.
- Зачищаємо поверхню нождачним папером (можна скористатися електродрилем з насадками)
- Знежирюємо лугом, оскільки на жирне покриття емаль не ляже
- Обов’язково обробити розчинником
- Емальоване покриття має наноситися 2-3 рази
- Срок використання відреставрованої поверхні вказується заводом-виробником в середньому 5-6 діб
Переваги:
- Низька ціна
- Немає необхідності демонтажу та зняття зливу
- Можливість реставрації як чавунних так і сталевих ванн
Недоліки:
- емалі згодом жовтіють
- емаль вразлива до ударів
- тривалий робочий час фарбування приблизно 3 години
- дуже довго висихає можливо використовувати 5-6 діб
Акриловий вкладиш
Акриловий вкладиш — це пластиковий вкладиш ванна у ванну який повністю співпадає з формами об’єкта, що реставрується, в ідеалі дублює всі вигини і нахили. Внаслідок цього входить впритул не виходячи за нього, закриваючи собою різні недоліки іржу, сколи, потріскання, потертості та інші. З кожним роком як і наливна ванна Акриловий вкладиш стає все популярнішим.
Склад вкладки для ванни — екологічно чистий полімер, товщина близько 6 мм. З нього обрізається основа виготовлення вкладиша.
Ціна на реставрацію (ванна у ванній) буде залежати від самого матеріалу, варто помітити, що попередньо потрібно заплатити спеціалісту-замірнику, ще вам доведеться витратитися на демонтаж і монтаж нової переливної і спускової системи. Так якщо ванна ще й вмонтована або обкладена кахлем теж візьмуть за демонтаж.
Затія з припасуванням у ванну кімнату акрилового корита абсолютно для себе не погана Однак виявляється в цьому методі є великий недолік який зменшує період роботи такого роду ванни до 3-5 років. Це суперклей, яким клеять вставку не є ідеально рівною поверхнею. У чому причина і як це позначиться у майбутньому. В той час, коли ви стаєте на Акриловий вкладиш виходить маленький вигин коли встаєте поверхня вставки випрямляється у зворотний бік. У цих ділянках в яких вставка бездоганно чітко прилягає до ванної злами найменші, але якщо є виробничі нерівності, вигини виходять хороші. Клей, який застосовується для цього способу реставрації, призначений
утримувати вкладиш на місці без зсувів через 1-2 роки від постійного тупотіння у ванній він починає відклеюватися. У щілини починають пропускати і під акриловим вкладишем заповнюється вода. Що відбувається далі, напевно, зрозуміло всім. Через якийсь час вода в пустотах застоюється і починає тхнути.
Подібні проблеми з акриловими вкладишами виникають постійно, виробники розкинувши звивинами вирішили що усувати слабку ланку — клей. Саме таким чином і було винайдено наливна заливка наливний акрил або наливна ванна.
Переваги:
- Акриловий вкладиш на відміну від емалі значно міцніший.
- Пластмаса ніяк не жовтіє з часом.
- Ідеальна площина.
Недоліки:
- Високі фінансові витрати
- Демонтаж плитки
- При догляді активними речовинами акрилова вставка Ванна у ванну безповоротно втратить не тільки блиск, але і колір
- Демонтаж обв’язки
- Акриловий вкладиш приклеюється а згодом має властивість відклеюватися.
Як відреставрувати ванну за допомогою рідкого акрилу
Реставрацію ванн Львів можна зробити і фарбою і емаллю. Але в порівнянні з ними акрилове покриття має ряд переваг:
- акрилова суміш не має запаху та не виділяє токсичних речовин;
- наноситься легко, не стикаючись з матеріалом;
- сохне 24-48 годин, залежно від виробника та температури в кімнаті;
- різноманітність відтінків. До акрилу можна додати спеціальний колор будь-якого кольору і отримати бажаний відтінок, який максимально підкреслить інтер’єр ванної кімнати;
- термін служби. У той час як нова емаль протримається 3-5 років, акрил — 15 і більше;
- легко наноситься. Не потрібно викликати майстра, оскільки реставрацію можна зробити своїми руками;
- приховує великі та дрібні дефекти та сколи, оскільки утворює міцний рівний шар;
- легко миється і не вимагає спеціального чищення під час догляду;
- якщо в процесі експлуатації утворюється тріщина або скол, не потрібно заново заливати ванну, пошкодження можна усунути спеціальним ремкомплексом, що продається у всіх будівельних магазинах;
- акрил має високий коефіцієнт розширення, тому він міцніший за емаль, яка може тріскатися під впливом гарячої води;
- ціна, що підійде всім верствам населення. Навіть найдорожчий акрил обійдеться дешевше, ніж найбюджетніша нова ванна.
Як і будь-які будівельні та ремонтні роботи, реставрація ванни рідким акрилом має деякі недоліки:
- попереднє очищення займає багато сил, якщо ємність надто забруднена;
- знежирювач, який наноситься перед покриттям акрилом, має їдкий запах. Він не токсичний, але для обережності на час обробки краще вивести з квартири маленьких дітей;
- не можна користуватися ванною, поки сохне покриття, 2-3 дні;
- не рекомендується наливати у ванну, покриту рідким акрилом, надто гарячу воду;
- небажано довго тримати воду у відреставрованій ємності (наливати на добу-дві);
- при догляді не можна використовувати абразивні засоби для чищення.
Недоліки настільки умовні, що їх недоліками складно назвати. Ніяких інших протипоказань або запобіжних заходів при відновленні ванни акрилом не існує.
Процес реставрації ванни
Щоб виконати відновлення поверхні чаші своїми руками, потрібно дотримуватися всіх правил і діяти за інструкцією, тоді гарантований бажаний результат.
Для початку необхідно придбати кілька інструментів та матеріалів:
- будівельний міксер (дриль та насадка), для замішування наливного акрилу;
- будівельний фен, який потрібний для сушіння ванної від вологи. На крайній випадок можна використати звичайний жіночий фен;
- наждачний папір, бажано водостійкий, який не розсипається;
- викрутка, щоб викрутити злив і протоку;
- автомобільна шпаклівка зі скловолокном, щоб усунути вибоїни у старій ванні;
- шпатель металевий для шпаклювання;
- гумові шпателі для рознесення по поверхні наливного акрилу;
- харчова сода, щоб попередньо вимити ванну та усунути всі забруднення;
- гумові рукавиці;
- молоток, зубило або болгарка можуть знадобитися при відновленні старої чавунної ванни рідким акрилом для зняття зливу.
Підготовка поверхні
Першим етапом реставраціїї ванни Львів є її чищення від старих забруднень. Найкраще використовувати соду та наждачний папір. Необхідно закрити пробку та намочити всю поверхню ванни, враховуючи куточки та бортики. Потрібно ретельно пошкребти всю начинку. Сода — це луг, який видаляє всі забруднення та жирні плями. Якщо ванна була раніше фарбована, можна використовувати болгарку з жорсткою насадкою у вигляді щітки. Чищення необхідно робити не менше 15 хвилин, щоб сода розчинила всі забруднення.
При підготовці ванни важливо звернути увагу на стелю, щоб на ній не було павутини, і не сипалася побілка або фарба, інакше ці елементи засохнуть на акрилі.
Коли ванна помита і очищена, необхідно зняти злив і протоку, під якими теж необхідно пошкрябати наждачним папером. Після зняття сифону під отвір зливу треба підставити ємність, куди будуть стікати залишки акрилової заливки.
Наступний етап – це просушка. Необхідно прибрати кран та душ, з якого може капнути вода. Усі труби бажано обмотати целофаном, оскільки може капнути конденсат. Сушити ванну можна будівельним феном або витерши ганчіркою насухо звичайним. Головне ретельно просушити всі кути, особливо у місцях зіткнення з плиткою. Якщо залишиться хоч крапелька вологи, акрил може не взятися і утвориться просвіт. Сушіння займає близько 20 хвилин.
Якщо є дефекти та сколи, їх потрібно зашпаклювати автомобільною шпаклівкою, що містить скловолокно. Воно якісно армує всі вади та готує поверхню до заливки акрилу. Якщо такої немає, то допоможе «універсальна». Краще використовувати гумовий шпатель, він допоможе якісно зашпаклювати сколи на згинах ємності. Тріщини на чавунній ванні можна не замазувати, якщо вони менше 1 мм. Акрил має в’язку структуру та перекриє цей дефект.
Головне, шпаклівку з затверджувачем замішувати трохи, щоб вона не встигла висохнути. Коли латки висохнуть (хвилин 15), тоді їх необхідно зашкурити наждачним папером. Потім ганчіркою або феном видалити все сміття та пил.
Заливка акрилу
Після підготовчих робіт можна розпочинати реставрацію ванни Львів рідким акрилом. Щоб матеріал не стікав на підлогу, потрібно підкласти поліетилен або газети (папір, старі шпалери). Потрібно якісно перемішати акрил із затверджувачем. На 2,7 кг акрилу, 400 гр.затверджувача. Матеріали з’єднати і на малих оборотах будівельним міксером потрібно ретельно змішати, притримуючи ємность ногами, щоб випадково не перевернути. Перемішувати потрібно хвилин 10. Потім дати матеріалу постояти кілька хвилин і ще раз перемішати протягом 5 хвилин.
Щоб оновити ванну рідким акрилом, матеріал потрібно відлити у пластикову склянку, ємністю 0,5 л. Починати лити найкраще з далекого кута вздовж усіх бортів. Акрил досить густий і він, стікаючи, сам вирівнюється на поверхні ванни. Таким чином, потрібно обробити всю поверхню. Після лиття, недоліки виправляються гумовим шпателем. Важливо в кінці прибрати краплі акрилу, які стікають із зовнішнього боку борту, інакше вони так і висохнуть.
При заливанні ванни не варто хвилюватися, що матеріал ляже нерівномірно. Він стікає під власною вагою, тому з усіх боків стече однаково, утворюючи на дні ванни шар 4-8 мм.
З акрилом працювати дуже легко, тому що він вирівнюється сам, його потрібно лише трохи розподілити. Немає необхідності ретельно вирівнювати його на поверхні. Наливати матеріал потрібно сміливо, не переживаючи, що його не вистачить.
Під час реставрації старої ванни Львів температура у ванній кімнаті має бути 18-24 градуси.
Якщо утворилися бульбашки – нічого страшного. Вони самі ліквідуються, коли наливний акрил висихатиме. Через дві доби ванною можна користуватися, попередньо встановивши злив і перелив на місце. Під час висихання необхідно, щоб ванна кімната була закрита і туди не потрапляли бруд, пил, комахи.
У результаті можна дійти висновку, що у процесі реставрації ванни Львів своїми руками немає нічого складного і страшного. Дві найголовніші умови — це ретельно вимити і висушити чашу і якісно перемішати акрил із затверджувачем. Відреставрована ванна прослужить ще більше років.