Реставрація старих меблів Львів – найбільш оптимальна альтернатива покупки нових меблів. Актуальність реставрації зростає, якщо старі меблі виготовлені з цінних порід деревини, мають свою історію та пов’язують її власника з пам’ятними моментами з життя. Крім цього реставрація меблів Львів це ще й вигідне починання, що дозволяє власнику не тільки раціонально розпоряджатися бюджетом, а й зробити внесок у збереження навколишнього середовища, у вигляді зелених лісів. Нашими фахівцями помічено, що дерев’яні меблі, які відслужили не один десяток років, після реставрації очікувано прослужать довше нових дерев’яних меблів вироблених невідомими виробниками.
Спочатку необхідно спробувати обробити меблі засобами для догляду за меблями, при цьому необхідно враховувати, що використання поліролей ускладнює подальше нанесення лаку в кілька разів. Якщо результат після догляду не задовольнив, можна спробувати самостійно відреставрувати меблі.
Реставрація — це складніший процес, який потребує певних знань та навичок.
Насамперед необхідно встановити ступінь пошкодження і відповідно методику, та матеріали для їх реставрації.
- Якщо пошкодження незначне – потертості чи неглибокі подряпини, потрібно просто відполірувати поверхню (для глянсових лаків) або скористатися реставраційним безореольним лаком відповідного ступеня блиску для матових та напівматових лаків.
Реставрація меблів: покрокове керівництво, поради
Багато хто хотів би облагородити старі меблі, щоб вони виглядали по-сучасному. Але реставрація меблів має на увазі певні події.
Чи обов’язково перед фарбуванням, покриттям поверхонь новим лаком або обклеюванням шпалерами позбавлятися старого лаку? Як це зробити? Які фарби використовують для фарбування меблів? Які клеї не підведуть?
Як і чим зчистити старий лак чи фарбу
Перед оновленням меблів усі її поверхні необхідно підготувати. Старий лак видаляється обов’язково. І тому є кілька способів. Зчищати покриття наждачним папером неефективно, робити це варто, якщо площа поверхні, що підлягає зачистці, невелика. Зняття лаку шліфувальною машинкою відбувається швидко, але такий інструмент є не у всіх. Можна скористатися дрилем або болгаркою, забезпечивши їх спеціальними насадками для шліфування (щіткою-крацьовкою або наждачним диском).
За допомогою шліфувальної машинки лаковий шар знімається швидко
Але механічний спосіб варто застосовувати, якщо меблі з натурального дерева, а не з ДСП, тому що при шліфуванні оздоблювальний шар деревно-стружкової плити легко зруйнувати, після чого відновлення меблів ускладниться. Можна вдатися до термічного способу, нагріваючи поверхню будівельним феном і зчищаючи лак або фарбу, що розм’якшуються під впливом високої температури.
Фарба розм’якшується будівельним феном та зчищається шпателем.
Але найпростіше для видалення старого покриття користуватися спеціальною змивкою (продаються в банках або аерозольних балончиках). Вибираючи змивку, обов’язково зверніть увагу на її склад. Лакофарбові вироби мають різні основи і змивки для них теж різні. Також в інструкції на ємності може бути зазначено, на яких поверхнях засіб може бути використаний. Певні види розчинника, які у змивці, можуть лише зняти лак і фарбу, а й пошкодити поверхню під ними. Якщо не знаєте, який лак на ваших меблях, купіть універсальну змивку. Розчинник у ній не надто агресивний, можливо, засіб доведеться наносити на поверхню двічі-тричі, зате не буде ризику зіпсувати меблі.
Процес зняття старого лаку простий. Рідину потрібно нанести на поверхню меблів пензлем, деякий час почекати, а потім зчистити шпателем старе оздоблення (вона буде схожа на липку плівку). Час розм’якшення лаку вказано на ємності, зазвичай це 15-25 хвилин. Можна закрити поверхню з нанесеною змивкою плівкою — це запобігає випаровуванню рідини.
Після того, як старий лак знятий, поверхню потрібно протерти ганчіркою, змоченою в розчиннику (наприклад, ацетоні) і промити водою з додаванням оцту.
Фарба та лак для реставрації меблів
Нове оздоблення наносять на просушену поверхню. Меблі фарбують звичайними фарбами для дерева — вибір їх достатній. Якщо хочете зберегти фактуру дерева, хороший варіант — фарбування Пінотекс плюс покриття лаком для меблів. Лак переважно матовий.
Фарбування за допомогою фарбопульта забезпечує рівний шар обробки
Якщо стан оновлюваних поверхонь непоганий, меблі можна не фарбувати, а нанести на них лак з будь-яким відтінком. А за бажання отримати меблі з яскравою блискучою поверхнею, використовуйте емальову лакову фарбу.
Для реставрації меблів Львів використовують клеї столярного призначення (не загальнобудівельні). Ефективні клеї на основі ПВА (наприклад, Момент Super PVA D3 та ін.).
Реставрація меблів своїми руками
Сьогодні не кожна людина може дозволити собі придбання нових меблів, оскільки коштують вони не зовсім дешево. Тому легше, звичайно ж, провести деякі ремонтні та реставраційні роботи, і таким чином відновити її технічні функції та зовнішній вигляд.
Існує ряд переваг реставрації старих меблів Львів над покупкою нових. Ремонт завжди коштуватиме дешевше, ніж придбати дорогий кухонний гарнітур. Тим більше, що раніше ви ж підбирали меблі під загальний інтер’єр приміщення, а тепер придбання гарнітура або іншого виду меблів спричинить оновлення всього приміщення, для чого потрібні великі фінансові витрати.
Підібрані технології ремонту підвищать міцність та надійність ваших меблів від того стану, яким воно було раніше. Адже можна серед усієї різноманітності вибрати саме ті, які вас приваблюють і так потрібні. Матеріал вибирається за багатьма характеристиками, але дуже важливо, щоб він був довговічним, міцним, надійним та легким у догляді. При ремонті, перетяжці або оббивці м’яких меблів своїми руками ви маєте чудову можливість самостійного вибору саме тієї кольорової гами та малюнку, який найбільше доповнює інтер’єр вашого житла. Ремонтувати старі стільці, столи або ліжка краще, ніж купувати, ще й тому, що ви за довгі роки звикли спати, сидіти або їсти, використовуючи саме ці речі і розлучатися з ними буде вам болісно.
Реставрація меблів Львів включає заміну замків, пружин, блоків, переклеювання складових частин, оббивку і перетяжку. При таких роботах, як оббивка та перетяжка, вам необхідно буде замінити тканину на м’яких меблях, поміняти наповнювач — найчастіше це поролон, синтепон або ватин. Найоптимальнішим варіантом є поролон, оскільки він має щільність матеріалу, від якого залежить довговічність м’яких меблів. Синтепон переважно застосовується за необхідності прокладок фурнітурних швів. А ось якщо вам при ремонті старих меблів потрібне тонке прокладання, використовуйте ватин.
За великого бажання, витрати деякого часу і власних сил, ви зможете чудово оновити свої меблі, не витрачаючи на це великі суми грошей. Звичайно, за ті гроші, які підуть на реставрацію меблів Львів, можна купити дешеві нові меблі, але при цьому вони вам довго не прослужать.
Щоб відремонтувати стільці своїми руками, потрібно зовсім небагато. Для цього вам знадобиться фантазія, терпіння та час. Часто при таких роботах цей вид меблів потребує зміцнення ніжок, що без будь-яких проблем може зробити кожен домашній майстер. Для надання стільцю нового вигляду потрібно позбавити його від старої фарби, поміняти оббивку, поміняти поролон і нанести новий шар фарби. Для цього вам потрібно розібрати випорожнення, пройтися по всіх його деталях наждачним папером для видалення старої фарби. Потім проводяться роботи з натяжки нової тканини, яка вибирається самим господарем залежно від його смакових уподобань.
Подібні роботи проводяться і з іншими меблями вашого будинку, які практично не викликають жодних труднощів та незручностей. А при правильному підході та організації процесу, принесе лише задоволення майстру.
Для ремонту треба вміти правильно підготувати меблі. Спочатку їх потрібно ретельно вимити ганчіркою, змоченою в мильній воді і добре віджатій. Після цього розберіть меблі наскільки це можливо. Будь-який засіб, придбаний для ремонту, завжди слід перевіряти на невидимому місці: десь усередині, ззаду або внизу предмета. Якщо ваші ремонтні роботи передбачають використання лакофарбових засобів, то необхідно придбати всі необхідні для процесу матеріали.
Часто старовинні крісла або стільці виконують не тільки звичну функцію меблів, але надають приміщенню урочистості та величності. Саме тому їх варто відремонтувати, оскільки сьогодні серед усієї різноманітності їхніх сучасних варіантів нічого подібного знайти неможливо. У будь-якому випадку реставрація старих меблів Львів своїми руками значно вигідніша, ніж придбання нових.
Реставрація меблів з дерева
Існує думка, що дерев’яні меблі недовговічні: вони підлягають негативному впливу вологості, сонячних променів, різних механічних пошкоджень. Однак навіть старі меблі можна привести в оновлений вигляд — як за допомогою професіоналів, так і своїми руками. Для цього не потрібно багато навичок і засобів — тільки час, старіння і бажання повернути гарнітуру первинний елегантний зовнішній вигляд.
Реставрація старих меблів: способи
Реставрація меблів з дерева Львів, її ведення і особливості технології залежать від характеристики деревини і захисно-декоративного покриття. В першу чергу, починаючи відновлення меблів, необхіднo звернути увагу нa наявність лaкового шару і его стан, тому що процес оновлення лакового покpиття рахується найбільш складною справою в ремонті гаpнітура.
Незважаючи на ряд складностей при реставраційних роботах з полірованими меблями, відновити їх в домашніх умовах цілком можливо. Почати встановлення рекомендується з обезжирювання і вологої прибирання. З цією метою застосовують неконцентрований мильний організм і щадні чистячі засоби — наприклад, гелі для миття посуду.
Після того як очищена поверхня висохне, необхідно вибрати відповідний за кольором і текстурі матеріал для маскування дефектів. Простий і надійний спосіб — усунення недоліків реставраційним маркером. Ретушувальні маркери прості у використанні і стійко коректують навіть глибокі пошкодження, а випускаються в різних відтінках, що дозволяє підібрати кольор, що гармонує.
Як відновити поліровані меблі своїми руками при допомозі підручних засобів — питання нелегке, однак порятунком може стати баночка йоду або гуталіну. Достатньо розвести йод або гуталін водою до потрібного відтінку і нанести на пошкоджену частину – розчин приховає недоліки.
Коли потрібно видалити пляму, а не замазати наявну ваду, вдаються до використання ацетону або бензину. Рідину наносять на м’яку тканину і багатократно обробляють місце забруднення — до тих пір, поки пляма, що в’їлася, не зникне. По закінченні обробки поверхню полірують велюрової ганчіркою або спеціальними засобами для полірування меблів.
Іноді найкраще рішення — просто відновити лаковий шар.
Видалення полірування
Іноді поновлення полірувального шару не вимагається — його замінюють матовими або глянсовими фарбами. Для цього старий полірувальний шар видаляють або вручну склом і хімічними засобами, або за допомогою будівельної техніки.
Скло. Для очищення дерева від полірувального покриття при допомозі скла знадобляться товсті гумові рукавички і масивний шматок скла. Для безпеки одна сторона осколка згладжується наждачним папером, щоб у процесі зняття лаку не пошкодити руки. Потім гострою частиною скла видаляються збережені фрагменти полірування. По завершенні процесу гарнітур шліфується наждачкою до появи дрібного напилення на деревині.
Xімічні pозчинники. Якщо механічна чистка гарнітура від полірування утруднена, варто звернутися до більш простого варіанту — зняття лакового покриття хімічними засобами. Зазвичай вони наносяться на поверхню меблів без попередньої підготовки та витримуються визначений час, з умовою відкритих вікон, після чого прибираються c з площини шпателем разом з залишками поліровки.
Будівельна техніка. Цей спосіб видалення полірувального шару підійде для тих, хто майстерно володіє шліфувальною машиною або будівельним феном. В разі використання шліфовальної машини видалення лака відбувається швидко й аккypатно, а ось зняття поліpовки будівельним феном може негативно позначитися як нa самій деревині, так і на здоров’ї людини – тому радимо користуватись цим способом тільки в дуже рідких випадках.
Зверніть увагу: зняти полірування можна і наждачкою, однак у процесі зняття утворюється величезна кількість пилу. Тому очі необхідно захистити будівельними окулярами, рот і ніс — респіратором, що не пропускає пил і частинки дерев’яного бруду.
Інструкція з відновлення меблів в домашніх умовах
Ремонт меблів в будинку — покроковий процес, алгоритм дій при якому залежить від вихідного стану меблів і планування. Реставрацію старого гарнітура можна розбити на наступні етапи:
- Розбірка. Перш ніж приступити до видалення старого покриття, потрібно розібрати меблі: зняти двері, прибрати висувні скриньки, відкрутити ручки і замки.
- Зняття зовнішнього покриття. Для нанесення нового декоративного покриття необхідно позбутися від старої поліровки, залишків лаку або крошки.
- Усунення дефектів. 3алог акуратного оформлення меблів — рівна поверхня. Потрібно ліквідувати похибки деревини, щоб надати їй приємного зовнішнього вигляду і підготувати до фарбування.
- Підготовка до нанесення нового покриття. Головна задача цього етапу — обробка меблів наждачним папером до утворення ідеально рівної поверхні.
- Нанесення оновленого полірування. Щоб зберегти структуру деревної породи і уникнути гниття, слід покрити конструкцію захисним засобом: лаком, воском або маслом.
- Збірка. Після висихання всіх слоїв окремі елементи меблів зібраються в єдину композицію, по необхідності доповнюються оновленною фурнітурою.
Переваги і недоліки реставрації меблів своїми руками
Самостійне оновлення гарнітуру має свої плюси і мінуси. До достоїнств реставрації старих меблів Львів своїми руками можна віднести:
- Економія. Самостійна реставрація гарнітурів дозволяє економити не тільки грошові кошти, але і час.
- Ексклюзивність і унікальність. Роботи, виконані своїми руками, завжди є втіленням творчості та індивідуальності.
- Контроль. Створюючи особистий дизайн, можна вибрати будь-який матеріал, що сподобався, і оформити інтер’єр точно в відповідності зі своїми задумами.
Однак у самостійній рaстaвpації можна знайти чимало недоліків:
- Наявність досвіду. Hе дивлячись на те, що багато способів з реставрації меблів Львів виглядають досить просто, досить важко сформувати розкішне оформлення без якоїсь практики.
- Попередня підготовка приміщення. Кімнати, де буде вироблятися ремонт меблів, потрібно захистити плівкою або папером від можливого забруднення фарбою або лаком.
- Обладнання. Оновлення меблів вимагає особливого інструментального і технічного обладнання.
Однак можливість створювати і створювати власні дизайнерські проекти — головна перевага самостійного відновлення меблів. Але вибираючи між тим, варто придбати нові меблі або все-таки відновити старий гарнітур, необхідно зважити всі «за» і «против».
Ретельно вивчивши способи реставрації меблів Львів і орієнтуючись на нашу інструкцію, можна провести відновлення меблів вдома. Головне правило — не квапити процес реставрації і з обережністю ставитися до старих виробів; тоді вони зможуть радувати своїх власників довгі роки.