Життя у квартирі у новому будинку починається не з моменту отримання ключів, а коли до неї переїжджають щасливі власники. Найчастіше новосілля збігається із закінченням ремонту. Особливо актуально це для тих, хто купує житло з чорновим оздобленням.
Як прискорити переїзд і зробити так, щоби ремонт квартири в новобудові Львів не затягнувся? З чого варто почати і якою має бути послідовність ремонту в квартирі в новобудові? Наша стаття буде корисною не лише тим, хто придбав житло в новому будинку, але й тим, хто вирішив кардинально змінити вже обжиту квартиру.
Перш ніж розпочати ремонт
Цілком даремно деякі люди порівнюють ремонт зі стихією. Природними катаклізмами людина управляти не може, а ось ремонтними роботами – просто зобов’язана. Грамотний підхід передбачає чітке розуміння послідовності дій. Якщо заздалегідь все продумати, скласти план і слідувати йому, ремонт не перейде в статус затяжного. Тому перше, з чого ми радимо розпочати ремонт квартири в новобудові Львів, – скласти дизайн-проект. Його можна замовити у спеціалістів чи зробити самостійно. Існують комп’ютерні програми, які дозволяють навіть непрофесіоналу розробити 3D-модель кімнати з меблями та побутовою технікою. Або можна на аркуші в клітинку намалювати план квартири і, дотримуючись масштабу і пропорції, «розставити» меблі. Дуже зручно вирізати «меблі» з кольорового паперу у вигляді прямокутників, а потім вільно пересувати її по намальованій квартирі.
Дизайн-проект на даному етапі потрібен для того, щоб відразу стало зрозуміло, куди вам доведеться тягнути електричну проводку, де встановлювати розетки, якщо вони не передбачені тут забудовником, куди підводити водопровідні труби, і так далі. Можливо, з’являться ідеї перенесення дверей, встановлення додаткових перегородок, об’єднання лоджії та житлової кімнати або кухні з вітальнею. Все це потрібно зрозуміти та продумати заздалегідь.
Під час складання дизайн-проекту ставте собі такі питання:
- Чи передбачається перепланування квартири? Чи розбиратимете ви стіни або, навпаки, встановлюватимете додаткові перегородки? Чи влаштовує ширина та форма дверних отворів?
- В якому стилі буде витримано дизайн кімнат?
- Яким чином ви розставите меблі?
- Де розташовуватимуться електричні прилади і де будуть встановлені розетки? Важливо врахувати місця розташування освітлювальних приладів.
- Де буде встановлена сантехніка? Не забудьте про труби для відведення води від пральної та посудомийної машин.
- Які матеріали будуть використовуватися при обробці стін, підлоги та стелі?
Коли проект розроблений та зрозумілий фронт робіт, варто скласти список необхідних матеріалів, розрахувати їхню кількість та з’ясувати вартість. Досвідчені будівельники радять не купувати все відразу. Звичайно, так можна заощадити на доставці, проте незатребувані матеріали будуть захаращувати простір, мішатися під ногами і можуть зіпсуватися, чекаючи свого часу, — відволожитися, розтріскатися і так далі.
Також рекомендують на період проведення ремонту встановити найдешевшу тимчасову сантехніку, яку потім не шкода буде викинути.
Чорнові роботи: послідовність та технології
Отже, ми маємо проект, кошторис, матеріали. Час починати. Попереду найважча і важлива частина робіт, тому важливо не забувати дотримуватися правильної послідовності ремонту в квартирі в новобудові Львів.
- Першим етапом стане знесення непотрібних перегородок та/або зведення нових стін. Якщо у квартирі передбачається серйозне перепланування, необхідно заздалегідь узгодити це питання у відповідних інстанціях. З великою обережністю та увагою поставтеся до несучих стін – їх зносити та пошкоджувати неможна! Великі делікатності вимагають конструкції в панельних будинках – майже всі стіни є несучими, тому перепланування краще виключити. Встановлення декоративних перегородок із гіпсокартону або пазогребневих плит дозволу не вимагає. Якщо ж передбачаються істотніші конструкції з цегли або каменю, що дають додаткове навантаження на перекриття, їх також доведеться погоджувати.
- Після того, як питання зі стінами та перекриттями вирішено, саме час зайнятися проведенням електрики. Перед початком робіт потрібно обов’язково скласти схему електропроводки та зробити відповідну розмітку на стінах та стелі. Щоб дроти були видні на поверхнях, у стінах пробивають канали – штроби, у яких укладають проводку і потім затирають штукатуркою. Дизайн-проект нагадає, де будуть знаходитись побутові прилади, до яких потрібно протягнути дроти та встановити розетки. Дуже важливо врахувати будь-яку дрібницю, наприклад, де розташується wi-fi роутер. Багато хто встановлює його поруч із вхідними дверима. Пізніше в процесі експлуатації з’ясовується, що рівень сигналу wi-fi в далеких кімнатах низький або зовсім не досягає.
Також на цьому етапі проводимо комунікації для сантехніки. Ще раз нагадаємо про необхідність встановлення зливальних труб для пральної та посудомийної машин.
- Міняти чи ні вхідні двері, встановлені забудовником, потрібно вирішувати за ситуацією. Сьогодні все частіше власнику разом з квартирою дістаються і цілком добротні двері, які прослужать кілька років. Але якщо все-таки є необхідність її заміни, то зробити це краще до того, як почнуться роботи зі штукатуркою.
- Наступний етап ремонту квартири у новобудові Львів – вирівнювання поверхонь. Тим, хто придбав квартиру з чорновим оздобленням, дістануться голі стіни у первозданному вигляді. Щоб отримати рівну поверхню без швів, стиків, сколів та тріщин, стіни штукатурять або шпатлюють. Перед нанесенням штукатурки поверхню необхідно загрунтувати – обробити спеціальним розчином, щоб забезпечити найкраще зчеплення суміші зі стіною.
Цей етап можуть пропустити ті, хто хоче отримати квартиру в стилі «лофт» з неоштукатуреною цегляною кладкою, або ті, хто вирішив закрити стіни гіпсокартоном і отримати ідеально гладку і рівну поверхню.
- Окремо хочеться виділити роботу у санвузлах. Для обробки в таких місцях необхідно вибирати спеціальні вологостійкі матеріали. Купуючи якісні компоненти, ви не тільки зробите послугу сусідам, але й убезпечите себе від поширення грибка та цвілі.
- Чи потрібно робити підготовчі роботи на стелі? У поодиноких випадках її доводиться вирівнювати за допомогою штукатурки. Зазвичай достатньо ґрунтовки та шпаклівки. Якщо господар квартири вирішив встановити натяжну стелю, то вирівнювати нічого не доведеться.
- Якщо з якихось причин не влаштовують встановлені забудовником склопакети, то міняти їх краще в проміжку між чорновим та чистовим оздобленням. Вікна, поставлені до початку брудних робіт, можуть бути сильно забруднені або навіть пошкоджені. І навпаки, якщо встановлення вікон відкласти на останній момент, воно зіпсує свіжий косметичний ремонт. Також фахівці радять не робити заміну під час сильних морозів, щоб низька температура повітря не вплинула на якість монтажних матеріалів.
- При необхідності можна замінити радіатори опалення. Краще це робити в теплу пору року, оскільки роботи доведеться погоджувати з компанією, що управляє, а взимку вона навряд чи дасть дозвіл на тимчасове відключення стояків. Як і вікна, батареї потрібно ставити до початку чистового етапу ремонту.
- Останнім етапом чорнових робіт ремонту кварири у новобудові Львів стане стяжка підлоги. У Львові практично немає забудовників, які залишили б своїх покупців без цементно-бетонної стяжки. Змагаючись за увагу клієнтів, компанії розробляють та впроваджують нові технології, які підвищують гідро- та звукоізоляцію. Також у стяжку ховають горизонтальне розведення опалення та труби з водою, так що цей етап швидше за все навіть при чорновому оздобленні обійде вас стороною. Однак ніхто не заборонить покращити «базову комплектацію» та самостійно посилити звукоізоляцію або зробити теплу підлогу.
Якщо все ж таки стяжки на підлозі не виявиться, її доведеться робити самому. Для початку необхідно перевірити поверхню підлоги на наявність щілин та отворів, які можуть бути, наприклад, у місцях, де проходять стояки. З ними впорається монтажна піна або клейова суміш. Далі засипається шар керамзиту, який створить своєрідну подушку, що гасить шуми та вібрації. На керамзит заливається рідкий розчин бетону. І лише після того, як бетон застигне, починається вирівнювання поверхні. Це можна зробити двома способами: за допомогою цементно-бетонної стяжки або за допомогою технології наливної підлоги. У першому випадку вирівнювати доведеться вручну і ідеального результату досягти не вдасться. Другий варіант передбачає заливання спеціальною рідкою сумішшю, яка сама себе нівелює і дає набагато кращий результат, зате і обходиться дорожче. Наливна підлога хороша ще й тим, що застигає вже через 5 годин, лінолеум можна стелити на нього через 2 дні, а укладати ламінат – через 7 днів.
Так виглядають основні етапи ремонту з нуля у новобудові. Іноді послідовність робіт може змінюватись, але основні принципи залишаються незмінними. Чорнова обробка — найважча, витратна, довга і дорога частина ремонту. Після неї залишиться надати квартирі індивідуальності та затишку.
Останній штрих: косметичний ремонт
Якщо для чорнових робіт радять не купувати всі матеріали разом, то при чистовій обробці все навпаки. Шпалери та плитку краще придбати відразу і навіть із запасом, тому що наступна партія може відрізнятися відтінком, фактурою, розміром і так далі. Краще не створювати собі додаткові труднощі та привід для переживань.
Важливе правило чистової обробки: роботи ведуться зверху донизу. Тобто починати треба зі стелі (тільки якщо вона не натяжна), потім переключитися на стіни і закінчити підлогою. Ремонт квартири в новобудові Львів роблять послідовно по кімнатах – спочатку закінчують в одній, потім переходять до наступної.
- Стелю можна пофарбувати, побілити, обклеїти пластиковими плитками. А можна обшити гіпсокартоном або встановити натяжну стелю. У цьому випадку спочатку доведеться розібратися зі стінами, а потім переходити на стелю.
- Що стосується стін, то тут ще більше можливостей виявити свій творчий початок. Клеїти шпалери по-старому зовсім не обов’язково. Можна використати фактурну штукатурку або просто пофарбувати гладкі стіни. Можна обшити стіни гіпсокартоном та створити додаткові обсяги. Або таки наклеїти шпалери світлого відтінку, а потім перефарбовувати кілька разів, якщо колір не влаштував або захотілося чогось нового.
- Коли готові стіни, можна монтувати розетки та вимикачі.
- Виходимо на фінішну пряму – вибираємо підлогове покриття. Тут теж безліч варіантів: лінолеум, ламінат, ковролін, керамічна плитка, паркет, пробкова підлога або навіть наливні 3D підлоги. Найбюджетнішим варіантом вважається лінолеум, чия ціна та міцність залежить від товщини, а найпоширенішим – ламінат.
- Останній, хоч і не обов’язковий етап ремонту – встановлення міжкімнатних дверей. Щоправда, деякі і без них чудово обходяться.
Незважаючи на те, що ремонтні роботи – це непростий і витратний процес, від власних ідей можна отримати масу задоволення. Сподіваємося, наша стаття допомогла визначитися, з чого починати ремонт квартири в новобудові Львів та в якій послідовності його робити. Сьогодні у покупців є можливість уникнути безлічі клопотів та придбати квартиру відразу з чистовою обробкою. Вибрати житловий комплекс із варіантом обробки, який підходить саме вам, можна за допомогою каталогу новобудов. Тут же легко порівняти ціни, розташування та інфраструктуру.