Перепланування квартири у Львові

У нашій країні більшість квартир мають стандартне планування, проте кожен власник прикладає чимало сил і коштів, щоб перетворити своє типове житло в щось унікальне і неповторне, в простір, який буде цілком і повністю відображати його індивідуальність і виняткову неповторність.

Перепланування квартири у ЛьвовіОдному власнику необхідний робочий кабінет, нехай невеликий, але окремий і в діловому стилі, для іншого важливо забезпечити кожну дитину власним простором, перетворивши для цього одну простору кімнату в дві невеликі. І щоб все досягти Вам потрібно перепланування квартири у Львові, яке часом асоціюється з паперової марною тяганиною, що віднімають у зайнятих людей купу часу, сил і нервів.

Намагаючись заощадити, ми часто робимо складні ремонтні роботи руками непрофесіоналів, минаючи отримання дозвільної документації. Особливо справа стосується власників приватизованих житлових комплексів, які незважаючи на можливість аварій і раптових обвалень, йдуть в обхід законної реєстрації перепланування, розраховують, що все пройде «навмання» або ж намагаються узаконити незаконну реконструкцію вже по факту і заднім числом.

Безумовно, існує ряд випадків, коли ці методи більш ефективні і дешеві. Однак потрібно знати, що подібне приміщення загрожує Вам планом БТІ, проведеним червоними лініями, а обміняти, продати таку квартиру вкрай важко. Найімовірніше, майбутньому власнику і зовсім не захочеться підчищати за Вами Ваші ж хвости. Тому на питання чи потрібно узаконювати вироблене перепланування, ми відповімо: «Звичайно ж, так!» Отже, сьогодні ми поговоримо про те, як узаконити перепланування квартири самостійно.

Перепланування квартири у Львові

З чого почати?

Якщо Ви зважилися на власноручну реєстрацію перепланування на законних умовах, то ми радимо Вам перш за все уважно ознайомитися з покроковою інструкцією, визначитися зі списком документів і інстанціями, які доведеться відвідати. Але для початку потрібно зрозуміти, що ж представляє із себе процедура перепланування квартири у Львові?

Перш за все з’ясуємо, що абсолютно всі будівельно-монтажні роботи потребують обов’язкового юридичного узгодження в тому випадку, якщо вони виробляються в окремому просторі, зберігають первісну функцію об’єкта і припускають:

 • повну і часткову заміну споруд не несучого характеру;
 • проведення монтажу / демонтажу інженерного обладнання та сантехніки;
 • виконання всіляких прорізів в стінах.

Якщо Ви зважилися на модернізацію свого житла, то перед Вами постає серйозна проблема подальшого узаконення дій по самовільній реконструкції житлового приміщення в державних інстанціях.

Самостійна реєстрація перепланування

Перепланування квартири у ЛьвовіУзаконення робіт з перепланування за ескізом є найпростіший варіант законного узгодження, який можна застосувати в тих випадках, коли реконструкції піддавалися стіни не несучого характеру і не змінювалося призначення приміщення.

Узаконення за проектом — це процес більш трудомісткий, тривалий і актуальний, якщо ремонтні роботи зачіпають несучі стінові конструкції.

У будь-якому випадку, щоб здійснити юридичне узгодження перепланування, Вам належить зробити кілька дій:

 1. оформити дозвіл на виконання робіт з перепланування в житловій інспекції;
 2. підготувати проект перепланування або його ескіз;
 3. здійснити запланований обсяг робіт;
 4. запросити комісію з житлової інспекції для ознайомлення і складання акту приймання вдосконаленого об’єкта.

Перепланування квартири у Львові від remontuem.lviv.ua

Незаконне перепланування і пов’язані з ним проблеми

Всі вищевикладені дії відносяться лише до тих власників житлових приміщень, які лише збираються проводити реконструкцію, а ось тих, хто вже встиг реалізувати незаконне перепланування, чекають зовсім інші етапи юридичної реєстрації. Перепланування квартири у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com.

Відразу обговоримо і той факт, що в ряді випадків власник житла не зможе здійснити операцію купівлі-продажу, обміну, дарування та навіть наслідування. Особливо це стосується випадків зміни несучих стін і інших кардинальних змін. А все тому, що будь-яка нерухомість проходить процедуру державної реєстрації, а для цього необхідний план приміщення. Співробітником БТІ на ньому відзначаються червоними лініями ділянки незаконного і неузгодженого планування.

Перепланування квартири у ЛьвовіЯкщо до житлової площі була приєднана деяка частина сходової клітки, за рахунок чого збільшилася площа об’єкта, то така угода також не оформлена. З яких причин? Все просто, зміна загальної площі тягне за собою припинення існування об’єкта угоди в первісному вигляді, а значить і документація, що підтверджує право власності, більше не має юридичну силу, а простіше кажучи, стає недійсною.

У деяких випадках оформлення угоди купівлі-продажу квартири з неузгодженим переплануванням можливе. Але про цю проблему потрібно заздалегідь повідомити покупцеві, інакше потім, зіткнувшись з труднощами, він зможе оскаржити угоду в суді і визнати її недійсною.

Перепланування квартири у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com

Можливо Ви скажіть, що закон, який регулює перепланування житла, досить суворий, проте дійсність може зіштовхнути Вас з рядом негативних наслідків:

 • втрата в ціні при здійсненні угод купівлі / продажу;
 • неможливість придбання на умовах іпотечного кредитування;
 • в разі, якщо нерухоме майно було придбано в кредит, то банківська організація має право вимагати терміново погасити заборгованість у зв’язку зі змінами умов того чи іншого кредитного договору;
 • якщо об’єкт приватизовано, то державні органи можуть зажадати на законних умовах привести його в первинний стан, та ще й піддати Вас великим адміністративним стягненням, в разі невиконання яких, житло буде продано з молотка;
 • якщо житлоплоща успадковується, то нотаріус має право не видати Вам свідоцтво про спадщину, оскільки дані в правовстановлюючий документації будуть різнитися з техпаспортом БТІ;
 • процедура приватизації може бути значно ускладнена, оскільки зажадає спочатку узаконити реконструкцію об’єкта і лише потім передати її власнику.

Перепланування квартири у ЛьвовіЗіткнувшись з будь-яким вище позначених випадком, перед власником виникає розумне питання: «Як оформити перепланування квартири у Львові?».

Як узаконити вже вироблене перепланування?

Сьогодні можна говорити про 2-х варіантах узаконення самовільного перепланування нерухомого майна. Першочерговим і, мабуть, найпоширенішим є легалізація незаконних робіт з перепланування за допомогою судового розгляду. Але органи місцевої влади можуть також позначити адміністративний порядок, який регламентує процес узаконення самовільних дій. Його заходи аналогічні порядку оформлення дозвільної документації на реконструкцію об’єкта.

Перепланування квартири у Львові