Перепланування квартири у Львові. У нашій країні більшість квартир мають стандартне планування, проте кожен власник прикладає чимало сил і коштів, щоб перетворити своє типове житло в щось унікальне і неповторне, в простір, який буде цілком і повністю відображати його індивідуальність і виняткову неповторність.
Одному власнику необхідний робочий кабінет, нехай невеликий, але окремий і в діловому стилі, для іншого важливо забезпечити кожну дитину власним простором, перетворивши для цього одну простору кімнату в дві невеликі. І щоб все досягти Вам потрібно перепланування квартири у Львові, яке часом асоціюється з паперової марною тяганиною, що віднімають у зайнятих людей купу часу, сил і нервів.
Намагаючись заощадити, ми часто робимо складні ремонтні роботи руками непрофесіоналів, минаючи отримання дозвільної документації. Особливо справа стосується власників приватизованих житлових комплексів, які незважаючи на можливість аварій і раптових обвалень, йдуть в обхід законної реєстрації перепланування, розраховують, що все пройде «навмання» або ж намагаються узаконити незаконну реконструкцію вже по факту і заднім числом.
Безумовно, існує ряд випадків, коли ці методи більш ефективні і дешеві. Однак потрібно знати, що подібне приміщення загрожує Вам планом БТІ, проведеним червоними лініями, а обміняти, продати таку квартиру вкрай важко. Найімовірніше, майбутньому власнику і зовсім не захочеться підчищати за Вами Ваші ж хвости. Тому на питання чи потрібно узаконювати вироблене перепланування, ми відповімо: «Звичайно ж, так!» Отже, сьогодні ми поговоримо про те, як узаконити перепланування квартири самостійно.
Перепланування квартири у Львові
З чого почати?
Якщо Ви зважилися на власноручну реєстрацію перепланування на законних умовах, то ми радимо Вам перш за все уважно ознайомитися з покроковою інструкцією, визначитися зі списком документів і інстанціями, які доведеться відвідати. Але для початку потрібно зрозуміти, що ж представляє із себе процедура перепланування квартири у Львові?
Перш за все з’ясуємо, що абсолютно всі будівельно-монтажні роботи потребують обов’язкового юридичного узгодження в тому випадку, якщо вони виробляються в окремому просторі, зберігають первісну функцію об’єкта і припускають:
- повну і часткову заміну споруд не несучого характеру;
- проведення монтажу / демонтажу інженерного обладнання та сантехніки;
- виконання всіляких прорізів в стінах.
Якщо Ви зважилися на модернізацію свого житла, то перед Вами постає серйозна проблема подальшого узаконення дій по самовільній реконструкції житлового приміщення в державних інстанціях.
Самостійна реєстрація перепланування
Узаконення робіт з перепланування за ескізом є найпростіший варіант законного узгодження, який можна застосувати в тих випадках, коли реконструкції піддавалися стіни не несучого характеру і не змінювалося призначення приміщення.
Узаконення за проектом – це процес більш трудомісткий, тривалий і актуальний, якщо ремонтні роботи зачіпають несучі стінові конструкції.
У будь-якому випадку, щоб здійснити юридичне узгодження перепланування, Вам належить зробити кілька дій:
- оформити дозвіл на виконання робіт з перепланування в житловій інспекції;
- підготувати проект перепланування або його ескіз;
- здійснити запланований обсяг робіт;
- запросити комісію з житлової інспекції для ознайомлення і складання акту приймання вдосконаленого об’єкта.
Перепланування квартири у Львові від remontuem.lviv.ua
Незаконне перепланування і пов’язані з ним проблеми
Всі вищевикладені дії відносяться лише до тих власників житлових приміщень, які лише збираються проводити реконструкцію, а ось тих, хто вже встиг реалізувати незаконне перепланування, чекають зовсім інші етапи юридичної реєстрації. Перепланування квартири у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com.
Відразу обговоримо і той факт, що в ряді випадків власник житла не зможе здійснити операцію купівлі-продажу, обміну, дарування та навіть наслідування. Особливо це стосується випадків зміни несучих стін і інших кардинальних змін. А все тому, що будь-яка нерухомість проходить процедуру державної реєстрації, а для цього необхідний план приміщення. Співробітником БТІ на ньому відзначаються червоними лініями ділянки незаконного і неузгодженого планування.
Якщо до житлової площі була приєднана деяка частина сходової клітки, за рахунок чого збільшилася площа об’єкта, то така угода також не оформлена. З яких причин? Все просто, зміна загальної площі тягне за собою припинення існування об’єкта угоди в первісному вигляді, а значить і документація, що підтверджує право власності, більше не має юридичну силу, а простіше кажучи, стає недійсною.
У деяких випадках оформлення угоди купівлі-продажу квартири з неузгодженим переплануванням можливе. Але про цю проблему потрібно заздалегідь повідомити покупцеві, інакше потім, зіткнувшись з труднощами, він зможе оскаржити угоду в суді і визнати її недійсною.
Перепланування квартири у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com
Можливо Ви скажіть, що закон, який регулює перепланування житла, досить суворий, проте дійсність може зіштовхнути Вас з рядом негативних наслідків:
- втрата в ціні при здійсненні угод купівлі / продажу;
- неможливість придбання на умовах іпотечного кредитування;
- в разі, якщо нерухоме майно було придбано в кредит, то банківська організація має право вимагати терміново погасити заборгованість у зв’язку зі змінами умов того чи іншого кредитного договору;
- якщо об’єкт приватизовано, то державні органи можуть зажадати на законних умовах привести його в первинний стан, та ще й піддати Вас великим адміністративним стягненням, в разі невиконання яких, житло буде продано з молотка;
- якщо житлоплоща успадковується, то нотаріус має право не видати Вам свідоцтво про спадщину, оскільки дані в правовстановлюючий документації будуть різнитися з техпаспортом БТІ;
- процедура приватизації може бути значно ускладнена, оскільки зажадає спочатку узаконити реконструкцію об’єкта і лише потім передати її власнику.
Зіткнувшись з будь-яким вище позначених випадком, перед власником виникає розумне питання: «Як оформити перепланування квартири у Львові?».
Як узаконити вже вироблене перепланування?
Сьогодні можна говорити про 2-х варіантах узаконення самовільного перепланування нерухомого майна. Першочерговим і, мабуть, найпоширенішим є легалізація незаконних робіт з перепланування за допомогою судового розгляду. Але органи місцевої влади можуть також позначити адміністративний порядок, який регламентує процес узаконення самовільних дій. Його заходи аналогічні порядку оформлення дозвільної документації на реконструкцію об’єкта.