У кожної людини є мрія — побудувати будинок з сендвіч-панелей у Львові за місяць. Зведення готових будинків стрімко набирає популярність у Львівській області. Для будівництва за канадською технологією міцні та довговічні матеріали з високим рівнем теплоізоляції. Технічні параметри відповідають українським реаліям — Ви заощадите на обігріві приміщення під час довгих зим. Доступна ціна та широкий вибір проектів стане вагомим аргументом при покупці будинку швидкої будови. В цьому Вам допоможуть фахівці інтернет-магазину  remontuem.lviv.ua

Будинки з сендвіч панелей Львів

Що таке сендвіч-панелі?

Сендвіч-панелі — це будівельний матеріал, призначений в першу чергу для швидкого зведення будівель різного призначення. Однак всупереч розхожій думці область застосування сендвіч-панелей не обмежується тільки зведенням стін, перекриттів або дахів. Унікальні властивості дають можливість використання їх для утеплення та звукоізоляції існуючих будівель, зовнішньої обробки і навіть як засіб протипожежної профілактики.

По суті, сендвіч-панелі являють собою тришарову систему з облицюванням з металу, пластику, орієнтоване стружкових плит — ОСП або інших конструктивно міцних листових матеріалів, з внутрішнім заповненням енергоефективним утеплювачем — мінераловатної плитою, пінополіуретаном або пінополістиролом. Таким чином, грамотне застосування сендвіч-панелей дозволяє комплексно вирішувати цілий ряд задач, що виникають на будь-яких етапах будівництва. Як правильно вибрати, визначитися з кількістю і як не допустити помилок при монтажі ви дізнаєтеся з цієї статті.

Будинки з сендвіч панелей Львів Будинки з сендвіч панелей Львів

Вибір типу сендвіч-панелей

У промисловому і побутовому будівництві використовуються наступні види панелей:

 1. Стінові сендвіч-панелі для будівель комерційного або промислового використання. Облицювання — профільований метал або пластик з покриттям з поліестеру. Наповнювач — мінплита, пінополіуретан або пінополістирол. Загальна товщина 50-200 мм. Монтуються на металевий, бетонний або дерев’яний каркас. Стикуються між собою з використанням різного типу замкових з’єднань. Ціна — близько 400 грн. /м2 за панель товщиною 100 мм.
 2. Стінові сендвіч-панелі для будівництва житлових будинків. Облицювання ОСП, наповнювач пінополістирол. Мають товщину 60-200 мм. Як каркас при монтажі, як правило, використовується дерев’яний брус. Ціна — 350 грн. / м2 за панель товщиною 100 мм.
 3. Покрівельні сендвіч-панелі. Нижній шар — ламінований профільований метал. Верхній — металевий покрівельний профнастил. Наповнювач — мінплита або пінополіуретан. Товщина 40-200 мм. Спеціальні замки по бічних крайках панелей виключають потрапляння вологи всередину, а високий профіль зовнішнього листа забезпечує необхідну міцність на продавлювання. Ціна близько 450 грн. / м2 за панель товщиною 100 мм.

Слід зазначити, що поділ на перші два види досить умовний. Ніщо не забороняє, крім, звичайно, власних упереджень, використовувати промислові панелі в побутових цілях. Всі вони задовільняють відповідним санітарно гігієнічним і екологічним нормам. Крім того, в ряді випадків використання саме промислових панелей, в силу їх конструктивних особливостей, може дозволити досить відчутно скоротити витрати на покупку необхідного будівельного матеріалу. Дійсно, зовнішні стіни з панелей, що мають металеве облицювання, виходять міцними, стійкими до зовнішніх впливів і, головне, не вимагають подальшої обробки. Внутрішні ж приміщення при цьому можна обробити будь-яким бажаним способом і матеріалом.

Покрівельні сендвіч-панелі вирішують цілий ряд проблем, що виникають при виготовленні дахів — висока конструктивна міцність дозволяє позбутися від складних кроквяних систем, зовнішнє облицювання в поєднанні зі спеціальними замками повністю виключає протікання, а шар ефективного утеплювача забезпечує тепло в подкровельному приміщенні.

Отже, облаштовуючи стіни і дах з сендвіч-панелей відповідного призначення, можна значно скоротити витрати при будівництві за рахунок комплексного вирішення будівельних задач.

Будинки з сендвіч панелей Львів

Розрахунок необхідної кількості

Якщо замовляти готову будівлю в будівельній фірмі, то питання про розрахунок необхідної кількості матеріалу і його придбанні вас хвилювати не будуть — будівельники самі, за затвердженим проектом, розрахують всі необхідні елементи і розкроять на промисловому обладнанні панелі відповідно до необхідних форм і розмірів. А що робити, якщо будівництвом будівлі доводиться займатися самостійно?

Щоб відповісти на поставлене запитання, потрібно врахувати три речі:

По-перше, це типорозміри готових сендвіч-панелей. Знаючи стандартні розміри плит, більшість характеристик будівлі, перерахованих в п. 2, підбираються таким чином, щоб залишалося мінімальна кількість відходів.

Всі геометричні розміри будівлі — довжину і ширину будинку, висоту поверхів, кількість, розміри, положення і форму вікон і дверей, а також форму фронтонів, якщо планується робити тепле горищне приміщення. Природно, що починати будівництво без готового проекту безглуздо. Всі перераховані дані можна взяти тільки з нього.

По-друге, природно, повністю обійтися без відходів неможливо. Крім прямокутних елементів, якими і є панелі, в будівництві будуть потрібні деталі і інших форм, особливо на фронтонних частинах будівлі. Крім того, повністю підібрати розміри будинку так, щоб використовувати тільки цілі плити-сендвічі, не вдасться. Отже, виникає необхідність в розкрої. Всі елементи, одержувані з цільних шматків панелей шляхом різання, утворюють так звану карту розкрою. Її і необхідно скласти.

По-третє, чим же ріжуться готові сендвіч-панелі? Промислові, що мають металеве облицювання, ріжуться ножицями, дрібнозубчастою низькообертовою циркулярною пилкою і іншими інструментами, які не пошкоджують зовнішній захисний шар на металі і не деформують саму панель. Саме тому не допускається використання кутошліфувальної машини, так як при різанні полімерне покриття металу через високу температуру просто вигорає. Аналогічно ріжуться покрівельні панелі. Плити з облицюванням з ОСП кроятся за допомогою будь-яких інструментів, що можуть забезпечити необхідний різ: електролобзики, циркулярні або бензопили або ручні ножівки.

Будинки з сендвіч панелей Львів

Конкретизуємо цю інформацію

Типові розміри металізованих сендвіч-панелей — ширина 1000 мм, 1200 мм, довжина 800-18000 мм. Для панелей з ОСП розміри такі — 1120 мм ширина і від 2440 мм до 3000 довжина, по суті це максимально можливі розміри листів ОСП. Панелі з ОСП монтуються як вертикально, так і горизонтально, промислові бажано встановлювати тільки горизонтально, тобто з горизонтальним напрямком замків, інакше виникає ризик потрапляння вологи всередину.

Таким чином, якщо будувати будинок з сендвіч-панелей у Львові промислового призначення, то критичним розміром буде тільки ширина листів — висота будинку буде їй кратною. Довжини панелей можуть бути будь-якими, відповідно, і довжина стін по фасадах таких будинків може бути так само довільною. Різати панелі вздовж сенсу немає, оскільки замки у них односпрямовані — пазом вниз, і використовувати в подальшому обрізки навряд чи буде можливим. З цієї ж причини всі непрямі обрізки, наприклад, що виходять при вирізання трапецієподібних або трикутних елементів, так само будуть відходами будівництва.

При будівництві будинків з сандвіч панелей Львів з облицюванням ОСП довжина і ширина плит має значення. Висоту поверхів, з метою економії, краще зав’язувати на висоту панелей, а загальну ширину будинку робити кратною ширині однієї сендвіч-плити. Так як такі сендвічі не мають спеціальних замків по периметру, то з’являється реальна можливість використовувати обрізки в подальшому будівництві, правда це пред’явить свої вимоги до каркасу будівлі.

Що стосується покрівлі, то при проектуванні необхідно враховувати, що розміри панелей аналогічні розмірам стінових панелей цього ж виробника, а необхідний ухил покрівлі повинен бути не менше 5 ° при використанні плит на всю довжину даху і не менше 7 ° при необхідності в їх стикуванні.

Після проведення всіх необхідних розрахунків купується потрібна кількість панелей з урахуванням карти розкрою.

Будинки з сендвіч панелей Львів

Комплектуючі для сендвіч панелей

Отже, розрахували необхідну кількість, зробили карту розкрою і розпиляли куплені панелі за відповідними кресленнями. Можна приступати до складання будівлі. Однак, щоб будинок вийшов міцним і довговічним, необхідно не забувати про додаткові елементи і матеріали, що застосовуються в будівництві з сендвіч-панелей.

·        Фасонні елементи

Металеві профільні вироби, що утворюють відливи, карнизи, нащільники і інші фасадні компоненти.

Чомусь в самостійному будівництві часто цим допоміжним деталям приділяється недостатньо уваги. Як результат — порушення технологій будівництва, а це не тільки непоказний зовнішній вигляд фасаду, але і протікають і продуваються шви, укоси, кути і інші елементи будинку. Відсутність, наприклад, карнизу уздовж цоколя призводить до потрапляння вологи на його верхню площину, що у випадку з панелями з ОПС призведе до гниття цокольного брусу каркасу, а для плит з металевим облицюванням і металевим же каркасом до просочування води всередину панелей. Ціни на деякі фасонні елементи: 80 грн. за стикувальну планку, 100 грн. за цокольний карниз, 120-200 грн. за зовнішній кут.

Отже, виходячи з технологічних вимог, обов’язковими фасонними елементами при будівництві будуть:

 1. Карнізний елемент стику стартової панелі і цоколя.
 2. Кутовий елемент. Закриває кутовий стик панелей.
 3. Нащільник. При поперечному стикуванні панелей місце стику обов’язково закривається спеціальними нащільниками, які не пропускають воду всередину шва.
 4. Укоси. Закривають краї панелей по периметру вікон і дверей.

Фасонні елементи робляться як за типовими формами та розмірами, так і за індивідуальними кресленнями.

Будинки з сендвіч панелей Львів

·        Ущільнювачі і утеплювачі

Сюди входять герметизуючі і що ущільнюють стрічки, герметики і монтажні піни. При стикуванні декількох панелей таким речам як герметизація і теплоізоляція швів слід приділяти особливу увагу, щоб не утворювалося містків холоду і місць попадання вологи всередину панелей. Вартість герметиків — близько 60-80 грн. за 250 мл, стрічки коштують близько 0,6-0,8 грн. / м.

Обов’язкові місця застосування утеплювачів і ущільнювачів і використовувані при цьому матеріали:

 • для стінових панелей з облицюванням ОСП всі шви ретельно пропінюються;
 • для металізованих сендвіч-панелей в швах буде доречна спеціальна ущільнююча стрічка;
 • в місцях примикання листів до металевого або бетонного каркасу, щоб відсікти холод, наклеюється теплоізолююча смуга;
 • щоб убезпечити покрівлю від протікання в місцях стикування панелей, використовуються герметики і герметизуючі стрічки.

·        Спеціальне кріплення

Сендвіч-панелі кріпляться до опорної конструкції зі сталі, дерева або бетону. Якщо планується кріпити панель до сталевих або дерев’яних конструкціях, то використовуються самонарізні шурупи з шайбою з еластичного ущільнюючого матеріалу. У випадку з бетонними каркасами слід використовувати відповідне кріплення — дюбель-саморіз. При підборі довжини шурупів слід враховувати товщину панелей. Ціна на саморізи для кріплення сендвіч-панелей становить від 0,4 грн. / шт. в залежності від довжини.

При кріпленні панелей до каркасу слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. відстань від краю панелі до саморізу має бути не менше 50 мм;
 2. всі з’єднувальні елементи повинні розташовуватися під кутом 90 °;
 3. необхідно видаляти захисну пакувальну плівку з панелей в швах і місцях загвинчування саморізів;
 4. шурупів на один погонний метр завертається тим більше, чим довше використовувана панель: два — один вгорі другий внизу — для панелей до двох метрів, три — третій посередині — для панелей до трьох метрів, чотири для п’ятиметрових листів і шість для шестиметрових. Збільшувати кількість саморізів надалі, використовуючи панелі великих розмірів, не потрібно.

Будинки з сендвіч панелей Львів Будинки з сендвіч панелей Львів

Основні правила монтажу та догляду за панелями

Для того щоб побудований будинок з сендвіч-панелей у Львові, прослужив довго, необхідно дотримуватись таких вимог при монтажі:

 1. монтаж сендвіч-панелей з наповнювачем пінополістирол можна проводити практично за будь-яких погодних умов;
 2. не можна встановлювати панелі з мінераловатним утеплювачем під час дощу, так як з’являється ризик намокання шару утеплювача;
 3. покрівельні панелі монтуються при температурі, рекомендованій виробником герметизуючих матеріалів, використовуваних при роботі;
 4. не можна прикріплювати до панелей ніякий вид додаткового будівельного обладнання. У разі необхідності можна використовувати тільки несучі конструкції;
 5. не допускати ніяких ударів по панелям, а особливо по замкам на всьому протязі робіт;
 6. не допускати порушення захисного покриття металевих листів панелей в процесі монтажу і експлуатації;
 7. захисна пакувальна плівка видаляється тільки після повного складання будівлі.

Крім того, дуже важливо правильно доглядати за будівлею з сендвіч-панелей:

 1. не менше одного разу на рік необхідно проводити зовнішній огляд покриттів панелей і кріпильних елементів;
 2. будь-які забруднення відмиваються мильним розчином і м’якою щіткою. Не можна використовувати розчинники та абразивні миючі засоби;
 3. пошкодження покриття відновлюються за допомогою ремонтної фарби. При цьому, якщо подряпина тільки на покритті, то вистачить одного шару забарвлення, якщо порушена сталь, то два шари з використанням грунтовки.