Будинки з мансардою Львів вже багато років користуються незмінною популярністю. Проекти з цієї категорії з задоволенням вибирають багато забудовників, відзначаючи функціональність і економічне використання внутрішнього простору. Такий будинок ідеально підійде для побудови на земельній ділянці невеликої площі.
Коли варто вибирати будинок з мансардою?
Будинок з мансардою підійде в тому випадку, коли є невелика ділянка, так як займає він меншу територію, ніж одноповерховий котедж з такою ж площею. Хоча одноповерхові будинки теж можна підібрати під свої потреби.
Великою перевагою мансардних будинків вважається поділ на зони. Простір в ньому зазвичай поділяють на вітальню, розташовану на першому поверсі, і спальню в мансарді. Важливим аспектом є компактна конструкція будинку, яка сприяє енергозбереженню. Крім того, будинки з мансардою легше розташувати на ділянці щодо сонця, ніж одноповерхові будови.
Будинок з горищем можливо вибрати для перспективи освоєння в майбутньому житлового простору. Спочатку обживають перший поверх, перекриття над ним утеплюють, завдяки чому об’єм, що обігрівається обмежується першим поверхом. На наступному етапі будівництва додатковий простір на другому поверсі можна переробити в мансарду і спроектувати, наприклад, під окрему кімнату для дітей, зручну майстерню або тиху спальню з вбиральнею і ванною кімнатою. Але краще відразу розглянути проекти будинків з мансардою Львів, в яких заздалегідь все передбачено.
Істотною відмінністю від інших кімнат є те, що мансардне приміщення має похилі стіни, форма і нахил яких залежить від форми даху. Простір можна наповнити природним світлом за допомогою мансардних вікон. Мансардні вікна встановлюються в площину покрівлі, вони забезпечать більше проникнення світла, ніж звичайні вікна в вертикальних стінах. Тому незважаючи на те, що кімнати на мансардному поверсі часто мають невелику площу, візуально вони можуть здаватися просторими.
Як матеріал для будівництва мансардних будинків відмінно підійдуть пінобетонні блоки, газобетон або керамоблоки. Вибрати відповідний готовий проект будинку з мансардою Львів можна на сайті remontuem.lviv.ua. Будь-який з представлених в каталозі проектів може бути доопрацьований відповідно до індивідуальних побажань замовника.
Мансардний поверх – це житлове приміщення, розташоване під дахом і є повноцінним поверхом. Простір формується висотою стін і конфігурацією покрівлі. Чим більше кут нахилу покрівлі тим більше корисна площа і об’єм мансардного приміщення. Функціональне призначення приміщення мансардного поверху в будинку також може бути різноманітним. Головне, що її пристрій вирішує питання раціонального та економного використання коштів, вкладених в будівництво будинку з мансардою Львів.
Переваги будівництва будинку з мансардним поверхом
Плюс: традиційний зовнішній вигляд
На фотографіях американських або європейських житлових будинків в передмісті часто можна побачити двоповерховий мансардний будинок. Саме такий котедж і представляється нам ідеальним. Мансарда в ньому використовується як для спалень, так і для організації другого світла у вітальні.
Будинок з мансардою може бути практичніше, ніж одноповерховий, завдяки раціональному використанню ділянки. Та й в естетичному плані він непоганий, оскільки виглядає традиційно.
Плюс: фундамент коштує дешевше
Уявіть собі умовний будинок площею 100 метрів. Площа його фундаменту буде 100 метрів в одноповерховому варіанті і всього лише 50 метрів – в двоповерховому. Тобто вартість фундаменту зменшиться вдвічі, якщо ви виберете другий варіант. Правда, є й інші нюанси: на сходи потрібні як кошти, так і простір – близько 15 метрів на обох поверхах.
Плюс: мансарда дешевше повноцінного поверху
Незважаючи на те що цей пункт можна в першу чергу віднести до економкласу, він є і в більш дорогих проектах. Якщо ваш будинок коштує близько 8 мільйонів гривень, з мансардним другим поверхом ви зможете заощадити до чотирьохсот тисяч гривень.
Плюс: більший вибір проектів
Так як мансардні будинки дуже популярні і у них багато плюсів, архітектори частіше проектують саме такі варіанти. У каталогах польських і німецьких будинків є мансардний формат, будь то будинок площею 150 або 400 метрів. Ви отримуєте більший вибір планувань, вважаючи за краще мансардний тип котеджу.
Плюс: адаптивність і гнучкість планування
Спальні та дитячі на другому поверсі завжди займають більшу площу, ніж кухня і вітальня. На першому поверсі майже завжди є місце для ще одного приміщення – кімнати для батьків, кабінету, гостьової, кімнати прислуги. Таким чином, такий будинок легше адаптувати під нестандартні потреби, наприклад для трьох поколінь.
Плюс: затишні спальні в мансарді
Облаштувати спальні і дитячі в мансарді – відмінна ідея. Якщо зробити панорамне скління, ви отримаєте затишне місце для відпочинку і сну.
Інтер’єр мансарди виходить більш цікавим, якщо використовувати автентичні стилі. Тобто ті, де в оригінальному варіанті будинків теж були мансарди, наприклад шале.
Інші:
- Здешевлення вартості будівництва будинку. Обґрунтовано це меншим обсягом використовуваних матеріалів, і внаслідок зменшення вартості будівельно-монтажних робіт.
- Житлова площа будинку збільшується за рахунок використання горищного приміщення, розташованого під дахом.
- Утеплення даху скорочує тепловтрати, і відповідно збільшується енергоефективність всієї будівлі.
- Можливість застосування унікальних і цікавих інтер’єрних рішень за рахунок кута нахилу покрівлі (скошених стель), монтажу мансардних вікон.
- Зовнішній вигляд такого будинку ідеально відповідає сформованому уявленню про затишну оселю для великої і дружної сім’ї.
- Оздоблювальні роботи мансарди можуть проводиться паралельно з проживанням господарів на першому поверсі.
Незважаючи на всі переваги будинку з мансардою Львів, має він так само і недоліки, з якими у Вас є можливість ознайомитися трохи нижче.
Недоліки будівництва будинку з мансардним поверхом
Мінус: мансардний будинок виглядає звичайним
Але при цьому він виглядає ще й більш затишним. Мансарди підходять для спалень, дитячих кімнат і кабінету. Ванні кімнати теж виходять дуже комфортабельними.
Мінус: необхідність підніматися по сходах
Сходи небезпечні для дітей, літніх людей, вагітних і людей з вадами зору. Краще задуматися, чи буде зручний для вашої родини мансардний будинок. Чого в ньому буде більше – плюсів чи мінусів?
Інші
- Дотримання технології будівельно-монтажних робіт є основною умовою при зведенні мансардного поверху, тому при неправильному монтажі покрівельних конструкцій, їх ізоляції і утеплення можливі значні втрати тепла.
- Корисна площа будинку з мансардним поверхом втрачається за рахунок малого кута нахилу покрівлі.
- Збільшення грошових витрат на мансардні вікна (які доведеться використовувати при будівництві будинку такого типу) за рахунок специфіки віконного профілю і технології установки даних конструкцій.
- При скупченні снігу на мансардному вікні, виникає складність для забезпечення необхідного рівня освітленості житлового приміщення.
- Навіть правильний монтаж шумоізоляції мансардної покрівлі не рятує від шуму дощу незалежно від типу покриття (металочерепиця або м’яка).
Як формується ціна на будинок з мансардним поверхом
- Покрівля. Чим більше ухил даху, тим більше матеріалів буде потрібно на монтаж конструкції, пароізоляцію, вітроізоляцію, шумозахист, і її покриття.
- Стіни. Висота стін може варіюватися від 0,8 м до 1,8 м, в зв’язку з чим збільшується ціна на матеріали, робочу силу, і т.п .;
- Фронтони. При їх відсутності вартість поверху знизиться на 10-15%. При їх наявності конфігурація фронтону буде залежати від висоти стіни мансардного поверху та кута нахилу покрівлі, що впливає на обсяг використовуваних матеріалів і отже на ціну будівництва в загальному.
- Наявність і кількість мансардних вікон. Складність встановлення, вартість самих мансардних вікон значно впливає на ціну будівництва будинку в загальному.
Як розділити мансарду на кілька кімнат
Житлова кімната в мансарді – давня європейська традиція, яку з часом почали переосмислювати. Сучасна мансарда – це не просто горищне приміщення, але і популярний варіант для розміщення квартир.
У моді лофти і дворівневі апартаменти, адже мансарда – це тепле світле приміщення, в якому можна втілити будь-які дизайнерські ідеї.
Зонування простору мансарди
Перед покупкою мансарди варто заздалегідь продумати, як розділити простір і які функції відвести приміщенням. Ідеальний вихід – розділити простір мансарди на житлові та побутові приміщення.
Функція кожної кімнати повинна бути чітко визначена. Почніть із спальні – це серце мансарди, найсвітліше і тепле місце в приміщенні. Ізолюйте його від іншої частини будинку – це допоможе створити затишну і інтимну обстановку.
Поруч розташуйте приміщення, призначення яких доповнюють один одного. Вітальню краще облаштувати ближче до спальні. А кухню, навпаки, відокремити від зони відпочинку, щоб туди не проникали запахи їжі і вид кухонного начиння не псував враження про інтер’єр.
Ізольованого розташування вимагають ванна і комора. Шум побутової техніки заважає відпочинку, а сушарки для білизни, стелажі та коробки з речами захаращують інтер’єр.
Зонування за допомогою обробки інтер’єру
Зонування маленької мансарди
Іноді простір настільки малий, що суворе зонування просто неможливе. Тоді можна скористатися нестандартними інженерними рішеннями. Наприклад, відокремити кухонний куточок від обідньої зони віконцем. Вам буде легко подавати на стіл, а творчий безлад, який залишився після готування, буде прихований від сторонніх очей.
Кухню і обідню зону можна розділити або об’єднати за допомогою складних панелей або розсувних дверей. Ви отримаєте одне велике приміщення або два маленьких, об’єднаних одним стилем і функцією.
Невеликі ніші або виїмки в стінах стануть основою для створення шаф або міні-комор. Закрийте нішу завісою, драпіруванням або дверима з матовим склом і отримаєте абсолютно різні стилі. Простір при цьому буде використано раціонально.