При виконанні художніх, дизайнерських, архітектурних робіт, розписів автомобілів, тканин, порцеляни і т.д. постає питання про вибір інструменту для якісного нанесення рідких фарб, барвників, лаків. Найбільш досконалим, а часто і просто незамінним інструментом для такого роду робіт є аерограф – мініатюрний розпилювач. Аерографія Львів. При вмілому зверненні у виконавця з’являється можливість виконати найтонші тональні і кольорові переходи, наносити високоякісні лакові покриття, створювати незвичайні барвисті ефекти і багато іншого.
Види аерографів
Аерограф (Airbrush) – інструмент для нанесення рідких матеріалів за допомогою пневматичного розпилення. Будь-яка рідина, розбавлена до консистенції молока, може бути розпорошена аерографом. Однак якщо рідина дуже розбавлена, вона може неправильно лягати, тому вибір консистенції рідини – дуже важлива деталь. Крім того, для розпилення аерографом не підходять масляні і гуашеві фарби. Іншою, не менш важливою деталлю, є і тип аерографа. Перевага аерографа полягає в тому, що з його допомогою можна фарбувати будь-яку поверхню – від звичайного аркуша паперу до складного по конфігурації предмета – в обох випадках фарба ляже ідеально рівно і гладко. За допомогою аерографа можна зробити надзвичайно тонкі лесировки і незвичайно плавні переходи. Ніякими іншими засобами ви не досягнете такої якості, як би філігранно ви ними не володіли.
Аерографія Львів
Кожен художник, який вирішив зайнятися аерографією, повинен добре вивчити принципи роботи і устрій свого інструменту – адже аерограф вимагає ретельного догляду. І головне в догляді за аерографом – постійні промивання – при зміні фарби, в кінці роботи, навіть якщо ви просто вирішили перепочити – аерограф треба промити, інакше висохлі шматочки фарби засмітять його.
В цілому аерографи діляться на два типи: одинарної і подвійної дії.
Одинарної дії – це самий простий і доступний вид аерографів. Коли педаль (контроль подачі повітря) натиснута, барвник розпорошується з постійними характеристиками. Змінити ці характеристики просто: потрібно перерватися і злегка повернути вентиль подачі фарби. Аерографи одинарної дії корисні для хобі, ремесла, нанесення фарби через трафарет, настінного живопису. Акрилові фарби, керамічні і автоемалі зазвичай розпорошуються за допомогою аерографів одинарної дії. Аерографія Львів від remontuem.lviv.ua.
Подвійної дії – тобто одночасно можна контролювати подачу повітря і фарби. Якщо педаль аерографа подвійної дії повільно посунути назад, то кількість фарби, що розпилюється, плавно зросте. Таким чином, ви зможете контролювати товщину ліній і насиченість кольору під час нанесення фарби.
Яким би простим не був аерограф, він вимагає уваги і турботи з вашої сторони. Пам’ятайте, що це складний технічний пристрій, сукупність механічних частин і точних механізмів. В ідеалі аерографом повинна користуватися одна людина, відповідальна за його справність і обслуговування.
Найважливіше – визначитися, на яку основу буде наноситися малюнок: на папір, полотно, тканину, пластик, метал, скло і т.д. Доцільніше підбирати фарбу, враховуючи тип поверхні. Розвести фарбу потрібно до консистенції нежирного молока або навіть рідині. Якщо вона надто густа, розпорошення відбуватиметься важкувато або заб’ються сопла аерографа. Причому, який би не було виставлено тиск, результат буде той же.
Аерографія Львів від remontuem.lviv.ua
Багато фірм випускають фарби, вже розведені під розпорошення, але навіть їх можна розвести ще, якщо є така необхідність. Якщо потрібно, розводять також і грунти, лаки, медіуми.
Тема фарбових матеріалів занадто об’ємна, і, на превеликий жаль, в двох словах розповісти про все неможливо. Порада: ніколи не купуйте відразу всю лінійку кольорів від одного виробника. Краще візьміть якийсь колір у однієї фірми, якийсь у інший, протестує їх і зупиніться на тому, що найкраще підходить саме Вам. І завжди пам’ятайте, що, якщо вода або розчинник в чистому вигляді добре «йдуть» через аерограф, а фарба ні, значить, фарбувальний матеріал був погано Вами підготовлений.
Робота аерографом
Використання аерографа
Ось кілька основних правил експлуатації аерографа. Тримайте аерограф в руці як кулькову ручку: між великим і середнім пальцями, натискаючи на тригер вказівним. Корпус аерографа повинен лежати в руці зручно на зразок інструменту що пише. Будьте уважні і обережні, вміння правильно тримати аерограф дозволить легко і точно маніпулювати інструментом, домагаючись потрібного ефекту в роботі. Аерографія Львів написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com. Початківці часто пробують знайти свій, більш зручний спосіб тримання аерографа, виходячи зі своїх звичок. Не робіть цього, якщо хочете добитися відмінних результатів. На початку роботи необхідно провести перевірку: натискаючи на тригер, добийтеся того, щоб з аерографа йшов тільки потік повітря. Якщо під час цієї операції з’являться сліди фарби, введіть голку до упору в сопло. Для розпилення фарби одночасно з натисканням на тригер слід відпускати його назад. Зручна підставка під аерограф повинна бути закріплена на робочому столі так, щоб виключити його пошкодження або падіння на підлогу.
Аерографія Львів написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com
Догляд за аерографом
Неправильний догляд за аерографом унеможливить його ефективне застосування. Він може стати некерованим. Ключовий момент обслуговування полягає в ретельному догляді та чищення, що потребує часу і уваги. Дуже важливо чистити аерограф після кожного, навіть короткочасного, застосування. Навіть якщо він працював лише кілька хвилин, його необхідно очистити. Інакше є ризик, що він засмітиться, і це може пошкодити його або навіть вивести з ладу. Аерографія Львів.
Крім того, фарба в ємності повинна бути правильної молочної консистенції; аерограф не може самоочищатися і позбавлятися від засохлої фарби. Тиск повітря ніколи не повинен перевищувати величини, рекомендованої виробником. Зниження його рівня не погіршить розпилення фарби, але перевищення тиску не тільки призведе до поганих результатів, а й може пошкодити з’єднання і ущільнення повітряного клапана.