Прийоми для крихітній спальні по збільшенню простору
Найнадійніший спосіб нарощування квадратних метрів — перепланування. Простір стане фізично більше, зможете розмістити робочий або туалетний столик на додаток до ліжка. Об’єднати маленьку спальню можна з балконом або знести стіну між нею і сусідньою кімнатою, пересунувши перегородку подалі.
Це рішення вимагає фінансових, фізичних вкладень, ремонт вийде капітальний: зате замість 6 кв ви зможете отримати 8-10.
Якщо балкона в спальній кімнаті немає, а зносити стіни ви не збираєтеся спробуйте візуальні способи для збільшення площі 6 кв м:
- Дзеркала. Найпростіший, часто використовуваний прийом: приміщення, відбиваючись у дзеркалах, виглядає в 1,5-2 рази просторіше. Розмістити їх можна над спальним місцем або за його боків, щоб заходячи в кімнату ви відразу бачили відображення.
- Білий колір. Не просто світлий, а саме білосніжний. Використовувати в обробці меблів: чим більший відсоток поверхонь буде в цьому відтінку, тим вільніше буде виглядати інтер’єр маленької спальні.
- 3D-ефект. Шпалери з панорамними видами і 3Д-малюнками тільки здаються на перший погляд несерйозним рішенням, насправді створюють відмінну ілюзію. Завдяки їй входять в спальню люди не зможуть оцінити реальний розмір.
На фото спальня з білими стінами
Яка планування краще підійде?
Дизайн маленької спальні 6 кв м починається з розстановки меблів. На невеликій площі особливо не розгуляєшся, при стандартній плануванні крім ліжка з приліжковими тумбами в кімнаті нічого більше не поміститься. Але якщо включити фантазію, знайдуться інші рішення.
Замінивши тумби на колони ви отримаєте ефективне рішення проблеми зберігання. Якщо місця у пеналах недостатньо, повісьте між ними настінні шафи. Єдиний мінус такої функціональної меблювання — нікуди покласти книгу або телефон перед сном.
Але вирішується проблема просто: зробіть невелику полицю на стіні над узголів’ям.
Тумби все-таки потрібні? Тоді граємо з розмірами: ліжко можна взяти не 2*2 (вона займає цілих 4 квадрата!), а замінити на більш компактну модель — 1,4-1,6 метра шириною (2,8-3,2 м2 відповідно). Для невисоких людей підійдуть моделі, довжиною 180-190 см, замість 200-210. Тумби також існують зменшені: не 50*40 см, а 30*30. З таким підходом залишиться місце на вузький шафа або пару комодів.
І остання підказка: ліжко не обов’язково ставити по центру! Посуньте її в кут: знадобиться всього 1 тумбочка, звільниться місце для туалетного столика або шафи.
Важливо! Продумувати зони, використовувати фізичні прийоми зонування не варто: швидше всього на 6 кв поміститься тільки одна — спальне. Якщо відокремити якусь частину все-таки необхідно, скористайтесь кольором і світлом.
На фото варіант розташування комода
В якому кольорі оформити?
Колірна гамма в оформленні маленької спальні площею 6 м2 відіграє важливу роль. Ми вже згадували, що основним краще зробити білий: він буквально стирає кордони, змінює сприйняття простору. Але якщо білі кімнати викликають неприємні асоціації, використовуйте аналоги:
- Бежевий. Теплий світлий колір подарує затишок спальні з північними вікнами. Він відмінно підходить для класичного, сучасного стилю. Використання різних відтінків додає глибини: світлий для основної обробки, темний, насичений для акцентів.
- Сірий. Південним або південно-східним спалень, залитим сонцем, хочеться трохи знизити температуру: для цього використовують холодний, спокійний сірий. Підходить для стін, підлоги і стелі (хоча останній краще зробити білим). Поєднується з чорним, яким зазвичай виділяють невеликі акценти, аксесуари.
На фото поєднання бежевого з синім
Не варто забувати про кольоровій палітрі. При виборі кольору пастельної гами орієнтуйтеся на напрям вікон: теплі (світло-жовтий, персиковий) для північної сторони, холодні (блакитний, світло-зелений) для південної. Пастель розбавляють білим, сірим або бежевим, щоб додати легкості в дизайн.
Які меблі підібрати?
Те, що на 6 кв розмістити багато меблів — не секрет. Тому ті вироби, що поміщаються повинні бути максимально функціональними: наприклад, ліжко вибирайте не звичайну, а з висувними ящиками під матрацом — у них зберігають постільна, одяг. А ще висунутий ящик в нічний час може замінювати тумбу.
Білизняний ящик найчастіше також вбудовується в ліжко: для цього вона обладнується підйомним механізмом. Іноді ящик для білизни виносять в головах — зручний, компактний спосіб.
Основні вимоги до меблів в невеликій спальні:
- Колір. Темні відтінки під забороною — вироби виглядають громіздко. Світле дерево або класичний білий виглядають легше.
- Компактність. У продажу є зменшені по ширині або глибині вироби — в умовах обмеженої території краще використовувати їх.
- Візуальне збільшення простору. Для цього вибирайте моделі з глянцевими або дзеркальними фасадами.
Що врахувати в декорі і освітленні?
Наявність в обстановці декоративних елементів — питання спірне. З одного боку місця і так не вистачає, а з іншого без них спальня буде виглядати порожньою, необжитої. Щоб уникнути цього, використовуйте декор по мінімуму і, бажано, щоб він був корисний.
Почнемо з текстилю: обов’язковий атрибут будь-якої спальні — штори. Блекаути з непросвечивающего матеріалу забезпечують повну темряву навіть вдень, дозволяючи вранці вихідного дня поспати довше.
Тепер прикраса ліжка: подушки, пледи. Кілька невеликих думок можуть повністю змінити сприйняття кімнати. Плюс також у тому, що декоративні наволочки можна міняти хоч кожен сезон.
На стіни вішають картини (дотримуйтесь співмірність: замість 1 величезною 2-4 маленькі), килими (так, вони знову в моді!), декоративні віночки (популярні не тільки під Новий рік).
Відмовтеся від об’ємних фігур, типу оленячих рогів — вони створюють зайві тіні, виглядають громіздко.
На фото декоративні подушки на ліжку
Останній важливий нюанс — освітлення. Заздалегідь продумайте де саме будуть перебувати джерела світла: наявність однієї стельової люстри у спальні незручно, її обов’язково доповнювати світильниками на приліжкові тумби. А якщо вдалося виділити місце під шафу або стіл — біля них також повинні бути свої джерела.
Фото реальних інтер’єрів
Хоч простір 6 кв маленьке, грамотно оформити його складніше, ніж середні кімнати 10-12 кв. По-перше, більше ймовірність допустити помилку — вона просто буде помітніше. По-друге, швидше за все доведеться замовляти меблі за індивідуальним проектом, а коштує вона недешево. По-третє, потрібно врахувати багато нюансів, щоб не зробити кімнату зрительно менше, перетворивши в темну комірчину.
На фото спальня з сірими стінами
Підіб’ємо підсумок: основними предметами інтер’єру стануть ліжко, тумби, головним кольором — білий, а прийоми начебто дзеркал, 3D-зображень всі також відмінно працюють.
rc=”/img/resized/2592/spalnya-6-kv_5fc9b2bd89272.jpg”>
rc=”/img/resized/2592/spalnya-6-kv_5fc9b2bd659e9.jpg”>
rc=”/img/resized/2592/spalnya-6-kv_5fc9b2bd20c24.jpeg”>