Текстильні шпалери Львів. Мабуть, жоден вид шпалер не надає приміщенню стільки тепла і затишку, як текстильні. Прикраса стін тканинними покриттями має багатовікову історію. Чого тільки варті Петергоф і експозиції кімнат в Музеї Метрополітен в Нью-Йорку. У зв’язку з тим, що раніше поклеїти текстиль мали можливість тільки вищі верстви суспільства, включаючи дворянських осіб і самих королів, на малюнках ми часто можемо побачити зображення лілій в різних виконаннях. Ще в Візантії лілія була знаком приналежності до королівського роду. Вона ж стала традиційним символом королів Франції.
Багатовишукані інтер’єри набували свій закінчений шикарний вид саме завдяки текстилю. Адже жодна фактура не зрівняється за красою і розкоші з тканиною, яка ніжно обволікає кімнату, даруючи присутнім відчуття відчутного комфорту. Цей спосіб декорування стін і зараз відноситься до одного з найдорожчих видів обробки.
Поклеїти текстильні шпалери у Львові може бути пов’язано з безліччю труднощів, уникнути яких можна лише шляхом дотримання певних правил роботи з настільки непростим матеріалом. Дуже важливо уважно поставитися до підготовки стін, тому що текстиль вимагає ідеальної поверхні без перепадів і нерівностей. Особливо варто звернути увагу на підготовку стін під шовкові шпалери, так як найменші дефекти будуть видні під різними кутами.
Текстильні шпалери у Львові
Текстильні шпалери бувають трьох видів:
- безшовні
- рулонні
- складені з окремих панно
Текстильні шпалери мають свої особливості:
- Внаслідок технологічного циклу, допустимо заводське горизонтальне зміщення малюнка. У різних виробників свої норми і допуски, вони можуть доходити до 1-1.5 см на один метр ширини матеріалу. Можлива також розбіжність ширини полотна, зазначеної в каталозі, з фактичним розміром. Якщо виробник допускає це, в каталозі після цифри, що вказує на ширину, буде напис «cirka» (близько). Ці розбіжності з’являються, коли тканина на заводі наклеюється на підкладку і через вологу, що знаходиться в клеї, з’являються незначні деформації. Так само це може відбуватися внаслідок натягу тканини верстатами для подальшого склеювання з основою і навіть внаслідок того, що нитки, що складаються з натуральних волокон, мають різну товщину. Зараз при виробництві шпалер використовується сучасне високоточне обладнання і подібного роду відхилення зустрічаються не часто.
- Внаслідок того, що рулон намотується одним полотном розміром 50м, виробник залишає за собою право на припущення дрібного браку (вузлики, крапля машинного масла і ін.). Контроль якості заводу-виробника зазначає ці місця спецстікером. Таких помарок може бути не більше трьох на 50-ти метрах;
- При псуванні декількох полотен, докупити потрібний обсяг «в колір» практично неможливо, тому що колірна палітра в різних партіях різниться.
На що варто звернути увагу при виборі рулонних шпалер:
При обклеювання великих площ, в тих випадках, коли використовуються пагонажні шпалери більш 3-х рулонів по 50м, необхідно уважно ознайомитися з маркуванням виробника. Послідовність поклейки рулонів повинна відповідати рекомендаціям виробника, послідовно – від №1 і далі. Дана рекомендація допоможе Вам уникнути помітних погляду колірних переходів. Не варто, наприклад, клеїти після рулону №1 рулон №4, необхідно чітко дотримуватися послідовності.
Текстильні шпалери не так широко поширені в Україні. Даний вид відноситься до дорогих і ексклюзивних, ціна за поклейку текстильних шпалер помітно вище, і замовники, природно, чекають ідеального виконання. Але, як і всі вироби з натуральних матеріалів, дорогі текстильні шпалери у Львові мають свої особливості в кінцевому варіанті поклейки. Якщо ви бачите ідеальну безшовну текстильну поверхню, то це або безшовний текстиль, або його дешева альтернатива – вініл. Стики на текстильних шпалерах відрізняються від стиків на інших видах шпалер. В Європі замовники прекрасно розуміють, що при поклейці на стіні будуть видні шви. Кінцевий вигляд цих швів, безумовно, буде залежати від майстерності робітників, які виконали цю роботу. В ідеалі шов повинен бути елегантно оксамитовим від природного стику акуратно обрізаних волокон тканини.
Наявність правильного шва на текстильних шпалерах – це хороший тон, винятковий почерк ручної роботи. Поверхня шва ні в якому разі не повинна бути забруднена клеєм, а самі нитки повинні бути щільно зістиковані одна з одною, в іншому випадку шпалери будуть безповоротно зіпсовані. В даний час в Україні багато магазинів відмовляються від продажу ексклюзивних шпалер саме через нерозуміння специфіки настільки вишуканого матеріалу. Робиться перевага колекціям, де цей шов не видно взагалі або видно мінімально. Ступінь вираженості шва залежить від особливостей плетіння того чи іншого виду тканини.
Текстильні шпалери у Львові від remontuem.lviv.ua
Окремі панно
Найдорожчий вид текстильних шпалер. Одним з найбільш популярних виробників шпалер в цьому класі є англійська фірма «DeGOURNAU». Ці панно складаються з окремих шовкових полотен, які не повторюються між собою, а продовжують один одного створюючи єдину картину. Зображення на них наносяться вручну професійними художниками.
Зайве говорити, що будь-які речі ручної роботи вимагають особливого ставлення. Ексклюзивні дорогі панно – практично твори мистецтва, робота з якими вимагає не тільки граничної акуратності, але і бездоганної техніки.
Даний вид матеріалу покладено клеїти не відразу на стіну, а на попередньо наліплену флізелінову підкладку. Вона робить основу рівною, білою, рівномірно вбирає і запобігає появі тріщин.
Недоліки текстильних шпалер
До головних недоліків текстильних шпалер можна віднести те, що:
- вони досить мазкі і притягують пил;
- такі шпалери потребують тільки сухого чищення.
Багато виробників текстильних шпалер подбали про усунення цього недоліку, застосувавши спеціальні антистатичні просочення і просочення від вицвітання.
Як чистити текстильні шпалери
Після ремонту завжди залишаються надлишки невикористаних шпалер. Якщо обрізки паперових, вінілових та інших нехитрих видів шпалер можна сміливо викидати, то текстиль (хоча б невеликий шматок) вкрай рекомендується залишити. Причина дуже проста: якщо Ви випадково забруднили вже наклеєні шпалери, не варто тут же на стіні намагатися виправити становище. Як ми вже писали раніше, текстиль – матеріал дуже делікатний і ніжний. Самостійно можна спробувати відчистити забруднення засобом для так званої сухої чистки, наприклад, «Vanish». АЛЕ! Настійно рекомендуємо спочатку «потренуватися» на обрізку, в іншому випадку, Ви ризикуєте лише погіршити ситуацію.
Необхідно пам’ятати, що поверхня текстильних шпалер є не що інше, як дорога тканина, привести в непридатність яку можна при будь-який необережній дії. Досить краплі клею, щоб шпалери були безнадійно зіпсовані.
Вибір клею
Перед початком робіт необхідно знати, який клей найкраще використовувати. Для цієї роботи ідеально підходить готовий клей SEM-MURALE.
Як поклеїти текстильні шпалери у Львові
Для зменшення кількості обрізків прорахуйте, як будуть приходити полотна до віконних і дверних прорізів. Уважно ознайомтеся з інформацією на рулоні. Звірте артикул і колір. Відріжте тільки два полотна з запасом 10см для точного підрізу під стелею і близько підлоги, не забувши при цьому поєднати малюнок.
Перед наклеюванням ви повинні чітко розуміти, на яку основу приклеєна тканина:
Якщо це флізелінова основа, клей можна наносити на стіну, а саме полотно не піддавати попередній обробці;
Якщо це паперова основа, клей можна акуратно нанести на самі шпалери, почекати трохи часу для того, щоб папір набрав в себе вологу і після цього приклеїти. Так само є другий варіант: нанести клей на стіну, але при цьому попередньо підготувати полотно, обробивши його водою за допомогою губки. У цьому випадку кількість води потрібно строго дозувати, щоб волога не пройшла наскрізь і не намочила шви. Так як тканина дуже гігроскопічний матеріал, навіть маленька крапля розходиться по ній, перетворюючись в велику пляму, яка після висихання може залишити розводи, навіть якщо вода була чистою. Це пов’язано з тим, що нитки тканини пофарбовані фарбами на водній основі.
У будь-якому випадку при поклейці текстильних шпалер потрібно строго стежити за кількістю клею. Його має бути достатньо, що б все полотно приклеїлося рівномірно, але і без надлишків, щоб він не просяк полотно наскрізь і не вийшов через шви. Якщо клей потрапив на зовнішню сторону шпалер, полотно, по можливості, необхідно замінити.
Якщо після висихання все в порядку і якістю роботи Ви задоволені – продовжуйте обклеювання решти приміщення.
Текстильні шпалери у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com
Технологія поклейка текстильних шпалер з відрізними краями
Для того щоб шов був акуратним, деякі виробники випускають полотна з повторюваним (задвоєння) малюнком по краях. Як вказує сам виробник, робиться це для зручності транспортування, щоб уникнути пошкодження делікатно виконаного краю. Якщо такі шпалери поклеїти встик, буде видно задвоєння малюнка по шву. В цьому випадку шпалери клеяться внахлест з поєднанням малюнка, потім по лінійці, гострим канцелярським ножем відрізаються зайві краї. Щоб уникнути плям потрапляння клею на зовнішню поверхню полотна повинно бути виключено.
Якщо до рулону додається інструкція і на ній написано «warning untrimmed» або це текстильні шпалери у Львові японського виробництва, де чітко видно, що паперова підкладка не доходить до краю полотна – значить ця рекомендація стосується саме до них.
Технологія поклейки текстильних шпалер з реверсом
Якщо в інструкції до рулону Ви побачили такий знак «↑ ↓» – це означає, що полотна повинні клеїтися на зустріч один до одного.
Візьміть рулон, наріжте його на полотна потрібної довжини і на кожному полотні, зі зворотного боку, проставте стрілочку, що вказує на початок рулону. Перше полотно клеїться стрілочкою вгору, друге стрілочкою вниз, третє знову стрілочкою вгору. Таким чином, у нас правий край шпалер буде поєднуватися з правим краєм, а лівий з лівим.
У даних шпалер колір правого краю може бути трохи світліше або темніше лівого, даний перепад відтінку невловимий нашим поглядом до поклейки, але якщо їх поклеїти стандартним способом, буде видно різкий перехід світлого краю до темного.
Ці шпалери йдуть без малюнка і їх не потрібно поєднувати за рапортом.