Рідкі шпалери Львів. Напевно, більшість читачів уже чули про особливий різновид декоративної штукатурки, яку називають рідкими шпалерами. Багато хто навіть встигли випробувати можливості цього матеріалу на власній практиці. Давайте спробуємо розібратися в перевагах і недоліках, якими володіють рідкі шпалери.
Переваги та недоліки рідких шпалер
Різновид декоративної штукатурки, про яку піде мова в цій статті, отримала свою назву завдяки целюлозі, яка і складає основу рідких шпалер. До речі, саме склад формує основні переваги, якими характеризується представлене покриття:
- під час нанесення рідких шпалер на стіну немає необхідності в здійсненні цілого переліку трудомістких операцій, які характерні для традиційних паперових шпалер – виміри, розкрій рулону на шматки заданих розмірів, нанесення клею, розгладження полотна по поверхні стіни і т. д .;
- при нанесенні представленого покриття використовується мінімум вільного простору (шпалери не потрібно розстилати по всій кімнаті і здійснювати з ними різні маніпуляції, забруднюючи клеєм всю кімнату);
- для обробки приміщення використовується мінімальний набір інструментів – невелика ємність для розведення хлопкообразної суміші, шпатель, кельма і затиральна дошка (в деяких випадках використовується спеціальний розпилювач);
- повна відсутність стиків на стінах і здатність приховувати під собою деякі вади декоруємої поверхні (поглиблення, невеликі тріщини і т. д.);
- рідкі шпалери у Львові дозволяють стінам дихати;
- комбінуючи різні кольори, на поверхні стін можна створювати цілі твори мистецтва;
- рідкі шпалери, нанесені на стіну одного разу, будуть служити своїм власникам протягом більш ніж 10-ти років;
- рідкі шпалери легко можна відремонтувати, приховавши «позначки», залишені кігтями домашніх вихованців, або юним художником, що пізнає світ;
- можливість повторного використання вихідного матеріалу;
- мінімум догляду (для того щоб підтримувати рідкі шпалери в чистоті, їх поверхню досить пропилососити).
Рідкі шпалери у Львові
Як бачимо, переваг у рідких шпалер маса, але це зовсім не означає, що у них відсутні недоліки. Перший з них – висока вартість матеріалу. Другим недоліком можна вважати їх непристосованість до миття. При сильному забрудненні поверхні необхідно просто вирізати пошкоджений фрагмент, розмочити його у воді і нанести суміш на стіну, застосувавши стандартну технологію. Також для заміни зіпсованого фрагмента можна розвести у воді невикористані раніше залишки матеріалу (якщо вони звичайно збереглися).
Підготовка стін перед нанесенням рідких шпалер
Незважаючи на те, що рідкі шпалери здатні приховати деякі вади поверхні (невеликі поглиблення і виступи), підготовка стін перед нанесенням цього матеріалу вимагає особливої уваги. Вся справа в тому, що помітні перепади поверхні, наявність декількох шарів фарби на стінах, металеві включення (капелюшки саморізів, фрагменти арматури і т. д.), шар старих шпалер – все це може звести нанівець ваші старання по облаштуванню естетичної та декоративної поверхні . Плями від протікання води, іржа від металу, фарба від старих шпалер – ці елементи, приховані під поверхнею целюлозної штукатурки, рано чи пізно себе проявлять. І зовнішній вигляд кінцевого результату вас вже точно не порадує.
Рідкі шпалери у Львові можна сміливо наносити на наступні поверхні:
- бетон;
- стіни, вкриті шпаклівкою;
- цегляні оштукатурені поверхні;
- дерев’яні поверхні (в тому числі МДФ, фанера, і ДВП);
- пофарбовані стіни;
- гіпсокартон.
На всі вищеперелічені поверхні допускається наносити рідкі шпалери. Однак, для того, щоб кінцевий результат вас не розчарував, необхідно дотримуватися загальних рекомендацій, що стосуються підготовки поверхонь. Представляємо їх вашій увазі:
- шари старої фарби, шпалер і шпалерного клею повинні бути безслідно знищені;
- цвяхи, саморізи та інші металеві елементи необхідно повністю видалити ( «пощадити» можна лише ті, які відповідають за кріплення матеріалів і будуть виконувати свою основну функцію після ремонту);
- поверхня стіни повинна бути вирівняна шпаклівкою, зачищена наждачним папером і загрунтована складом глибокого проникнення;
- на заключному етапі підготовки поверхню слід обробити спеціальною шпаклівкою, призначеної для рідких шпалер (в якості альтернативи можна використовувати світлу водоемульсійну фарбу).
Використовувати нітроемалі і олійні фарби при фарбуванні стін також не рекомендується. Адже після цього стіна не зможе «дихати». Подібні матеріали допускається наносити лише на окремі металеві елементи (або в місцях сильних патьоків води), та й то в незначних кількостях.
Для того щоб рідкі шпалери мали хороше зчеплення з пофарбованою поверхнею, в водоемульсійну фарбу можна додати трохи клею ПВА.
Рідкі шпалери у Львові від remontuem.lviv.ua
Особливості підготовки бетонної поверхні
Якщо ви маєте справу з бетонною або заштукатуреною поверхнею, то в цьому випадку поверхня вирівнюється гіпсовою шпаклівкою. Після висихання на стіну слід накласти кілька шарів проникаючої грунтовки і не менше трьох шарів водоемульсійної фарби. Така велика кількість операцій пов’язано з високою водовбирною здатністю бетонних поверхонь.
Ці ж рекомендації будуть актуальні для старих поверхонь (наприклад, для стін «хрущовських» багатоповерхівок). Адже ніхто не знає, з чого вони зроблені, і які склади згодом можуть проявитися на поверхні рідких шпалер.
Підготовка поверхонь з гіпсокартону
При підготовці гіпсокартону до нанесення рідких шпалер необхідно шпаклювати всю площу декоруємої поверхні. Деякі люди обмежуються простою обробкою стиків між листами гіпсокартону. В результаті на зовнішній поверхні шпалер можуть проступити світлі смуги, від яких буде неможливо позбутися. Рідкі шпалери у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com.
В цілому, послідовність підготовки гіпсокартону виглядає стандартно: нанесення шпаклівки, грунтування і обробка світлою вододисперсійною фарбою (на три частини емалі додаємо одну частину клею ПВА). Не забуваємо при цьому про схильних до корозії саморізах. Їх капелюшки слід покрити олійною фарбою і додатковим шаром шпаклівки.
Поверхню стін, на якій були помічені патьоки води, обов’язково слід обробити олійною фарбою. Це стосується будь-яких поверхонь, які використовуються для нанесення рідких шпалер (гіпсокартон, штукатурка, бетон і т. д.).
Підготовка рідких шпалер до нанесення
Процес приготування рідких шпалер триває від 10-ти до 12-ти годин. Отже, приступати до їх приготування необхідно заздалегідь (можна навіть відразу після грунтування стін).
В упаковку з рідкими шпалерами може входити відразу кілька компонентів. Висипавши всі інгредієнти (за винятком декоративних добавок) в одну велику ємність, її вміст слід перемішати, додаючи воду. Перед змішуванням з водою суміш бажано збити руками. Це робиться для того, щоб позбутися від злиплих грудок.
Рідкі шпалери у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com
Нанесення шпалер на стіну
Для нанесення рідких шпалер на поверхню стіни нам знадобиться наступний інструмент: шпатель, штукатурна терка і кельма. Якщо ви плануєте нанести поверх шпалер шар акрилового лаку, який додасть поверхні додаткову міцність, то для цих цілей слід використовувати пневматичний пістолет (пульверизатор).
Розчин наноситься на стіну пластмасовою затирочною дошкою або кельмою. Розподіляючи шпалери по поверхні стіни, інструмент слід тримати під кутом 10 ° … 15 °. При цьому у вас має виходити рівномірне покриття товщиною 2 … 3 мм.
Шпалери наносяться на стіну окремими фрагментами, площа яких становить приблизно 1м. Кожен фрагмент після нанесення вирівнюється теркою, попередньо змоченою у воді.
Сохне поверхню 2-3 дня. Як і після цього періоду шпалери можна покривати лаком. За допомогою рідких шпалер, комбінуючи різні колірні рішення, можна прикрашати стіну яскравими і ексклюзивними візерунками. Але для цього попередній ескіз майбутнього малюнка необхідно нанести на стіну олівцем. В даному випадку якість кінцевого результату безпосередньо залежатиме від ваших творчих здібностей.
І наостанок, розповімо про те, як видалити зі стіни рідкі шпалери у Львові, які відслужили свій термін. Для початку старі шпалери необхідно змочити гарячою водою. Зробити це можна, використовуючи ганчірку, валик, губку або звичайний віник. Якщо шпалери були нанесені на стіну товстим шаром, дану процедуру можна виконати кілька разів. Вода швидко вбереться в поверхню і зробить структуру шпалер м’якшою. В результаті, через кілька хвилин, використовуючи звичайний шпатель, можна легко видалити застарілий декоративний шар.
FAQ
Що таке рідкі шпалери і які їх основні переваги?
Рідкі шпалери – це декоративне покриття для стін, виготовлене з натуральних волокон, целюлози, бавовни, шовку, мінеральних компонентів та клею. Основні переваги рідких шпалер включають екологічність, відмінну звуко- та теплоізоляцію, стійкість до механічних пошкоджень, легкість в нанесенні та можливість ремонту без повного демонтажу покриття. Вони також не мають швів і створюють рівномірну поверхню.
Яка підготовка стін необхідна перед поклейкою рідких шпалер?
Перед поклейкою рідких шпалер стіни повинні бути ретельно підготовлені. Спочатку необхідно видалити старі покриття, такі як шпалери або фарба. Потім стіни потрібно очистити від пилу та забруднень. Якщо на стінах є тріщини або нерівності, їх слід зашпаклювати та відшліфувати. Для досягнення найкращого результату стіни також потрібно загрунтувати спеціальними засобами. Докладніше про процес підготовки можна дізнатися за посиланням шпаклювання стін львів
Які інструменти та матеріали необхідні для поклейки рідких шпалер?
Для поклейки рідких шпалер необхідні наступні інструменти та матеріали: відро для змішування, шпатель або пластиковий шпатель для нанесення, гладилка або валик для розгладжування, грунтовка для стін, шпаклівка (при необхідності вирівнювання), рідкі шпалери та вода. Вибір інструментів може варіюватися залежно від техніки нанесення та особливостей приміщення.
Як правильно наносити рідкі шпалери?
Нанесення рідких шпалер включає кілька етапів. Спочатку готують суміш, змішуючи рідкі шпалери з водою згідно з інструкцією виробника та залишають її на декілька годин для набухання. Потім наносять суміш на підготовлену поверхню за допомогою шпателя або пластикового шпателя. Шари повинні бути рівномірними, без пропусків та нерівностей. Після нанесення суміш розгладжують валиком або гладилкою, щоб досягти однорідної текстури.
Який час висихання рідких шпалер?
Час висихання рідких шпалер залежить від товщини нанесеного шару, температури та вологості приміщення. Зазвичай повне висихання займає від 24 до 72 годин. Важливо забезпечити належну вентиляцію приміщення під час висихання, але уникати протягів, щоб не порушити структуру покриття.
Як доглядати за рідкими шпалерами?
Рідкі шпалери потребують мінімального догляду. Для очищення поверхні від пилу можна використовувати суху м’яку щітку або пилосос з насадкою для м’яких меблів. Якщо на шпалерах з’явилися плями, їх можна видалити за допомогою вологої ганчірки. У разі серйозних пошкоджень, наприклад, подряпин або відшарувань, пошкоджену ділянку можна легко замінити новим шаром рідких шпалер, підготувавши поверхню відповідним чином.
Чи можна самостійно виконати поклейку рідких шпалер?
Самостійна поклейка рідких шпалер цілком можлива, оскільки процес нанесення досить простий і не потребує спеціальних навичок. Однак важливо уважно слідувати інструкціям виробника та ретельно підготувати поверхню стін. Якщо виникають сумніви або є потреба в більш складних роботах, можна звернутися до професіоналів. Детальніше про ціни та послуги можна дізнатися за посиланням поклейка шпалер львів.
Яка вартість поклейки рідких шпалер у Львові?
Вартість поклейки рідких шпалер у Львові залежить від кількох факторів: площі приміщення, складності роботи, вибору матеріалів та необхідності підготовчих робіт. Зазвичай ціни коливаються від 100 до 300 гривень за квадратний метр. Для точного розрахунку рекомендується звернутися до фахівців для оцінки обсягу робіт та складання кошторису. Детальніше про вартість можна дізнатися за посиланням Ремонт стін Львів.
Чи можна наносити рідкі шпалери на будь-які поверхні?
Рідкі шпалери можна наносити на різні поверхні, такі як бетон, гіпсокартон, штукатурка та навіть дерево. Однак перед нанесенням рідких шпалер поверхня повинна бути ретельно підготовлена: вирівняна, очищена від пилу та загрунтована. У разі наявності великих нерівностей або тріщин, поверхню необхідно зашпаклювати. Для досягнення найкращого результату рекомендується звернутися до професіоналів за посиланням вирівнювання стін львів.
Як вибрати якісні рідкі шпалери?
Вибір якісних рідких шпалер залежить від декількох факторів. Перш за все, зверніть увагу на склад шпалер: вони повинні містити натуральні компоненти, такі як целюлоза, бавовна або шовк. Також важливо ознайомитися з відгуками користувачів та рекомендаціями виробника. Якісні рідкі шпалери мають однорідну структуру, легко наносяться та забезпечують рівномірне покриття. Не варто економити на матеріалах, оскільки дешеві варіанти можуть мати низьку якість та скоротити термін служби покриття.