Прокладка та заміна кабелю :: Ціни у Львові

Монтаж здійснюється декількома способами: прихованим, відкритим і комбінованим. Для відкритої проводки можна використовувати кабелі ВВГ і NYM. З прихованою проводкою справи йдуть складніше. Вона ділиться на змінну і незмінну. Провід змінної проводки прокладаються всередині гофри (пластикових труб) і при бажанні, ви завжди можете замінити кабель. Щоб провернути такий трюк з незмінюваною проводкою доведеться руйнувати шар штукатурки, під яким похований сам кабель. Прокладка та заміна кабелю у Львові.

Прокладка та заміна кабелю :: Ціни у Львові

Розглянемо ближче обидва варіанти.

— Проводка для ледачих (зовнішня)

Відкрита проводка це більш швидкий, дешевий і легкий варіант проводки для приміщень.

Прокладка та заміна кабелю у Львові

Види зовнішньої проводки:

Проводка в ретро-стилі. Варіант являє собою скручений дріт на керамічних ізоляторах. В останні кілька років такої спосіб знову стає популярнішим. Адже все нове — це добре забуте старе, та й кому не хочеться автентичності ?! Єдина проблема — матеріали. Керамічні ізолятори також складно дістати, як кавуни взимку. Так, в господарському гіпермаркеті їх не купиш, але їх все ще можна знайти на полицях барахолок. Було б бажання.

Прокладка та заміна кабелю :: Ціни у Львові

Проводка на скобах. Це більш сучасний варіант ретро-проводки на скобах. Замість керамічних ізоляторів тут пластикові скоби, а дроти в матерчастій ізоляції замінили кабелем із загальною ізоляцією. Для прокладки краще використовувати жорсткі одножильні мідні кабелі з подвійною і потрійною ізоляції (ВВГнг і NYM). Перетин для розеток не менш 2,5 кв.мм. На відміну від попереднього варіанту тут дроти кріпляться електротехнічними скобами.

Важливо: якщо ви використовуєте недорогий кабель (ПУНП) — не забудьте підготувати негорючу металеву прокладку. Прокладка повинна виступати на 10 мм по обидва боки від кабелю. Ви також можете залишити повітряний зазор. Прокладка та заміна кабелю у Львові від remontuem.lviv.ua.

Так, такий спосіб непривабливо виглядає, зате зменшує витрати на декор і робиться за пару годин.

Проводка в плінтусі, коробі і гофрованій трубі. В цьому випадку кабелі розташовуються в заздалегідь встановлених коробах або трубах. Канали виготовлені з пластику і не підтримують горіння, а також маскують непривабливі дроти. Кріпляться труби і короби кліпсами або стяжками.

Прокладка та заміна кабелю у Львові від remontuem.lviv.ua

Прокладка та заміна кабелю :: Ціни у ЛьвовіВажливо: якщо ви прокладаєте проводку в дерев’яному будинку — почекайте поки він висохне (осяде), інакше пластикові короба почне «гнути» разом з будинком.

Пам’ятайте, що на даний момент в магазинах продаються безліч варіантів накладних розеток, які можна кріпити відразу на стіну. Вдома є цікавий дослідник? Не біда, придивіться до розеток зі шторками, безпечними для дітей.

— Прихована проводка

Після розмітки переходимо до шроблення стін і установки електричного кабелю. Для підрозетника свердлимо окремий отвір. Зробити це можна перфоратором зі спеціальною коронкою (розмір коронки залежить від коробки). Прокладка та заміна кабелю у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com.

В отвір встановлюємо монтажну коробку (підразетник) і закладаємо її штукатуркою. Розетка кріпиться до підразетника за допомогою шурупів, вимикачі встановлюються в обрив фазного кабелю (вимикачі монтуються так само, як і розетки).

Важливо: зовнішні краї коробки повинні бути втоплені за рівнем стіни і не виступати за неї!

Гофру в канавці закріплюємо зажимами або поперечними розпірками через кожні 30-35 см. По всій довжині штроби укладаємо захисну гофру (трубку).

Якщо проводка йде безпосередньо до розетки (вимикача) то один кінець трубки тягнеться до монтажної коробки, інший до споживчого щитка. В інших випадках провід йде до розподільної коробки, а далі розгалужується.

Прокладка та заміна кабелю :: Ціни у ЛьвовіТрубку фіксують в стіні за допомогою гіпсу або штукатурного розчину. Після того, як суміш схопилася час протягувати кабель. Якщо ви використовували звичайну порожню трубку, то для прокладки кабелю вам знадобиться еластичне пластикове протягнення. На одному його кінці знаходиться гачок для захоплення кабелю (так його простіше протягнути через всю трубу). Ви також можете купити гофру з готовим (поміщеним усередину) кондуктором. Система та ж: чіпляємо кондуктор до кабелю і простягаємо його всередину трубки.

Прокладка та заміна кабелю у Львові написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com

Важливо: не скупіться — однієї розподільчої коробки з лишком вистачає на одне житлове приміщення.

Останній етап — це підключення кабелю до електрощита. Найчастіше в квартири проводяться 3 лінії + 1 лінія окремо на електроплиту. Одна лінія йде на житлові приміщення, 2 лінія на кухню, 3 на ванну і санвузол. Прокладка та заміна кабелю у Львові.

Важливо: проводячи живлення на електроплиту (або пральну машину) використовуйте кабель перерізом не менше 6 кв.мм і автомат на 40 А. Не забудьте встановити пластину заземлення на щиток!

Підводячи підсумок: проводка своїми руками справа непроста, але цілком реальна. Головне докладно підійти до теоретичної сторони питання. Вивчіть процес і робота не викличе труднощів.

Прокладка та заміна кабелю у Львові