Проект будинку Львів — перше, що потрібно при плануванні будівництва, саме від нього буде залежати підбір матеріалу, розташування котеджу на ділянці, проведення інженерних комунікацій та інші аспекти. Найчастіше сам забудовник не володіє належним досвідом і кваліфікацією і звертається за допомогою в архітектурне бюро, де вибирає типовий проект або замовляє розробку індивідуального. При складанні креслень заміських будинків використовуються два підходи. Перший відштовхується від того, що архітектор змушений працювати в умовах жорсткої економії простору. Замовник каже: «Мені потрібен будинок площею в сто п’ятдесят« квадратів »- і далі вже завдання виконавця розмістити в заданому обсязі всі необхідні приміщення. При цьому важливо дотримуватися певних норм і ГОСТів, так як деякі параметри не можуть бути менше зазначених значень. Наприклад, висота стель повинна бути не менше 2.5 метрів, також чітко прописані площі віталень, спалень і кухонь, недвозначно визначена ширина підсобних приміщень. Є свої коефіцієнти і для ступеня природного освітлення, рівня провітрюваності кімнат, кута підйому сходових маршів і так далі. Другий метод — діаметрально протилежний. Він заснований на тому, що спочатку сім’я вирішує, які саме приміщення вона хоче бачити в своєму будинку, і наскільки просторі вони повинні бути, а потім архітектор вписує їх в проект. В цьому випадку житло виходить затишніше і більш пристосоване до індивідуальних потреб даного замовника, та й будівля обійдеться дорожче.

Проекти будинків Львів

Далі мова піде про декілька моментів, які необхідно враховувати при створенні проекту будинку Львів. Деякі з них можуть здатися самоочевидними, але практика показує, що краще передбачити найнеймовірніші варіанти, ніж цілком і повністю покластися на людську логіку. Перше, з чим потрібно визначитися при складанні плану будинку — це масштаб. Найчастіше використовується співвідношення «один до ста», так креслення не займає багато місця, і на ньому все чітко видно. Потім промальовуються поздовжні і поперечні координаційні осі майбутньої будівлі. У цьому місці потрібно бути гранично акуратним і уважним, так як саме по осьовим лініям буде проходити розмітка будинку на ділянці. Основна частина роботи — розподіл приміщень, сходів, дверних і віконних прорізів з урахуванням освітлення. Власне, на цьому можна вважати, що план готовий. Зовнішня сторона будівлі представлена ​​чотирма фасадами: лицьовим, двома бічними і дворовим. Щоб отримати повне уявлення про майбутній будинок, необхідно також виконати його креслення в розрізі, тобто у вертикальному перерізі. Але план — ще не проект, це тільки архітектурна його складова, і то не повна. Інші розділи, що входять в проектну документацію: конструктивний, електричний, опалювальний, газовий, розділ по воді і каналізації. Нагадаємо, що без проекту будівництво буде нелегальним, відповідно, готова будівля буде неможливо оформити у власність.

Проекти будинків Львів

Ще один важливий документ, який буде потрібно замовнику при будівництві — архітектурний паспорт, що включає в себе копію ліцензії, пояснювальну записку, зображення фасадів в кольорі і ч / б, плани поверхів та покрівлі, розрізи по осях. Досвідчені фахівці з архітектурного бюро здатні швидко і якісно підготувати всі необхідні папери, позбавивши замовника від необхідності розбиратися з цим самостійно.

Розробка проекту будинку і котеджу: що врахувати, куди звернутися?

Розробка проекту будинку Львів — це складне завдання, з яким можуть впоратися тільки професіонали. Якщо вам знадобилася ця послуга, краще звернутися в компанію, яка давно працює в даній сфері. Бажано, перш ніж звернутися за допомогою, визначитися з деякими моментами:

  • Для чого ви хотіли б побудувати будинок? Ви будете жити в ньому постійно або тільки в певну пору року (зима чи літо)?
  • Чи будуть в будинку перебувати діти і люди похилого віку?
  • Наскільки близько до міста повинен знаходитися котедж?

Це лише основні моменти, є й інші нюанси. Наприклад, потрібно правильно виконати зонування будинку і ділянки. Це також важлива частина такої роботи як розробка проекту будинку Львів. Правильне зонування необхідно для комфортного проживання. Зазвичай виділяють денну, нічну і господарські зони. Інженери-проектувальники враховують цей поділ, намагаються підібрати оптимальне місце розташування для їдальні або спальні, гаража або вітальні. Як правило, в двоповерхових будинках нічна зона знаходиться нагорі, а денна — на першому поверсі.

Проекти будинків Львів Проекти будинків Львів

Також проектувальники обов’язково аналізують місцеві умови. У нашій країні прийнято виділяти чотири основні проектно-будівельні зони. Північно-центральна характеризується холодною зимою і теплим літом, тут бувають дощі і вітри, але не часто. У західній зоні нерідко йдуть дощі, як правило, тут зводяться мансардні приміщення, відкриті веранди. На південному сході часто можна побачити захищені веранди, тому що тут дуже суворі зими, сухе літо і сильні вітри.

Південна зона — це Крим. Тут зима триває недовго, влітку дуже спекотно, біля моря часто дме вітер, бувають урагани. Потрібно будувати будинки і котеджі таким чином, щоб захистити їх від спеки і сильного вітру. При розробці проекту будинку Львів важливо враховувати ці особливості клімату. Зазвичай будинки зводяться з вікнами на північ і схід, виноси карнизів робляться більше, заохочується вертикальне озеленення. Від перегріву добре захищають горища з пологою покрівлею, а також плоскі покрівлі. З урахуванням того, що клімат тут не дуже холодний, стіни можна зробити одношаровими. Однак утеплення все одно користується попитом, тому що опалювальний сезон не завжди починається і закінчується вчасно.

Фахівці завжди точно підрахують необхідний розмір житлоплощі. В середньому, для сім’ї з п’яти чоловік досить будинку з площею близько 150 кв. метрів. Заощадити на інженерних комунікаціях і будівельних матеріалів можна, зводячи двоповерхові або мансардні будинки.

 

 

Проекти будинків Львів

Що стосується вибору компанії, якій ви хочете довірити розробку проекту, то потрібно враховувати кілька моментів:

  • Досвід роботи. Врахуйте, що фірми, створені 1-2 роки тому, як правило, ще не володіють достатньою базою для виконання складних завдань.
  • Професійна команда. Якщо співробітники постійно змінюються, часто відбуваються звільнення, можливо, це говорить про недосвідченість керівника. Злагоджена команда, яка працює також точно, як швейцарський годинник, в термін зробить будь-який проект.
  • Наявність портфоліо. Чим більше вдалих проектів в активі компанії, тим краще. Крім того, ви можете поговорити з попередніми замовниками і дізнатися відгуки про фірму.

Бажаючи заощадити гроші, деякі клієнти звертаються безпосередньо до співробітників проектних організацій. Зазвичай така робота називається серед проектувальників «халтурою». Однак не завжди розробка проекту коштує дешевше, крім того, у вас немає ніяких гарантій. Якщо вам підготують проект будинку Львів з помилками, які не врахують багато нюансів, ви віддасте гроші, по суті, за креслення школяра і не більше того. Тому краще звертатися в проектну організацію, в якій кожен співробітник відповідає за свій етап робіт, а ви в підсумку отримуєте готовий проект.

Проектування житлового будинку та його етапи

Перед тим, як почати проектування житлових будинків, потрібно зібрати необхідну інформацію і виконати її аналіз. Досвідчені будівельники на початковій стадії проектування спілкуються з замовником, досліджують місця майбутніх будівель, а також користуються спеціальною літературою.

Від того, наскільки глибоко архітектор зробить передпроектний аналіз, буде залежати в майбутньому не тільки ефективність і правильність самого проекту, але також і вартість проектування.

На ескізному етапі архітектор показує своє вміння створювати щось нове і незвичайне. Не загострюючи увагу на нормах, він розробляє проектну ідею. Після цього, замовник схвалює її або відправляє на доопрацювання. В кінцевому підсумку виходить остаточна ідея проектного рішення, яка плавно переходить в проект будинку Львів.

Проекти будинків Львів

Розробка проектної моделі супроводжується численними узгодженнями в містобудівних, конструктивних, архітектурно-художніх, економічних і т.ін. інстанціях.

При проектуванні складаються креслення житлових будинків, на яких видно їх фасади, розрізи, планування приміщень, вид покрівлі, вид фундаменту і т.ін. Залежно від функціональних зв’язків буде залежати схема розміщення приміщень, план будинку і т.ін.

Інженерно-конструктивна основа створюється за рахунок вимог протипожежної безпеки, наприклад, використовуються брандмауери, вогнестійкі відсіки, найбільш безпечні шляхи евакуації.

Такі параметри будівлі, як крок, проліт, висота поверхів, залежать від обраних при зведенні будинку конструкцій. У планування входять несучі, ненесучі, самонесучі елементи, які є уніфікованими і стандартизованими, а також відповідають певному модулю.

При архітектурно-художній обробці просторові форми будівлі стають більш виразними, а конструктивні елементи набувають тектонічності. Далі біля будинку з’являється інтер’єр і екстер’єр. Згодом за рахунок створення гармонійних форм починає простежуватися функціональне призначення і конструктивна структура будівлі. Щоб споруда стала справжнім мистецтвом, слід узгоджувати її геометричні розміри.

Результатом роботи архітектора стає проект житлового будинку Львів, розроблений згідно з настановами замовника і його способом життя.

Проекти будинків Львів

Варто зазначити, що проектування житлових будинків може бути здійснено в декілька стадій. Якщо будинки відрізняються складними конструктивними рішеннями, то їх проектують в дві стадії: ескіз і робочий проект. Останній розробляється з метою подальшого будівництва житлового будинку. В цьому випадку вартість проектування відрізняється високою ціною.

В одну стадію «робочий проект» проектуються будинки нескладного типу. Робочі креслення розробляються і на стадії «робоча документація».

Якщо ви замовили проектування житлових будинків і отримали проект будинку Львів, то в ньому повинні бути альбоми креслень, специфікації, кошториси та пояснювальна записка. Оскільки вартість становить близько 10-ти відсотків від кошторисної вартості на будівництво будівлі в цілому до проектування потрібно підходити з особливою серйозністю.

Проект будинку. Що входить в ціну проекту?

Щоб бути повністю впевненим у безпеці і надійності будинку, який ви збираєтеся будувати, необхідно замовити проект на будівництво.

Проекти будинків Львів

Щоб розібратися в вартості проекту, спочатку потрібно визначитися для себе, який саме проект будинку Львів вам потрібен. Але перш за все, необхідно знати, що вартість залежить і від площі, і від поверховості, і від того, яка організація його буде виконувати, і від прив’язки проекту до земельної ділянки, на якому ви плануєте будувати свій будинок, про це нам розповіли фахівці  remontuem.lviv.ua, нам докладно розповіли про всі принципах підрахунку вартості проекту.

Так ось, існує три види проектування: типове, індивідуальне, а також обов’язкове.

Типове проектування, це коли проект тільки «прив’язують» до земельної ділянки. І вартість його дешевше. Розробка ж індивідуального проекту коштує дорожче. І набагато.

І знову-таки, вибравши такі проекти, ви маєте можливість будувати будинок самі або домовлятися з будь-якою будівельною фірмою або навіть з «шабашниками», які будуть займатися, наприклад, заливанням фундаменту, зведенням стін, крити дах або виконувати інший обсяг робіт, які ви не зможете зробити самі. І така робота, природно, коштує дешевше, так як ви зможете домовлятися з будівельниками.

Якщо будівництво відбувається таким чином, то не у всіх випадках необхідний проект. Наприклад, ви можете відмовитися від утеплення даху, від підключення комунікацій і т.ін.

А ось якщо ви вирішили, щоб ваш об’єкт виконувала одна будівельна фірма від початку і до кінця по своєму каталогу, то проект будинку Львів тут обов’язковий. Вартість такого проектування буде дорожче, так як в нього входить не тільки вартість розробки самого проекту, але і вартість будівельних робіт, будматеріалів, оплата робітників, зайнятих на даному будівництві, тому що такі проекти виконуються однією будівельною фірмою або організацією.

Проекти будинків Львів

З огляду на те, що будинок буде будуватися не на рік, і не на два, то краще вибирати більш надійні методи, не економити на фінансах. Ну і потім, замовивши роботу однієї будівельної організації, ви отримаєте готовий будинок вже через кілька місяців, а якщо будете будувати самостійно або навіть за допомогою фахівців, то будівництво може затягнутися. А будівельні матеріали при цьому дорожчають мало не кожен місяць.

Таким чином, тільки все зваживши, обрахувавши і визначившись, ви можете замовити необхідний собі проект будинку Львів.