Опалення дровами Львів

Дрова — широко поширене, доступне і недороге паливо.

Опалення дровами налічує багатовікову історію і бере свій початок ще від первісних людей. За цей час людство придумало, винайшло і розробило безліч конструкцій печей, камінів, плит, котлів та інших опалювальних пристроїв, що працюють на дровах і виробляють тепло. З появою вугілля і газу, опалення дровами відійшло на другий план і стало вважатися анахронізмом. Його атрибути перетворилися для багатьох будинків в історичні екзотичні прикраси, типу декоративно-прикладних камінів або одиноких печей-барбекю.

Опалення дровами Львів| Нові технології

Опалення дровами ЛьвівЛюди змінили своє ставлення до дров’яного опалення після появи нових опалювальних технологій і регулярних енергетично криз, щ ороздувають ціни на класичні види палива.

Незаперечний факт — дрова гріли, і будуть гріти людей.

Дещо втративши свою актуальність, дров’яне опалення не зникло зовсім і повернулося в оновленому вигляді в наш техногенний світ.

  • Нові опалювальні і промислові технології дозволили значно збільшити ККД дров’яного опалення і поставити його в один ряд з вугільним і газовим опаленням.
  • Нові опалювальні агрегати на дровах надзвичайно ефективні, економічні і оснащені електронікою, що полегшує контроль над процесом горіння.

Опалення дровами Львів

Опалення дровами | Старі проблеми

Поява нових опалювальних технологій і агрегатів вирішує далеко не всі проблеми дров’яного опалення, велика частина яких носить організаційний характер. Головний мінус дров’яного опалення криється у великому обсязі паливної маси, що переробляється, яку потрібно заготовлювати, перевозити, зберігати, пиляти, складати, закладати в котел і т.д.

Це — клопітка справа.

Тягати, колоти і підкидати дрова подобається не кожному. Присутність диму і кіптяви в топковому приміщенні, відсутність повного контролю над процесом горіння, неповна автоматизація процесу обслуговування і економічні викрутаси постачальників палива — теж не додають оптимізму користувачам опалення дровами Львів .

І, тим не менше, якщо один раз пристосуватися — то жити можна.

Економічна вигода з лишком покриває всю організаційну метушню і неприємні моменти дров’яного опалення.

Повна вартість палива

Повна вартість палива — це магазинна вартість дров, плюс вартість їх доставки, навантаження-розвантаження, розпилювання, складування, зберігання, завантаження в топкове приміщення, утилізації відходів і т.д.

Іноді, це може бути пристойною сумою.

Залежить від стану куплених дров і деяких інших чинників.

Опалення дровами ЛьвівРозрахунок витрат і запасу дров

Існуючі методики розрахунку витрати дров — недосконалі, громіздкі і туманні. Все тому, що дрова — вкрай нестабільний вид палива. Питома теплотворність дров залежить від багатьох факторів і може змінюватися в дуже широкій межі. Навіть такий суб’єктивний показник, як вологість дров може істотно вплинути на їх витрату. Тому, точно визначити майбутні витрата дров і, відповідно, їх запас — вельми складно. Як правило, обсяг дров, що заготовляються, визначається «на око», грунтуючись на власному досвіді дров’яного опалення минулих років.

Опалення дровами Львів від remontuem.lviv.ua

Трудомісткість дров’яного опалення

Опалення дровами Львів — дуже трудомісткий процес і потрібно бути готовим до власної фізичної праці, або до оплати праці чужої.

Рахунок паливному обсягу може йти на десятки і сотні складометрів дров та, відповідно — на центнери і тонни паливної маси.

Користувач дров’яного опалення повинен чітко уявляти собі купу дров, які доведеться носити, пиляти, рубати, складати і знову носити. І, плюс — нескінченне прибирання прилеглих площ і території від сміття, трісок і тирси.

Сміття і бруду — не уникнути

Місце для зберігання дров і топкове приміщення — не чисте місце. Робота з дровами — брудна справа, в самому прямому сенсі цього слова. Дрова — це такий вид палива, з якого весь час щось сиплеться, лущиться, випадає і відлітає. У дровах, що зберігаються, запросто може оселитися будь-яка живність у вигляді щурів і мишей, жучків і павуків і т.д. Завантаження палива в працюючий осередок виробляється вручну. Момент завантаження палива і обслуговування вогнища загрожує потраплянням на тіло і одяг частинок сажі і кіптяви.

Рукавиці та спецодяг — не зайве доповнення до дров’яному вогнища.

Топковий приміщення потрібно влаштовувати подалі від житлової зони.

Теорія дров’яного опалення

Розпалювати і палити дрова — проста справа тільки для того, хто це вміє робити.

Скажемо з власного досвіду:

  • Розведення і підтримування вогню в осередку (котлі, агрегаті) на дровах — хитрий і інтуїтивний процес, який мало у кого виходить з першого разу. Обслуговування працюючого вогнища відбувається за досвідом і натхненням оператора. Ніяка інструкція і електроніка тут людини не замінить.

Дуже велика помилка — доручати опалення дровами випадковим людям.

Циклічність процесу горіння палива

Опалення дровами ЛьвівГоріння дров у вогнищі — циклічний процес.

Він починається з закладки дров у вогнище і їх розпалювання. Потім настає фаза разгоряння палива, фаза активного горіння дров і фаза їх загасання. Після цього вогнище потрібно буде очистити від продуктів горіння і повторити цикл спочатку.

Циклічність процесу горіння палива — неминуча реальність дров’яного опалення.

Чистка і обслуговування вогнища

Щоб зробити процедуру очищення і обслуговування, вогнище доводиться періодично доводити до стану повного вигоряння палива і повного його загасання.

При відсутності належних навичок, процес очищення і обслуговування вогнища (котла) може доставити його власнику чимало неприємних хвилин, особливо в 30-ти градусні морози.

Опалення дровами Львів написати нам remontuem.lviv.ua@gmail.com

Техніка безпеки

Техніка безпеки — перш за все. Як театр починається з вішалки, так виконання будь-якої роботи починається з вивчення техніки безпеки.

У будь-якій інструкції, головний розділ — техніка безпеки.

Завжди є ймовірність виникнення пожежонебезпечної ситуації і задимленості приміщення, викиду клубів диму, іскор, полум’я і гарячих газів через відкриті отвори вогнища.

Утилізація золи і відходів

Опалення дровами ЛьвівУтилізація золи і відходів — не останнє питання. Один складо / метр дров дає, приблизно — відро золи, сажі і попелу. Непогано б заздалегідь подумати, куди це все подіти.

В принципі, зола і попіл — непогане добриво, але в великих кількостях призводить до залужування грунту. Опалення дровами Львів.

Довговічність футерування котлів

Корпуси твердопаливних котлів роблять зі сталі, і вони можуть працювати без ремонту десять і більше років. Чого, на жаль, не можна сказати про їх футеровку. Термостійке футерування твердопаливного котла — це не той предмет, на який поширюється багаторічна гарантія.

Періодично, футеровка котла вимагає ремонту або заміни, з цим нічого не можна вдіяти — так було в усі часи.

Опалення дровами Львів