Перегородки в квартирі роблять із різними цілями: додати ще одну кімнату, розділити ванну та туалет, перенести стіни. Матеріали для них потрібно ретельно вибирати, щоб потім не переробляти. Розповідаємо, з чого збирають перегородки та як вибрати відповідний матеріал.
Мурування перегородки з цегли
Цегляна перегородка – відмінне рішення для поділу квартири чи будинку на окремі приміщення. Сьогодні ви дізнаєтесь про послідовність мурування перегородок з цегли Львів.
Необхідні інструменти
Для роботи вам знадобиться підготувати наступний список інструментів та пристроїв:
- Кельма для накидання розчину.
- Кірка для рубки цегли.
- Міцний капроновий шнур.
- Два цвяхи середньої довжини для кріплення нитки.
- Побутовий чи професійний перфоратор.
- Міксерна насадка для замішування розчину.
- Пара цебер для приготування цементно-піщаної суміші.
- Вимірювальна рулетка завдовжки 3-5 метрів.
- Виска для перевірки якості кладки.
- Будівельний рівень – служить для тієї ж мети.
- Простий олівець для проведення ліній.
Нанесення розмітки
З чого починається зведення цегляної перегородки? З розмітки!
Правильна розмітка на підлозі та стінах дозволить зробити вам максимально рівну стіну. Без суттєвих відхилень по вертикалі.
На першому етапі розмітка наноситься на підлогу. Вам необхідно прокреслити рівну лінію вздовж передбачуваної стіни. Розміри беруться від сусідніх мурів. Важливо дотриматися пропорції, щоб перегородка йшла паралельно одній зі стін. Також необхідно відзначити на підлозі майбутній дверний отвір. В його розміри входять ширина дверного полотна, дверної коробки, а також технологічні зазори з кожного боку.
На другому етапі виконується розмітка на стінах. За допомогою будівельного рівня і олівця на кожній стіні, що примикає, прокреслюється рівна лінія. Для більшої впевненості готові лінії перевіряються віском – грузиком на міцній нитці.
Приготування розчину
Після того як розмітка зроблена, можна приступати до приготування цементно-піщаного розчину. Найзручніше зачиняти водою вже готову суху суміш перфоратором з насадкою. Це найшвидший спосіб зробити розчин без особливих фізичних зусиль.
Налийте у цебро воду приблизно на одну третину. Потім висипте суху суміш в ємність. Розмішайте перфоратором із насадкою розчин до однорідного стану. Важливо дотримуватися саме цієї послідовності. Якщо додавати воду в суміш, вона повністю не розмішається, і на дні залишаться сухі грудочки.
Використання маяків
Наступний етап – виставлення маяків на протилежних кінцях цегляної перегородки та мурування першого ряду. Це дуже відповідальна робота, оскільки правильний початок надалі полегшить мурування основного масиву стіни.
У вас є чіткі лінії олівця на стінах. Уздовж них необхідно викласти маяки із цегли на висоту 4-6 рядів. Потім між ними натягується капроновий шнур. Його завдання допомогти муляру підняти ідеально рівну стіну.
Після того, як буде викладено перший ряд, капроновий шнур піднімається на один ряд вище. Заклавши цеглою, шнур знову піднімається на нову висоту. Не радимо піднімати нитку одразу на кілька рядів. Зазвичай так роблять муляри – фахівці з метою економії часу на перекидання шнура.
Тим, хто піднімає стіни вперше, краще мати орієнтир на кожному ряду. При такому підході цегла ляже по горизонталі більш рівно і красиво. В результаті міцність перегородки збільшиться.
Перев’язка
У процесі виконання будь-якого кам’яного мурування дуже важливо дотримуватися основного правила мулярів. Усі вертикальні розчинні шви перекриваються цеглою верхнього ряду. Така послідовність мурування називається перев’язування. Вона допомагає рівномірно розподілити навантаження на її складові.
На практиці це правило дотримується укладанням цегляних половинок через ряд за висотою. Тобто перший ряд починається з цілої цегли. Другий з неповномірної цегли. Третій знову з цілої. І так далі до самого верху. Половинки виготовляються із звичайної цегли шляхом розколювання їх за допомогою кирки.
Дверний отвір
Над дверним прорізом вам потрібно покласти перемичку. Вона потрібна для того, щоб ви змогли заповнити простір над дверима цеглою. Адже їм потрібна опора.
Перемички можуть бути фабричними залізобетонними або саморобними з відрізків товстої арматури. І той і інший варіант укладаються однаково. Ділянки муру, що припадають під перемичку, промазуються розчином, після чого поверх них укладається опора.
Далі мурування перегородки з цегли Львів продовжується до стелі. Зазор між перегородкою та стелею можна заповнити декількома способами. Його можна запінити монтажною піною. Закидати цементною сумішшю. Або заповнити цегляним боєм упереміш із розчином.
Отже, звести в квартирі міжкімнатну стіну з цегли, не так вже й складно. Головне виявити в цій справі ентузіазм та уважність!
Будуємо перегородку з газобетонних блоків
Зведення перегородок – відмінний спосіб розділити велику площу на кілька функціональних елементів. Перегородки повинні бути міцними, легкими, відповідати всім санітарним та пожежним вимогам. На все це здатний автоклавний газобетон.
Що потрібно знати про перегородки з газобетону
Газобетон буває різної густини, показник якої залежить від його пористої структури. Блоки марок D500 та D600 відрізняються високою міцністю та можуть витримувати навантаження від навісних виробів до 150 кг. Мінімальна допустима щільність – D400. Кріплення навісних виробів таких блоках виконують спеціальними дюбелями зі спіральними ребрами.
Для монтажу перегородок виробники пропонують спеціальні блоки: тонкі, легкі, з гладкими гранями для простоти монтажу та нанесення клею. Стандартна ширина перегородкових газоблоків 100 та 150 мм, але є варіанти у 75, 125, 175, 200 мм.
Товщина перегородки для розрахунку стійкості залежить від її висоти: стіна до 2,5 м – блок 75 мм; 3 м – 100 мм; 3-5 м – 200 мм.
Як зробити перегородки з газобетонних блоків
Розбираючись, як зробити перегородку з газобетону, важливо вивчити всі монтажні вимоги та норми:
- При муруванні перегородок з газобетону Львів необхідно перев’язати вертикальні шви, щоб стик між матеріалом у горизонтальному ряду не знаходився на одному рівні під нижнім або верхнім стиком. Оптимальна відстань між швами становить 20 см.
- Верхня частина конструкції не повинна стикатися зі стелею. Між верхнім блоком і перекриттям залишається зазор 1,5-2 см – його потрібно заповнити будівельною піною або будь-яким іншим ізоляційним матеріалом. У такому разі стрибки температури та прогин перекриття не призведуть до деформації або утворення тріщин у блоці.
- Перегородку закріплюють на суміжних стінах із кроком до 1 м за висотою. Дотримання цієї інструкції зробить елемент, що розділяє, більш міцним і стійким до горизонтальних навантажень. Ще він запобігатиме появі тріщин у кутах. Як кріпильні деталі використовуються анкерні пластини з нержавіючої сталі або оцинкованої сталі. Ще використовуються перфоровані стрічки.
- У процесі кладки слід використовувати спеціальну клейову основу. Цементно-піщані розчини малоефективні, оскільки при їх використанні вам доведеться додатково закладати грубі шви. Вартість якісного клею в 2-3 рази перевищує цемент, проте витрата останнього у 5-6 разів більша.
Підготовчі роботи
Збираючись використати газобетон для перегородок, необхідно провести ряд підготовчих робіт. Насамперед слід виконати ретельне очищення підлогового покриття та стін від будівельного сміття та забруднень, а також зібрати потрібні матеріали та інструменти.
Крім самого газобетону, в процесі монтажу використовується спеціальний клей, що забезпечує міцний і надійний шар скріплення, товщиною до 3 мм. Якщо фундамент буде нерівним, знадобиться невелика кількість цементу.
Ще слід придбати монтажну піну, металеві прутки та з’єднувачі для фіксації перегородок.
Для благополучного виконання будівельних робіт під рукою варто мати такі інструменти:
- Ручна пилка або болгарка.
- Зубчастий шпатель.
- Кельня.
- Штроборіз.
- Будівельний рівень.
- Гумовий молоток.
- Інструмент для шліфування.
Перший ряд
Зводячи перегородкові конструкції з газобетону, потрібно починати з кладки першого ряду. Він має бути максимально рівним та акуратним. Якщо не дотриматися геометрії, при фіксації наступних шарів виникне маса проблем.
Початковий етап передбачає нанесення розмітки підлоги і на стінах. Керуючись готовою розміткою, необхідно нанести клеючий склад (якщо підлога рівна) або цементно-піщану суміш у разі багатьох нерівностей на поверхні.
Перший ряд викладається з шнура, який натягнутий горизонтальним чином. Однак для більш високої точності мурування рекомендується використовувати лазерний нівелір.
Допустима товщина шва між першим блоком та стіною не повинна перевищувати 0,5 см. Утворені торці замазуються за допомогою спеціального клею, який наноситься шпателем. Якщо газобетонний блок має пази або виступи, обробляти їх клейовою основою не знадобиться.
Для збереження рівня перегородки кладку варто перевірити за допомогою будівельного рівня, а потім обсадити за допомогою гумового молотка.
Блок, що залишився, обрізається за допомогою ножівки – він повинен бути на 0,5 см коротше утвореної порожнечі між стіною і блоком. Завершивши укладання, необхідно зробити перерву на схоплювання розчину.
Наступні ряди
Далі перегородку необхідно побудувати з урахуванням усунення блоку на половину довжини. Працюючи з кожним каменем, слід використовувати будівельний рівень, а для вирівнювання краще шнур або промінь лазера.
Укладаючи газосилікатні блоки для міжкімнатних перегородок, слід звертати увагу на низку нюансів:
- Перев’язування конструкції зі стіною здійснюється за допомогою Т-подібних анкерних елементів, куточків з нержавіючої сталі або відрізків оцинкованої перфострічки. Для фіксації металевих елементів використовуються дюбелі.
- Для підвищення міцності всієї конструкції через кожні 2-3 ряди розміщуються стрижні діаметром 10 мм. Армування у центрі здійснюється за допомогою штроборізу.
- Якщо висота перегородки перевищує 3,5 м та довжина 8 м, знадобиться використання підсилювального армованого пояса.
Останній ряд
Оскільки газоблок не може похвалитися високими властивостями міцності, під впливом навантажень зверху він може зруйнуватися або деформуватися. Тому їх потрібно повністю виключити, роблячи перегородки на 20 мм нижче дистанції між перекриттями та поверхнею підлоги.
При викладанні останнього ряду обрізати блоки на оптимальну висоту, заливаючи в утворений зазор монтажну будівельну піну. Вона створюватиме пружний компенсаційний шов.
Дверні та віконні отвори
Перегородка не виконує функцію, що несе, тому немає необхідності встановлювати залізобетонні перемички. Для перекриття отвору шириною не більше 80 см підійдуть блоки завдовжки 60 см. У отворі встановлюють тимчасову підтримку з дошки. Над отвором кладуть два камені так, щоб шов виявився посередині. Мурування перегородки з газобетону Львів наступних рядів ведуть звичайним чином. Дошку забирають після висихання клею.
У широких отворах перемичка вимагає армування. Воно виконується декількома способами: укладання металевих швелерів, що виступають за отвір на 50 см, встановлення U-блоків із газобетону. У другому випадку всередину лотка укладають каркас з арматури та заливають бетоном.
Оздоблення
Перегородки з газобетону завтовшки 100 мм потребують додаткової шумоізоляції. Такі стіни обшивають, наприклад, мінеральною ватою.
Газобетонну перегородку необхідно загрунтувати для оптимального зчеплення зі штукатуркою. Після нанесення штукатурки приступають до фінального декорування перегородки.
Зведення перегородок із піноблоків
Перегородки з піноблоків відносяться до простих конструкцій, що швидко зводяться. Однак, щоб забезпечити високу міцність перегородок, особливо з дверним або віконним отвором, слід знати деякі тонкощі технології монтажу.
Інструменти та матеріали
Для мурування перегородок з піноблоків Львів нам потрібно підготувати наступне:
- Рулетку, будівельний або лазерний рівень, розмічальний олівець, відбивний шнур;
- металевий профіль для гіпсокартону, перфоратор, дюбель-цвяхи;
- будівельний пилосос, ґрунтовку глибокого проникнення, садовий розпилювач або кисть;
- шабельну пилку, електродриль або шуруповерт з насадкою-міксером, шпатель або кельму;
- клей для піноблоків, ємність для замішування клею, монтажну піну;
- арматурні стрижні діаметром 12 мм, ножиці по металу, молоток та монтажні клини.
Вибір піноблоку для перегородки
Для монтажу всередині приміщення підходять піноблоки щільністю D600. Розміри піноблоків для перегородок підбираються залежно від призначення конструкції. Якщо потрібно зонувати приміщення, підійдуть блоки завтовшки 50 або 75 мм. При необхідності звести перегородку з отвором, де буде встановлено віконну або дверну конструкцію, застосовуються блоки товщиною 100 або 150 мм. Висота та довжина блоків стандартна – 300х600 мм.
Інструкція зі зведення перегородок з піноблоків
Перший етап – нанесення розмітки зовнішнього контуру. Так як проект прив’язаний до конкретного приміщення, в ньому повинні бути вказані відстані від найближчих конструкцій до перегородки, що зводиться – у нашому випадку це стіни майбутньої ізольованої кімнати.
Розмітка насамперед наноситься на підлогу. Простежте, щоб лінії перетиналися під прямим кутом. Потім розмітку слід виконати на стінах та стелі. Професійні бригади використовують для цих цілей лазерний побудовувач осей, але за відсутності такого обладнання доведеться скористатися довгим будівельним рівнем, рулеткою, схилом, рейкою (металевим профілем) або відбивним шнуром. В результаті на стіні та стелі має з’явитися контур майбутньої перегородки.
Наступний етап – встановлення металевих профілів за контуром розмітки на підлозі, стіні та стелі за допомогою дюбель-цвяхів. Ця тимчасова конструкція, що захищає, помітно спрощує мурування перегородок з піноблоків Львів, оскільки вам не доведеться дбати про вирівнювання блоків по лінії розмітки – достатньо буде перевіряти середину за допомогою волосіні, натягуючи її між вертикальними стійками.
Перед тим, як приступати до мурування, необхідно правильно підготувати поверхні будівельних конструкцій, щоб клей з часом не відшарувався. Для цього слід видалити за допомогою промислового пилососа весь пил і обробити ґрунтовкою глибокого проникнення широку смугу вздовж профілю, закріпленого на стіні, підлозі та стелі. Грунтовку найзручніше наносити з розпилювача, але можна скористатися пензлем або валиком. На висихання ґрунтовки потрібно близько двох годин.
Клей для піноблоків замішується за вказівкою на упаковці. Консистенція готового складу має бути такою, щоб насадка – міксер могла стояти в ємності, але разом з тим, з витягнутої насадки клей повинен стікати вниз. Почекавши 5 хвилин, розчин перемішують вдруге, після чого його можна використовувати для кладки.
Клей за допомогою шпателя наноситься на основу та стіну смужкою трохи більше висоти та довжини блоку. Надалі – на торець попереднього блоку та горизонтальну поверхню, тобто на підлогу або блоки нижнього ряду. Піноблоки обов’язково укладаються врозбіг, для чого кожен парний ряд починається з половинки блоку. Це потрібно для міцності конструкції.
Кількість клею має бути такою, щоб при укладанні його надлишки видавлювалися. Зверніть увагу: блоки потрібно притирати під час встановлення. Для цього блок встановлюється на відстані в пару сантиметрів від попереднього, придавлюється до повного торкання нижнього ряду, і одним рухом, що ковзає, присувається максимально щільно до вже встановленого елемента. Мурування із притертих блоків не дає усадки.
Через 48 годин після завершення мурування перегородок з піноблоків Львів, коли клейовий розчин схопився, демонтується контрольний каркас із металопрофілю. Зазор між верхньою частиною кладки і стелею слід заповнити монтажною піною, створивши еластичний шов, що компенсує рух будівельних конструкцій. Зазор запінюється з обох боків зведеної перегородки, обидва шви мають бути безперервними.
Потім за допомогою рівня виконується розмітка дверного отвору. Якщо він розташований біля краю стіни, розрахуйте таким чином, щоб відступ від внутрішнього кута складав 11 см, 7 – 8 з яких закриється опанелкою дверної коробки. При товщині блоку 100 мм від зовнішнього кута потрібно відступити 21 см. Зазвичай, висота отвору – 2 м 07 см від підлоги, ширина – на 8 см більше за ширину вибраного дверного полотна. Перевірте вертикальність ліній розмітки та виріжте отвір за допомогою шабельної пилки.
Щоб зміцнити верх дверного отвору, необхідно використовувати два товсті сталеві прутки, на 20 – 22 см довше ширини отвору. За допомогою шабельної пилки виріжте горизонтальні пази довжиною 10 – 11 см у верхній частині отвору. З кожної сторони виконується 2 паралельні різи з кроком в 12 мм, перемичка, що вийшла, вибивається молотком. Прутки вставляють у пази, розсуваються ближче до країв і тимчасово фіксуються монтажними клинами. Надалі пази закладаються розчином.
За таким же принципом виконується розмітка та зміцнення віконного отвору. Щоб завести шабельну пилку для різання кладки, дрилем висвердлюється ряд отворів. Насамперед виконується нижній горизонтальний різ – якщо його виконувати в кінці, полотно пили затисне вирізаним фрагментом кладки.
Будь-яка перегородка з піноблоків зводиться в дуже короткі терміни, якщо правильно підібрати матеріал і точно дотримуватися технології робіт.