Модульні будинки Львів. Побудувати будинок за лічені дні, а потім перевозити його з місця на місце, коли виникне бажання змінити обстановку: технологія будівництва модульних будинків звучить, як цитата з фантастичного роману. Та чи все просто насправді?
Модульний будинок – що це
Модульні будинки Львів збирають з блоків, виготовлених і обладнаних інженерними системами на заводі, і встановлюють на легкий фундамент з гвинтових паль. Будинок можна легко демонтувати і перевезти. Технологія працює в будь-яких кліматичних умовах, відповідає всім пожежним і санітарним вимогам.
Якщо, почувши «модульні будинки», ви уявляєте битовку охоронця на будівництві або тимчасову будівлю в лісі з контейнера, то ви маєте рацію по суті, але не по формі. Сучасні модульні будинки виглядають просто розкішно і володіють тими ж зручностями, що й вдома звичайні.
Вважається, що перші проекти модульних будинків розробили військові. Ідею швидко підхопили в житловому будівництві. Особливо популярна вона в країнах з холодним кліматом – Фінляндії та Канаді, наприклад. Все просто: для успішного зведення цегляних і дерев’яних будинків потрібні особливі погодні умови. Дощ і холод порушують хід будівництва, а вид місцевості і якість грунту серйозно впливають на процес. Модулі ж роблять на заводах, і зібрати їх можна в будь-якому місці при будь-якій температурі і вологості. За даними досліджень, модульні будинки краще витримують негоду і навіть урагани. Схоже, за новою технологією будівництва майбутнє. Чи ні? Розглянемо переваги і недоліки.
Переваги та недоліки модульних будинків
Переваги модульного будівництва
Вартість: модульний будинок коштує від 4 000 гривень за 1м2. Модулі в цеху виробляються швидко, але ж чим більше часу потрібно для будівництва будинку, тим дорожче він виходить. На виробництво модульного будинку не впливають погода, і робітникам не треба ховатися від дощу, снігу або морозу.
- При бажанні модульний будинок Львів можна розібрати і перевезти на інше місце. Це буде важче, ніж пересунути мобільний будинок, але в принципі можливо. А ось перенести звичайний будинок не вийде.
- У модульного будинку може бути підвал. Правда, це збільшить кількість роботи під відкритим небом, так що такий будинок буде значно дорожче.
- На відміну від мобільних, модульні будинки Львів можуть бути виготовлені за індивідуальним замовленням і мати будь-який дизайн: хоч ампір, хоч неокласика, хоч фьюжн.
- Більшість модульних будинків побудовані так, щоб бути енергоефективними: у них якісні вікна та теплоізоляція. Це знижує витрати на опалення, що в кінцевому підсумку вимагає меншого енергоспоживання. Це краще для вашого гаманця і навколишнього середовища.
- Максимально швидке зведення готового будинку, від декількох годин до декількох днів.
- Мобільність. Один модуль важить близько 2,5-3 тонн, для монтажу потрібен звичайний підйомний кран, а для перевезення знадобиться вантажна машина.
- Конструкції можна доповнювати і покращувати, додаючи кімнати. Дизайн виглядає сучасно і стильно.
- Будинок відразу зводиться з усіма комунікаціями і не вимагає додаткової обробки.
- Ціна модульного будинку може виявитися нижче вартості простої однокімнатної квартири.
Недоліки модульного будівництва
- Потрібна оплата авансом. Модульний будинок Львів вимагає повної оплати до завершення будівництва. Потрібно або відразу мати на руках велику суму, або брати кредит.
- Якщо завод з виробництва секцій далеко, то їх доставка може влетіти в копієчку і звести нанівець всі переваги цієї конструкції.
- Модульні стіни не дихають: вони взагалі непроникні для повітря. Тому критично важливо зробити систему активної вентиляції всіх приміщень.
- Розкид якості. Як і у випадку з будівництвом в цілому, на ринку представлений широкий спектр постачальників модульних будинків, і якість у всіх різний. Щоб переконатися, що ви звертаєтеся в пристойну фірму, доведеться провести дослідження. Втім, зі звичайним будівництвом те ж саме.
- Неможливо створити оригінальне планування – розмір секцій накладає обмеження на те, який інтер’єр ви можете створити.
- Ви не зможете в’їхати в окрему секцію – тому ви не зможете жити в частково побудованому будинку. Почати жити в модульному будинку можна тільки тоді, коли він вже повністю завершено. Втім, для багатьох це буде перевагою, а не недоліком.
- На відміну від мобільного, ви не можете поставити модульний будинок Львів де завгодно: земля, на якій він розташований, повинна належати саме вам. І всі документи на модульний будинок рівно ті ж, що і на звичайний. З точки зору закону ніяких «модульних будинків» не існує.
- На заводське виготовлення модулів варто закласти ще від 2 тижнів до декількох місяців. Переїхати миттєво не вийде
- Транспортування може виявитися дорогим задоволенням, все залежить від складності логістики та особливостей місцевості.
- У компаній зазвичай є всього кілька варіантів мінімалістичного дизайну, загальна площа будинку рідко перевищує 100 м2, а число поверхів обмежена двома. Будь-яке ускладнення впливає на терміни і вартість будівництва і доставки.
- Розрахунковий термін служби модульного будинку Львів – близько 50 років. При цілорічному проживанні обов’язково утеплення підлоги і даху шаром мінеральної вати, встановлення вікон з двокамерними енергозберігаючими склопакетами і припливно-витяжної вентиляції.
- Пропозиція модульних будинків на українському ринку поки не так вже й велика. Не всім будівельним компаніям можна довіряти.
Модульні будинки: проекти і ціни
Модульні будинки Львів можуть змінюватись в ціні так само, як традиційні: це залежить від обраних вами опцій, матеріалів і складності дизайну. До речі, електричне, сантехнічне та вентиляційне обладнання зазвичай не включається в вартість будівництва модульного будинку, тому остаточна ціна може бути приблизно на 20% вище, ніж вказано в прайсі заводу.
Вартість найпростіших варіантів модульних будинків розміром 23-30 квадратних метрів починається від 160-200 тисяч гривень. У різних компаніях варіюється наповнення модулів: це можуть бути тільки інженерні системи або все, аж до меблів. Зазначена на сайті ціна часто не включає доставку, оренду будівельної техніки та встановлення фундаменту. Найчастіше зустрічаються одноповерхові модульні котеджі прямокутної форми і мінімалістичного дизайну, який сподобається не всім. Індивідуальний підхід коригує терміни і ціни мінімум на 25%.
Наскільки швидко будують модульні будинки?
Попереднє замовлення буде виконано за термін від 1-2 місяців. Багато що залежить від виробничих потужностей і завантаження компанії.
секрет
Єдиний спосіб прискорити процес – купити один з вже зібраних «виставкових» будинків компанії. Як правило, такі збирають взимку і демонструють навесні і влітку.
Модульні будинки з мансардою
Чи бувають модульні будинки Львів з мансардою? Звісно. Їх форма при цьому найчастіше все ж прагне до кубу або паралелепіпеду, тому що таку фігуру простіше виробити і перевозити. Але при бажанні можна знайти варіанти або замовити індивідуальний проект. Наприклад, будинок Doe Bay американської будівельної компанії Method Homes нагадує котедж в традиційному стилі з мансардою класичного вигляду і звичної форми.
Які проекти модульних будинків існують?
Найрізноманітніші. Об’єднує їх простота і мобільність.
Наприклад, цікава ідея – плавучий модульний будинок. Такий можна використовувати в якості тимчасового або постійного житла або ресторану, пункту прокату. При додатковому утепленні корпусу яхти, на якому розміститься модуль, тут можна жити цілий рік.
Типовий модульний будинок виглядає найчастіше, як один або два поставлених один на одного паралелепіпеда, але в проекті французького бюро Colboc, Franzen et Associés обсяги трьох поверхів розгорнуті під кутом один до одного. У нижній частині знаходяться загальні та господарські приміщення, на другому поверсі живуть батьки, а на третьому поверсі, в своєрідній мансарді – діти.
Розмір – теж не проблема. Масштабувати базові модулі можна нескінченно, це питання лише часу і коштів. Деякі модульні будинки роблять безпосередньо з транспортних контейнерів, і виглядає це дуже вражаюче. Наприклад, проект площею 340 кв.м в Коста-Ріці зібраний з 8 блоків навколо величезного кедра.
Як відбувається будівництво?
За 1-2 дня зводиться свайно-гвинтова конструкція фундаменту. Це можна зробити практично на будь-якому грунті, крім скляного.
Потім зводиться перекриття нижнього поверху, будівельники встановлюють стійки, монтують крокви і верхню обв’язку. Підлога, стіни і дах утеплюють мінеральною ватою, встановлюють гідро-, паро- та вітроізоляцію.
Каркас обшивають з двох сторін, будинок обробляють зовні і зсередини. Матеріали можуть бути різними: гіпсокартон, імітація бруса, металевий сайдинг, вагонка, ОСП.
У даху може бути один скат або два, але нахил рідко перевищує 25 градусів.
Під час навантаження модулі упаковують якомога ретельніше. Як правило, логістику бере на себе компанія-партнер. Замовник повинен забезпечити безперешкодний проїзд до ділянки.
Доставлені модулі встановлюють на фундамент, підганяють і прикріплюють до обв’язки. Потім обробляють стики за допомогою ущільнюючих прокладок і кріплення або мінеральної вати в зазорах, закритих плівкою і матеріалами обробки.
Нарешті, проводиться монтаж покрівлі та підключення будинку до інженерних комунікацій.
секрет
Будівництво модульного будинку не супроводжується пилом і брудом на ділянці. Робочим не знадобиться тимчасове житло.
Корисні поради
Обов’язково вивчіть ринок і подивіться готові проекти модульних будинків Львів наживо. Краще джерело інформації – відгуки з негативом і розповіді, які ви почуєте особисто, а не прочитаєте на сайті компанії. Уточніть у будівельній компанії, як побудована робота з претензіями і які переваги ви отримаєте, обравши не типовий, а індивідуальний і дорожчий проект.
Підготуйте ділянку до будівництва і отримаєте всі потрібні дозволи. Визначтеся з бюджетом, перш ніж звертатися в обрану будівельну компанію. Переваги модульних будинків в їх простоті. Можливо, мінімалістичний дизайн і прості форми вам не підходять, але результат ускладнення проекту може не вартувати витрачених зусиль.
Затвердивши кошторис витрат і будівельний проект, готуйтеся до початку робіт. Новий будинок ви отримаєте досить швидко. Приділіть особливу увагу роботам з утеплення та гідроізоляції і не економте на вікнах – від них залежить якість і комфорт життя.
Стіни модульних будинків не пропускають повітря, а провітрювати кімнати через відкриті вікна і двері – не найефективніший рішення. Краще встановити систему примусової припливно-витяжної вентиляції: вона здійснюється через електричні вентилятори, кондиціонери та витяжки.
У дизайні інтер’єру дотримуватися варто тих же принципів, на яких заснована архітектура модульних проектів: простота, функціональність, відкритість. Натуральні матеріали і панорамні вікна допоможуть візуально зв’язати зовнішнє оточення з внутрішнім простором, створивши гармонію природи і дизайну.
Дизайн модульних будинків
Модульний будинок Львів може бути будь-яким: то, що він виробляється десь за межами вашої ділянки, не означає, що його дизайн якось обмежений. Подібно традиційним домівкам, модульні споруди можуть бути і великими, і маленькими, більш того, на фабриці навіть можуть зробити будинок по вашому проекту.
Замовляючи такий будинок, ви ніби налаштовуєте додаток на телефоні, адаптуючи його під себе. Стільниці з твердою поверхнею? Ставимо галочку. Керамічні підлоги, дубові шафи, італійський унітаз? Не треба. Архітектурне оформлення в стилі хай-тек? Мабуть так.
У кожного виробника модульного будинку будуть доступні різні опції, і зазвичай їх сотні.
Висновок
Модульний будинок Львів – відмінний вибір для тих, хто не хоче занадто глибоко занурюватися в дизайн-проект і хоче в’їхати в нове житло якомога швидше. Професійні консультанти remontuem.lviv.ua/ допоможуть вам зробити правильний вибір.