Дерев’яні будинки Львів. Останнім часом все частіше ті, хто мріє про власний будинок або дачу, роблять вибір на користь дерев’яного житла. І вони мають рацію на всі сто відсотків. Адже деревина використовувалася в будівництві будинків з незапам’ятних часів. Чому наші бабусі і прабабусі були набагато здоровішими нас? Тому що жили в гармонії з природою. А дерев’яні будинки Львів – одна з головних складових цієї гармонії. Отже, уважніше подивимося на такий привабливий будівельний матеріал як дерево. Якими позитивними характеристиками володіє будинок, побудований з цього природного матеріалу?
Напевно, ті, хто побував в дерев’яних будинках, будь то заміські котеджі або дачні будинки, відчули, наскільки в них легко дихається. «Дихати» дому дозволяє дерево, чого не можна сказати про інші будівельні матеріали. Деревина влаштована таким чином, що ще на рівні клітини відбувається процес повітрообміну, тому дерев’яним будинкам притаманний оптимальний кисневий баланс і ідеальна вологість повітря. Волокниста структура деревини сприяє постійному оновленню повітря в приміщенні.
Дерево прекрасно зберігає тепло. Якщо будинок побудований справжніми професіоналами, в ньому ніколи не буде протягів, і тепло збережеться навіть в найхолодніші дні. Також деревина має здатність виводити назовні водяні пари, що виключає таке явище, як конденсація.
Дерев’яні будинки Львів добре впливають на здоров’я людини. Деревина – абсолютно екологічно чистий матеріал, тому вона не може, на відміну від інших матеріалів, негативно впливати на людський організм. Більш того, деревина та її смоли не тільки не викликають у людей алергічних реакцій, а й корисні для тих, хто страждає на астму та алергію. Крім цього, фахівці стверджують, що колір натурального дерева позитивно впливає на нервову систему, заспокоюючи її. Тепер зрозуміло, чому відпочинок в дерев’яному будинку – завжди повноцінний.
Дерево протягом багатьох років зберігає свої експлуатаційні якості, тобто є довговічним матеріалом. У цьому ми можемо переконатися, подивившись на архітектурні зразки стародавнього дерев’яного зодчества, що чудово збереглися до нашого часу. Крім цього, існує безліч матеріалів, за допомогою яких оброблена деревина може служити ще довше. Тому, без сумніву, комфортним життям в побудованому сьогодні дерев’яному будинку зможуть насолоджуватися ще наші діти і внуки.
У будинку з деревини жити не тільки зручно і приємно, а й престижно, адже дерево – благородний і елітний матеріал. Дерев’яні будинки Львіів завжди були більш дорогими, ніж їх побратими з цегли та бетону. Сьогодні будівництво дерев’яних будинків як в Україні, так і в Європі переживає справжній бум; і вже хто-хто, а європейці завжди були прихильниками комфортного і зручного житла.
І, нарешті, будинок з дерева – це просто красиво. Найчастіше дерев’яні будинки не потрібно спеціально обробляти, адже вони самі на себе виглядають чудово. А якщо ще їх зводить справжній майстер – результатом його старань буде маленьке диво.
Будівництво дерев’яних будинків передбачає використання різних матеріалів, серед яких найбільш популярні – брус і колода. Розглянемо докладніше основні властивості кожного з цих видів деревини.
Будинки з колод – самий естетичний варіант дерев’яних будинків. Оскільки для виробництва оциліндрованих колод застосовують високоточне обладнання, отримані готові вироби дозволяють досягти ідеального з’єднання. Всі пази і замки в них розраховані з математичною точністю, тому колоди можна з’єднувати під будь-яким кутом. Оскільки оцилиндрованні колоди мають однаковий діаметр, готові дерев’яні будинки не вимагають додаткової обробки, що дозволяє значно заощадити бюджет. З роками оцилиндрованні колоди майже не деформуються і не втрачають свого первісного вигляду. Крім цього, такі будинки зводяться легко і швидко.
Брусовий будинок забезпечує приємний і комфортний клімат в приміщенні. Він красиво виглядає і досить швидко зводиться. Для будівництва будинків з брусу використовують такі породи дерев, як сосна, модрина, кедр, ялиця, ялина та інші, переважно хвойні породи. Найдоступніший будівельний матеріал – сосна. Будинки з брусу можна зводити і з листяних порід дерев – дуба, бука, ясена, берези та інших. У будь-якому випадку, головні переваги брусу – висока міцність, природна декоративність, пружність, мала вага, стійкість до негативного впливу ззовні, низька теплопровідність.
Часто для будівництва дерев’яних будинків використовують профільований брус. Цей пиломатеріал має природну вологість, а також шипи і пази на верхній і нижній поверхнях. У цьому полягає його головна відмінність від звичайного бруса. Шипів і пазів може бути від одного до 4-5: чим їх більше, тим більш щільним буде з’єднання. Оскільки профільований брус обробляють на строгальному верстаті, його боки – гладкі й рівні.
Відносно недавно на будівельному ринку з’явився такий матеріал, як клеєний брус, який від звичайного профільованого брусу відрізняється технологією виготовлення. Це досить дорогий будівельний матеріал. Виробляють його шляхом розпилювання на дошки деревини, які штучно висушують, а потім під великим тиском склеюють і профілюють. Основна перевага цього матеріалу в тому, що він дає мінімальну усадку, а також не схильний до деформації і розтріскування.
Будинки з колоди або брусові будинки – тут вже кожен може вибирати самостійно. Головне пам’ятати, що екологічно чисті, швидкозбудовані і красиві на вигляд дерев’яні будинки Львів – це саме той варіант, який забезпечить комфортне і приємне життя будь-якій людині.
Додаткову інформацію ви можете отримати у консультантів нашого remontuem.lviv.ua/.
Чому саме дерев’яний будинок?
Чому саме дерев’яні будинки Львів найчастіше використовують сьогодні для житла ті, хто цінує справжній комфорт і зручності? Відповіддю на це питання є наявні безсумнівні переваги будинку з натуральної деревини:
- Максимальна комфортність: оптимальне поєднання вологості, гігієнічної чистоти повітря, теплового режиму і звукоізоляції
- Мінімальна втрата тепла і економія коштів на обігрів і утеплення
- Мінімальні строки будівництва при відносно невисокій вартості
- Безпечне і екологічно чисте житло
- Стійкість до вітрових і сейсмічних навантажень
- Тривалий термін служби
- Висока декоративність матеріалу
- Цілющі властивості деревини
Сьогодні багато хто відзначає, що люди, які живуть в дерев’яних будинках Львів з колоди, менше хворіють, ніж мешканці бетонних висоток. Це пояснюється тим, що постійне перебування в комфортних умовах, створюваних натуральним матеріалом – деревиною, сприяє підвищенню стійкості організму до несприятливого впливу навколишнього середовища. Чисте і свіже повітря, позитивна енергетика дерев’яного будинку з колоди і краса деревини надають саме сприятливий вплив на організм всіх мешканців житла.
Хороші теплоізоляційні властивості дерев’яних стін в поєднанні з міцністю і довговічністю матеріалу дозволяють будувати з дерева не тільки літні заміські дачі, а й дерев’яні коттеджіі з колоди для постійного проживання.
Сьогодні дерев’яні будинки Львів будуються декількох типів – каркасні, з профільованого і звичайного бруса, з оциліндрованих колод і ручної рубки. Але тільки дерев’яні будинки з колоди і бруса мають унікальні властивості активного повітрообміну приміщень – до 30% повітря на добу. До того ж в суху погоду цільна колода має властивість віддавати накопичену вологу в атмосферу, а в сиру – вбирати її надлишки, тим самим регулюючи вологість повітря в житловому приміщенні. Таким чином, дерев’яні будинки з оциліндрованих колод або брусу дозволяють створити особливий мікроклімат і високий рівень комфортності, без використання кондиціонерів. Досягти такого рівня комфортного проживання в каркасному, цегляному або бетонному будинку, навіть з використанням додаткових засобів і пристроїв, важко.
Матеріалом для будівництва дерев’яного будинку служить сосна, ялина, модрина, кедр, що виділяють в процесі експлуатації згубні для хвороботворної мікрофлори, фітонциди. Деревина – легко обробляється, екологічно чистий матеріал з хорошими теплозахисними властивостями. Дерев’яний будинок з колоди або брусу набагато швидше прогрівається, ніж цегляний. Стіна дерев’яного будинку товщиною 350 мм по теплоізоляційних якостях відповідає цегляній стіні товщиною 1,5 м, що дозволяє значно розширити корисну площу дерев’яної будови.
Оптимальне поєднання надійності, довговічності і вартості, мінімум оздоблювальних робіт і оригінальні проекти дерев’яних будинків з колоди різної площі та планування привертають увагу своїм унікальним дизайном і можливістю його швидкого втілення в життя. Особливою популярністю користуються сьогодні у забудовників дерев’яного будинку з оциліндрованих колод і профільованого брусу. Швидке і недороге зведення будівлі можливе за рахунок виконання найдорожчих і трудомістких операцій по виготовленню стінового матеріалу в заводських умовах.
При складанні таких будинків не потрібна додаткова підгонка колод. Всі необхідні параметри і розміри заготовок розраховуються і визначаються ще на стадії проектування дерев’яного будинку. Точність виготовлення на заводі-виробнику колод дозволяє швидко зібрати стіни, забезпечуючи щільне і міцне з’єднання всіх елементів конструкції.
Красиві, рівні і щільні стіни не вимагають додаткової обробки, крім нанесення просочень, що підвищують вогнестійкість і опірність деревини до гниття. При правильному догляді і застосуванні спеціальних засобів захисту деревини від несприятливих факторів навколишнього середовища, дерев’яний будинок Львів з колоди або бруса прослужить набагато довше, ніж цегляний або газобетонний.
Сучасні проекти дерев’яних будинків дають можливість зводити повністю упорядковані і комфортні житла, що відповідають останнім тенденціям дизайну індивідуального житлового будівництва. Розробляючи проекти дерев’яних будинків з бруса і колоди, архітектори створюють живописні будови в стилі дерев’яних будинків Лапландії, швейцарських шале або російських теремів. Вентиляційні системи та каналізація, газове теплопостачання, пральні і посудомийні машини – всі ці відмінні риси цивілізації цілком гармонійно вписуються в витончений дизайн дерев’яного будинку Львів з колоди і брусу.
Десять міфів про дерев’яні будинки
У дерев’яних будинків є і прихильники, і противники. Розвінчаємо найстійкіші міфи, які існують про будинки з дерева. Давайте розбиратися, що правда, а що – ні, щоб вибрати матеріал для будівництва будинку об’єктивно.
Міф перший: дерев’яний будинок – це найдешевший варіант
Зрозуміло, якщо ви живете в тайзі, біля лісгоспу і можете домовитися про прямі поставки деревини оптом, то дерев’яний будинок, дійсно, виявляється куди дешевше покупки і транспортування цегли або газобетону. Але в інших випадках справжній зруб – задоволення дороге. Особливо, якщо мова йде про колоди великого діаметру, які є ексклюзивним будівельним матеріалом. Додайте обробку, фундамент, покрівлю – в середньому дерев’яний якісний будинок виявляється не дешевше цегельного.
Міф другий: дерев’яні будинки легко займаються
Ні, ми не будемо сперечатися, що дерево горить куди краще цегли або шлакоблоку. Це горючий матеріал, але не будемо забувати про антипірени. Якщо деревина була належним чином опрацьована на виробництві, а на будівництві додали захист надійними засобами, ризик пожежі істотно знижується.
Міф третій: знайти будівельників дерев’яного будинку нелегко
Це твердження вірне лише в тому випадку, якщо ви хочете щось дійсно унікальне, справжній зруб без цвяхів, з різьбленням, терем під старовину. В іншому ж знайти бригаду будівельників, готових звести дерев’яний будинок Львів, не складніше, ніж у випадку використання інших будматеріалів. Наприклад, оциліндрованії колоди набагато простіші в поводженні, ніж ряд інших матеріалів. Фахівців більш ніж достатньо.
Міф четвертий: дерев’яні будинки більш схильні до атак комах і гризунів
Частка правди в цьому є. Дерево – куди більш привабливий для шкідників матеріал, ніж камінь. Однак за допомогою регулярних оглядів будинку, обробки спеціальними антисептиками і інсектицидами ризик появи гризунів і комах можна істотно знизити. Крім того, в зрубах, наприклад, немає порожнин, як в каркасних будинках, де можуть вільно себе почувати небажані гості. Те ж саме стосується ризику появи цвілі і грибка – за допомогою правильної обробки цим проблемам можна запобігти.
Міф п’ятий: дерев’яні будинки холодніше, їх важко обігріти взимку
Звичайно, якщо нехтувати правилами будівництва теплого будинку, не утеплити стелю, підлогу, підвал, зробити стіни занадто тонкими, то так і буде. Але насправді зруби колод за показниками заощадження тепла перевершують цегляні будівлі. Не нехтуйте якісною конопаткою зрубу, додатково утепліть стіни будинку з брусу, і він буде нітрохи не холодніше цегельної будови.
Міф шостий: дерев’яні будинки прослужать недовго
Щоб спростувати цей міф, досить поглянути на дерев’яні церкви, побудовані 200-300 років тому, вони цілком непогано збереглися. Головне – вибирайте якісну деревину, дотримуйтесь технології будівництва, регулярно доглядайте за своїм дерев’яним будинком – і він прослужив багато років.
Міф сьомий: усадка будинку стане серйозною проблемою
Зрозуміло, що всі дерев’яні будинки всідаються, на це потрібен час. Однак є можливість використовувати гвинтові компенсатори, вставляти вікна по правильній технологи – у обсаду і окосячку. Ці методи дієві і серйозних проблем допомагають уникнути. В цілому, цегляні будинки теж дають усадку, тому говорити, що це проблема виключно дерев’яних будівель – в корені невірно.
Міф восьмий: дерев’яний будинок – це просто велика лазня, некрасиво і одноманітно
Тут, звичайно, справа смаку. Хтось просто обожнює натуральну деревину в інтер’єрі і не збирається приховувати колоди зрубу обробкою. Якщо ж такий інтер’єр здається вам сільським – немає ніяких обмежень. У дерев’яному будинку доречний і гіпсокартон, і плитка, і фарбування, і штукатурка. Звичайно, є свої особливості обробки, але в цілому інтер’єр і фасад можна прикрасити абсолютно по-різному, перетворивши стандартний дерев’яний будинок Львів в шедевр архітектурного мистецтва.
Міф дев’ятий: дерев’яні будинки не можуть бути високими
Будинки з дерева висотою в три поверхи – не рідкість, а вище зазвичай і не будують, для приватних потреб сім’ї цілком достатньо. Щоб остаточно розвіяти цей міф, знову ж можна згадати величні ярусні дерев’яні храми.
Міф десятий: дерев’яному будинку потрібен масивний, а значить, дорогий фундамент
Насправді, якщо для цегляного будинку необхідний заглиблений фундамент, що минає нижче рівня промерзання, то для зрубу досить мілкозаглубленого фундаменту. Як правило, для дерев’яних будинків застосовуються стрічкові монолітні фундаменти, причому полегшеного типу.
Як бачимо, більшу частину міфів про дерев’яні будинки спростувати легко. А якщо якісь особливості будівництва і можливі проблеми є, здебільшого з ними легко впоратися.